poster

Master & Commander: Odvrácená strana světa

 • USA

  Master and Commander: The Far Side of the World

 • Slovensko

  Master and Commander: Na opačnom konci sveta

 • Slovensko

  Master & Commander: Odvrátená strana sveta

Akční / Drama / Dobrodružný / Válečný

USA, 2003, 133 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • genetique
  *****

  Wier opäť potvrdil, že pole červenoštvorčekových filmov na ČSFD mu právom patrí. Skvelý vojnový film s ešte lepšími hercami, Crowe je proste dokonalý, kvôli filmu sa dokonca naučil hrať na husle, čo je obrovská drina (viem o tom svoje, hral som 9rokov) a išlo mu to brilantne. Takže klobúk dole. Samozrejme, že film si stavia na tom, že morské bitky nie sú na plátne často zobrazované, takže klišéovitosti sa tvorcovia až tak báť nemuseli. Ale aj tak to dopadlo nad moje očakávania. 90%.(15.11.2006)

 • gudaulin
  ****

  Po dlouhou dobu si Master a Commander drží výbornou pětihvězdičkovou úroveň netradičně pojatého dramatu, které se obejde bez typických žánrových klišé a vyznačuje se slušnou atmosférou. Režiséra nezajímá ani tak válečná akce, jako spíš líčení života lodní posádky plachetnice na počátku 19. století a prostřednictvím drobných příhod a dialogů se divák dovídá hodně nejenom o životu námořníka, ale i o celé tehdejší společnosti. Je to mj. film o přátelství a odpovědnosti a o hodnotovém žebříčku. Závěrečná třetina filmu, která líčí střetnutí dvou válečných lodí, je už předvídatelná, klišoidní a především špatně natočená, roztříštěná, chaotická a špatně sestříhaná. Režisér Weir tohle jednoduše neumí, není to jeho parketa. Vyvrcholením snímku pro mě nebyla bitevní vřava, ale několik dialogů kapitána se svým lodním lékařem. Celkový dojem: 80 %. Snímek má výborné obsazení, Russel Crowe ve své roli přímo exceluje. Vedle obsazení patří k přednostem filmu autenticita prostředí a kamera, která využívá všech možností, které jí prostředí oceánu poskytuje.(26.8.2008)

 • Cervenak
  *****

  Weir i Crowe v životnej forme. Najlepší námornícky film ever.(5.7.2010)

 • Falko
  ***

  V tomto filme by som mohol pochvalit asi vsetko okrem scenara. Nebudem klamat, ked napisem, ze som sa musel v druhej tretine filmu premahat a sustredit sa na dej filmu, pretoze bol nudny. Delostrelecke boje dvoch lodi boli natocene bravurne a v tej chvili som ani nedychal, pretoze som si na DVD mohol nadstavit cez zosilovac DTS zvuk. Ti ktori tento zvukovy system poznaju, vedia o com pisem. Mal som pocit, akokeby som sa ocitol priamo na mieste boja. Nominacie na Oscara boli zasluzene, ale ako najlepsi film roka 2003 by som ho nenominoval. ________ Russell Crowe - (Kapitan Jack Aubrey) +++ Paul Bettany - (Dr. Stephen Maturin Surgeon) +++ Billy Boyd - (Barrett Bonden Coxwain) +++ James D´Arcy - (Tom Pullings) +++(27.6.2008)

 • Dever
  *****

  Soundtrack Christopher Gordon: 1. The Far Side Of The World ,2. Into The Fog ,3. Violin Concerto No. 3 'Straussburg' K.215, 3rd Movement ,4. The Cuckold Came Out Of The Amery (Traditional) 5. Smoke N' Oakum ,5. Fantasia On A Theme - Barry Wordsworth 7. Adagio From Concerto Grosso Op. 6. No. 8 In G Minor Christmas Concerto - Arcangelo Corelli Listen Listen Listen ,6. The Doldrums ,7. Prelude (From The Unaccompanied Cello Suite No. 1 In G Major, BWV 1007 - Yo-Yo Ma ,8. The Galapagos Listen Listen Listen ,9. Folk Medley: O'Sullivan's March/Cuckold Came Out Of The Amery/Mother Hen/Mary Scott/Nancy Dawson - Jim Walker ,10. The Phasmid ,11. The Battle ,12. Boccherini La Musica Notturna Delle Strade Di Madrid No. 6, Op. 30 ,13. Full Circle ,(18.5.2011)

 • - Herci absolvovali dvoutýdenní soustředění, kde se učili jak vypadal život na lodi, jak střílet z děl nebo jak šermovat. (Hejtmy)

 • - Russell Crowe kvůli natáčení přibral, ale na sto deset kilo, které váží jeho knižní předobraz, to nedotáhl. (EMMY)

 • - Samuel Taylor Coleridge ve své básni "Rým starého námořníka" pojednává o lodi, která během své plavby narazí na albatrosa, který podle námořníků přináší lodi vítr a štěstí a který je jedním z námořníků střelen, čímž na sebe i na loď přivede smůlu. Jedna ze scén filmu tak dle všeho vychází právě z této básně. (Adrai)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace