빛나거나 미치거나 (TV seriál)

Bitnageona michigeona

Shine or Go Crazy

Historický / Fantasy / Romantický / Drama

Jižní Korea, 2015, 24x70 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (3)

První polovina seriálu mě rozhodně zaujala a místy i uchvátila, vždyť se tady sešel těžký herecký kalibr, Jang Hyuk (byť mi vadí, že stejně jako ve Fated To Love You má jeho postava šílený smích a občas vidlácké chování), jako princi Wang Soo, Im Joo Hwan jako jeho bratr Wang Wook, i ostatní hrají více, než slušně v hlavních a vedlejších rolích. Ale příběh o pletichaření královských rodin a princů se dostává časem do módu břečka. Odlehčující a tzv. komická linie s crossdressingem jde taky do kopru, ach jo promarněný potenciál. Hezká hudba, výprava, slušné souboje, byť to série není nějak akční, ale nic výrazně povedeného, dobré řemeslo, snad se někdy dostanu k literární předloze.(29.4.2015)

Těžké, těžké tohle ohodnotit. Do takového 17. dílu mne to bavilo a moc se mi to líbilo. Potom se stane něco v mé hlavě a já to prostě nepotrebuji dokukat. Není nad další pěkný crossdresing, ale tentokrát mne něco na Jang hyukovi vadilo. Zato hlavní hrdinka a vlastne všechny vedlejší postavy jsem si oblibila.(13.4.2015)

První dorama, u kterého mi ruply nervy a já nevydržel čekat na přeložení všech titulků .. prostě zaseknout se na 19. epizodě a nevědět dalších pár týdnů /možná měsíců(!), co a jak bude dál s Shin Yool, bylo nad mé síly, proto jsem použil automatický překlad volně dostupných pasujících maďarských titl - a ono to bylo místy občas i zábavné, místy ale také dost náročné, to přiznávám (teljesen szar!) .... Celý ten příběh se mi především díky hlavní představitelce Oh Yeon-Seo po celou dobu sledování moc líbil. Bylo tam samozřejmě ku pomoci i několik dalších sympatických hereckých výkonů / postav .. namátkou třeba Wang So, či Baek-Myo .. ale hlavně mnoho milých, nezapomenutelných romantických momentů a minimálně dva velmi slušné songy .. takže za mě - spokojenost a jak je mým zvykem odměnit dobrou práci: plný počet ***** ...... Plot : Wang So (Jang Hyuk) is the Prince of Goryeo. He had a lonely childhood, due to his cursed fate. As he grew up, he realized his talent to become a King. Wang So looks bright, but he has a wounded mind. One day, he meets Shin Yool (Oh Yeon-Seo), who is the Last Princess of Balhae. She was born with the fate of becoming the light for another country. Because of her fate, she faces death. Through a one night marriage, Wang So and Shin Yool become connected and grow to love each other.(7.11.2016)