Casino Royale

• Velká Británie Casino Royale (více)

Pro britskou tajnou službu se situace nevyvíjí vůbec dobře. Zločinecká organizace Smersh začíná narušovat světovou stabilitu, tajné služby přišly nejméně o 11 agentů a co je ještě horší, nejlepší tajný agent na světě - 007 odchází do důchodu. Pan M společně s CIA a KGB sází vše na jedinou kartu. Musí donutit Jamese Bonda (David Niven), aby se vrátil. Proti přesile ohromné síly - armádě škemrajících agentek a vášnivému hráči karetní hry Baccarat (Orson Welles) a neurotickému megalomanovi (Woody Allen) - nezbývá Bondovi než použít jeho brilantní plán a najít si záskok. Nastupuje Evelyn Tremble (Peter Sellers), expert na Baccarat a muž s šarmem větším než dva agenti 007. (oficiální text distributora)

Radyo

No, jestliže někteří lidé řadí tento film mezi bondovky, tak já tedy ne. A pokud bych jej tam snad zařadil, tak zcela suverénně obsadí poslední místo. Není to vyložená blbost, ale že by mě to nějak pobavilo, to tedy ne. Ani scénky, v nichž bylo jasným účelem diváka rozesmát, mi nedokázaly zvednout koutky úst směrem vzhůru, přestože jsem člověk, který se směje rád a hodně. Jak by řekli cimrmanovci, je to : "Nuda, nuda, šeď, šeď." ()

Renton

Scénář: Wolf Mankowitz, John Law, Michael Sayers .. Suprově obsazená taškařice, která bohužel nemá patřičné grady, zejména komediální. Žel, satyra tehdejších špionážních aparátů prostě nemá (zejména dnes) takovou razanci a šílené vizuální nápady svádí spíše k označení nesourodá a nevyvážená pitomost. Zloduch Woody Allen každopádně potěšil, těch podařených-ztřeštěných momentů nebylo zrovna málo, jenže při stojednatřiceti minutové délce se není čemu divit, že se spousta potenciálu prostě ztratí nebo nevynikne. Bond je James Bond a tohle Casino Royale byl prostě pokus, udělat z něj čistě komediální, nikoliv stylově odlehčený film. Jenže tato "škatulka" byl omyl.. 50%. ()

woody

Když člověk vidí všechny ty satirické hlody na filmový průmysl, kde je to jeden šílený, megalomanský producent vedle druhého, tak si říká, že to nemůže být pravda... Ale pak uvidí dílo jednoho z nich, Casino Royale a všechno dostane jasné kontury... Celý film by byl tak za 2*, ale Allenovo FINÁLE (kam se hrabe Návrat krále), to vytáhne o 100 % nahoru. Gotroch! ()

tron

Ambiciózne, veľkolepé a drahé nielen na šesťdesiate roky. Adaptácia prvej Flemingovej knižnej bondovky s ňou veľa spoločného nemá a v tomto smere treba odporúčať oveľa viac CASINO ROYALE s Danielom Craigom (2006), ktoré sa knižnej predlohy drží presnejšie, ale zasa nie je príliš "tradičnou" bondovkou. Tsunami hereckých i režisérskych velikánov, ohromná výprava a nuda. ()

B!shop

Tak tohle je bohuzel strasna kravina. Film nefunguje ani jako parodie na bondovky, ani jako normalni film. Nejvetsim problemem je scenar. Postavy se v deji objevujou a zase mizi bez nejaky logiky, sceny na sebe nenavazujou, pribeh kolikrat ustupuje do pozadi, skoro celou prvni hodinu sem ani nechapal, o co jde, vsechno je to desne zmateny, tvurci placaj paty pres devaty a vysledek je proste slatanina. Kdyby aspon jednotlivy scenky byly vtipny, ale to se da rict tak o peti scenach, jinak tady ani neni nic, cemu by se smat dalo. Ty 3* jsou v podstate za herce. Nejlepsi je ve svy maly rolicce Woody, ten fakt nemel chybu. Druhej tu je Sellers, kterej bohuzel nema dostatek prostoru, aby jednotlivy gagy vic rozehral. A pak tu mame Nivena, kterej je tradicne charismatickej a zvladne i nakej ten forek. Za zminku jeste stoji v pidi rolicce mladej Belmondo a vyzranej Orson Welles. Taky se povedla zaverecna bitka, i kdyz tu, jako v celym filmu, opet tvurci placaj jedno pres druhy, takze se tu objevi napriklad indiani. No a tohle vsechno ma silenejch 125 minut. Slabsi 3*. ()

