Rodinou oslavu jsem stále neviděl a tak hamba mi. Nicméně už při posledním Vinterbergově "retro" počinu z anglického venkova jsem měl pocit, že Vinterberg zlomil nad lidstvem hůl, čte si na režiserském křesle v pauzách mezi záběry akorát Freuda a přemejšlí jak by ho do děje narouboval. Bohužel jediným výsledem je to, že všechny jeho postavy mluví a jednají stejně, ať to jsou 60 letí zámožní baroni a nebo čtrnáctiletá puberťačka. Je pak těžké nějakým způsobem se s jednotlivými postavami sblížit a začít jim aspoň trochu fandit nebo se je snažit pochopit. Protože čím déle na ně koukáte, tím víc za nimi vidíte jen chaotickým písmem počmárané stránky scénáře.(15.6.2016)

• Cappuccino

Komúna na mňa pramálo zapôsobila a ak už áno, tak svojimi wtf-scénami a wtf-komunitou. Celý film ma zaujímalo viac menej iba to, či takéto spoločenstvá ľudí skutočne existujú a či im to dokáže aspoň nejaký čas fungovať, pretože z môjho pohľadu to bol jeden nevydarený experiment - aj myšlienka o bývaní v spoločenstve, aj film samotný. Dve hviezdy za nápad a niektoré vtipno-trpké momenty.(16.9.2016)

"Nějak už to vymyslíme." Film o tom, že lidské vztahy a lidi sami nejsou racionální, ačkoli by i třeba rádi byli. A o tom že ti, kteří se o to snaží, vše si rozeberou, vše si odhlasují, vše si zpracují rozumem a s chladnou hlavou a jsou nad věcí, si lžou do kapsy a časem se z toho zblázní. Nedívalo se na to snadno, ale bylo to velmi trefné, autentické a dobré.(6.6.2016)

Na Vinterberga spolu s Lindholmom vcelku priemer. Okrem skvostného výkonu Trine Dyrholm ten film nemá, moc čo ponúknuť. 6/10(13.7.2016)

• Vodnářka

Pro mě jde asi pouze o film plný nepochopitelné nespravedlnosti, která na druhou stranu není tak dobře znázorněná, abych jí chtěla věnovat 111 minut svého času.(12.6.2016)