Die Antwoord: Ugly Boy

všechny plakáty
Krátkometrážní / Hudební / Fantasy
Jihoafrická republika / USA, 2014, 5 min

Radko

Od nápaditých videí k bezduchej šou. Je tam veľa farieb, výraznej krvi a samozrejme kadejaké "rebelsky spriaznené" popové hviezdy na čele s Marilynom Mansonom. Die Antwoord nikdy neoplývali nejakou zaznamenaniahodnou hudobnou myšlienkou. Klipy k ich hudobným šitom však spočiatku mali istú úroveň. Mali. Toto skôr pripomína Ein Kessel Buntes dneška. Hviezdičku za úvodný záber zo zapálením stodolárovky. Niežeby to bolo čosi nové (či už vo filme alebo v reále), ale myšlienka pohrdnutia peniazmi poteší. I keď ZEF filozofia , ktorou sa kapela riadi, a jej interpretátori to hneď vysvetlia samozrejme správne: je to len cool výsmech a fantázia užitia si života ako bláznivého dobrodružstva, v ktorom je treba skúsiť kadečo. ()

corpsy

Nechcem byť pokrytec, ale toto je videoklip, ktorý je pre mňa práve tým zosobnením bludu a práve preto je u mňa jeho vizuálne prevedenie skvelé. ()

• Základná melódia k piesni je "nasamplovaná" zo skladby "Ageispolis" od britského hudobníka a skladateľa elektronickej hudby Richarda Davida Jamesa, vystupujúceho pod pseudonymom Aphex Twin. (wwii9)