monolog

Po pomalejším rozjezdu následuje jedna skopičinka za druhou, některé hvězdy se objeví jen kvůli několika humorným poznámkám (Belmondo - Merde! > protože mu nikdo nerozumí, tak hledá ve slovník > Ouch! O'Toole hrající na dudy říká Sellersovi. - Vy jste Richard Burton? - Ne, jsem Peter O'Toole. - Tak to musíte být skvělý člověk.) Nejdrsnější parodie (a ano, ve Žhavých výstřelech okopírovali aspoň jednu zdejší scénu s Geronimem) se tu střídá s příjemně satirickým pohledem na bondovky. Ke konci to je takovej absolutní mix humorných a absurdních scének, že jsem se smál, až mi tekly slzy. Konec prostě nemá chybu. Dokonce se tu autorům podařilo, aniž by to nejspíš tehdy tušili nebo zamýšleli, předpovědět mnohotvářnost Jamese Bonda. Málokterá filmová postava totiž nezemře se svým představitelem, pokud vůbec vydrží tak dlouho. Samozřejmě jsou tu i trošku hluchá místa, vlastně většina kolem Maty Bondové nestojí za nic, ale třeba scéna v kasínu, kdy Bond/Tremble hraje bakarat s Le Chiffre je prostě výtečná. Ta má takovou atmosféru, že by skutečně mohla být ve špionážním filmu. Bondovka to není, ale přesto je to podle mě nejlepší film s Jamesem Bondem a to včetně mé nejoblíbenější bondovky Nikdy neříkej nikdy. ()

Jara.Cimrman.jr

Nemám černý pás kamasutry, trpím sníženou odolností vůči smrti a nemám vůbec nic společného s rusky mluvícími papoušky, kteří nepřetržitě podávají hlášení z Kremlu do Pentagonu. Z toho lze usoudit, že jsem v případě Casina Royale nestranným divákem, který si dovoluje vyjádřit nadšení ze všech krásek, které v tomto snímku chtěly zabít či osouložit všechny ty Jamese Bondy. Já sice intuitivně tuším, že je to hrozně šílená kravina, ale tento snímek nabídl tolik filmových hvězd, že se z toho konkurenčním snímkům musely závistí slepit celuloidy. Já prostě mám pro podobné ptákoviny slabost a tak tímto hodnocením potvrzuji, že nemám filmový vkus a jsem na to hrdý. ()

xxmartinxx

Nejpromarněnější šance filmové historie. Vystřelit si z bondovek je snadné, obsazení skvostné. Nechápu, jak to mohlo tak nevyjít. Scény jako Woody Allen prchající před popravčí četou se slovy "So Long, Suckers" by být v jiném filmu zkultovněly, ale zde jsou jen trapné. Stejně jako desítky dalších prvků s nekonečným potenciálem, ale nulovým výsledkem. Vidět takhle se zahazovat Wellese je vyloženě smutné (i když na druhou stranu - jeho vytoužené povolání bylo kouzelník, tak se tady aspoň vyblbne - a je obdivuhodné, že přes všechno si dokáže zachovat úroveň). Sellerse vyloženě nechápu - on na rozdíl od Wellese mohl něco udělat, aby byl film kvalitnější. ()

Dadel

Myslel jsem, že zřeštěné komedie, které nedávají smysl a jejichž jediným smyslem je narvat tam co nejvíc vtipů, byly vynalezeny až o pár desítek let později. Největší ironií je, že tenhle film působí dráž a výpravněji než regulérní bondovky té doby. ()

M.a.t.t.

David Niven rozhodne nie je James Bond. Ale Casino Royale nakoniec nie je žiadna Bondovka, hoci sa v nej premáva viac Bondov, ako by bolo vhodné. Je to striedavo funkčná a nefunkčná satira, ktorá v občasných intervaloch dokáže vyvolávať úsmev na tvári a inokedy zase pôsobí nevtipne a a chaoticky. Premárnený potenciál. ()

