Bitnageona michigeona (TV seriál)

• Jižní Korea

빛나거나 미치거나

Shine or Go Crazy

Historický / Fantasy / Romantický / Drama / Komedie

Jižní Korea, 2015, 24x70 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (4)

První polovina seriálu mě rozhodně zaujala a místy i uchvátila, vždyť se tady sešel těžký herecký kalibr, Jang Hyuk (byť mi vadí, že stejně jako ve Fated To Love You má jeho postava šílený smích a občas vidlácké chování), jako princi Wang Soo, Im Joo Hwan jako jeho bratr Wang Wook, i ostatní hrají více, než slušně v hlavních a vedlejších rolích. Ale příběh o pletichaření královských rodin a princů se dostává časem do módu břečka. Odlehčující a tzv. komická linie s crossdressingem jde taky do kopru, ach jo promarněný potenciál. Hezká hudba, výprava, slušné souboje, byť to série není nějak akční, ale nic výrazně povedeného, dobré řemeslo, snad se někdy dostanu k literární předloze.(29.4.2015)

Těžké, těžké tohle ohodnotit. Do takového 17. dílu mne to bavilo a moc se mi to líbilo. Potom se stane něco v mé hlavě a já to prostě nepotrebuji dokukat. Není nad další pěkný crossdresing, ale tentokrát mne něco na Jang hyukovi vadilo. Zato hlavní hrdinka a vlastne všechny vedlejší postavy jsem si oblibila.(13.4.2015)

Po Scarlet Heart se tohle hrozně špatně hodnotí. Je to jiný seriál, jiný příběh a stejně člověk musí srovnávat, protože tvůrci obou děl vycházeli ze stejných historických událostí. Nemá tu hloubku, Jang Hyukův Wang So není tak politováníhodný, ale... bylo to fajn. Bavilo mě na to koukat i překládat, takže jsem v podstatě spokojená, i když žádné kloudné hodnocení ze mě holt nevypadne. :^)(25.2.2017)

První dorama, u kterého mi ruply nervy a já nevydržel čekat na přeložení všech titulků .. prostě zaseknout se na 19. epizodě a nevědět dalších pár týdnů /možná měsíců(!), co a jak bude dál s Shin Yool, bylo nad mé síly, proto jsem použil automatický překlad volně dostupných pasujících maďarských titl - a ono to bylo místy občas i zábavné, místy ale také dost náročné, to přiznávám (teljesen szar!) .... Celý ten příběh se mi především díky hlavní představitelce Oh Yeon-Seo po celou dobu sledování moc líbil. Bylo tam samozřejmě ku pomoci i několik dalších sympatických hereckých výkonů / postav .. namátkou třeba Wang So, či Baek-Myo .. ale hlavně mnoho milých, nezapomenutelných romantických momentů a minimálně dva velmi slušné songy .. takže za mě - spokojenost a jak je mým zvykem odměnit dobrou práci: plný počet ***** ...... Plot : Wang So (Jang Hyuk) is the Prince of Goryeo. He had a lonely childhood, due to his cursed fate. As he grew up, he realized his talent to become a King. Wang So looks bright, but he has a wounded mind. One day, he meets Shin Yool (Oh Yeon-Seo), who is the Last Princess of Balhae. She was born with the fate of becoming the light for another country. Because of her fate, she faces death. Through a one night marriage, Wang So and Shin Yool become connected and grow to love each other.(7.11.2016)