Sarkastic

Tajně jsem doufal, že mě film nadchne o něco více, ale vyloženě zklamaný nejsem (příliš velká očekávání z mé strany nebyla). Soudě dle mnohých znechucených komentářů ne každý pochopil, že jde především o parodii na filmy s 007 než klasickou bondovku, já však do toho s tímto základním faktem šel. A bavil jsem se, i když ne tolik vzhledem k nesmírně velkému potenciálu snímku, navíc u mě začalo platit, že čím byl film blíž ke konci, tím míň mi připadal zábavný. Navíc, Casion Royale se nedá příliš považovat za ucelené dílo jako spíš soubor na sebe nepříliš navazujících jednotlivých scének, z nichž jsou některé velmi vtipné, jiné takřka vůbec. Hodně jsem se bavil u kreací Davida Nivena (007 co se bojí žen!), Petera Sellerse a Woodyho Allena (těch pár scén, ve kterých se objevil, bylo opravdu geniálních), ale jakmile nebyl ani jeden z nich v záběru, přišla dotírající nuda (pak mě i občasná camea příliš nevzrušovala). A ke konci navíc totální chaos, anarchie. Když se na film podívám jako na celek, vychází mi z toho téměř čistý průměr. ()

zelvopyr

Tato přepálená pitominka se mi zdá být zosobněním šedesátých let :-) která jsou spolu s dvacátými jedním z vrcholů lidstva... Herci zapáleně recitují (někdy mnohokrát déle, než se dá snést) dadaistické zcestné řeči. Někdy jsou i vtipné, někdy méně... a David Niven a Peter Sellers, kteří mají oba být hlavními hrdiny (ehm), velmi zdatně drží kamenné ksichty v poněkud šlehlých situacích (v čemž mi přijde výrazně lepší Niven). Na druhou stranu, je tu scéna, kdy za stolem sedí na jedné straně uhrančivá osobnost Orson Welles a na druhé straně Peter Sellers, dvě nevšední hvězdy, a vzájemná nevraživost z nich jen kape. Už jen pro ni stojí za vidění... ()

Hellboy

I přes zdejších 52% jsem doufal, že to bude v pohodě, protože mám rád anglický humor a Petera Sellerse a Woodyho Allena a parodie a Jamese Bonda... Faktem ale je, že tohle je nekoukatelná nuda. ()

castor

Poznámky "režiséra" musely být docela pestrým čtením, protože pět režisérů je mnohem víc, než tahle látka snese. Výteční herci (Peter Sellers, Woody Allen, David Niven), krásné ženy (Ursula Andress) v chaotické nudě, která je rozmáchlou parodií a která se musí hodně snažit, aby vykouzlila nějaký drobný úsměv. Na komedii docela málo.. ()

Rex Mundi

Na rok 67 celkom vydarená paródia, i keď má aj dosť veľké muchy. No film je natoľko švacnutý, že nie je možné ho brať vážne :-) ()

D.Moore

Panejo... Co je nového, kočičko? se mi sice líbilo více, jenže s Casinem Royale lze ten film jen těžko srovnávat, protože mám silný dojem, že Casino Royale vlastně ani film není. Tedy určitě ne jeden film. Je to tak pět úplně jiných filmů, které se shodou nadpřiirozených náhod jednoho krásného večera ocitly na jednom plátně. Jinak si existenci téhle více než dvouhodinové ztřeštěnosti plné hereckých es, nesmírně krásných žen, humoru všeho druhu a vlastně čehokoliv, co vás napadne (včetně Hitlera), nedovedu vysvětlit. Nejvíce mě rozchechtával Woody Allen (své scény si rozhodně napsal sám), pokud mi něco vadilo, pak jedině neúčast Monty Pythonů. ()

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

09.02.2023

V požehnaném věku čtyřiadevadesáti let odešel do muzikantského nebe oceňovaný americký skladatel popmusic, pianista, textař a hudební producent Burt Bacharach. Médiím tuto zprávu předala jeho mluvčí… (více)

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

08.04.2022

Chtěli jste si někdy dát kompletní bondovskou sérii z pohodlí domova, bez toho, abyste utráceli za blu-ray kolekci, nebo museli sahat po nelegálním stahování? Pak pro vás má streamovací služba Amazon… (více)

Brosnan je stále v hre

Brosnan je stále v hre

28.04.2005

Pierce Brosnan (na obr.), ktorý verejnosť tvrdohlavo presviedčal, že s rolou Jamesa Bonda (ktorého stvárnil už štyrikrát, naposledy v Dnes neumieraj) nadobro skončil, sa nakoniec predsalen rozhodol,… (více)

Tarantino chce skúsiť horor

Tarantino chce skúsiť horor

10.03.2005

Po rečiach o KILL BILL 3 (ktorého sa údajne dočkáme asi za 15 rokov), remaku zavrhovanej "bondovky" CASINO ROYALE alebo nepomenovanej kung-fu mlátičke, ktorá mala mať ešte bližšie k filmom jeho… (více)