poster

Master & Commander: Odvrácená strana světa

 • USA

  Master and Commander: The Far Side of the World

 • Slovensko

  Master and Commander: Na opačnom konci sveta

 • Slovensko

  Master & Commander: Odvrátená strana sveta

Akční / Drama / Dobrodružný / Válečný

USA, 2003, 133 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fr
  ****

  Chcete vidět gilotinu na Piccadilly? Chcete mít Napoleona za krále? Chcete aby vaše děti zpívaly Marseillasu? Ne? Svěřte svůj život kapitánu Jackovi a plujte na jeho lodi. Ovšem pokuď nejste prokletí.... . R.Crowe mistrně předvádí, že mužům se musí vládnout a P.Bettany v roli lékaře a biologa mu mistrně sekunduje. Nic nezní v DTS tak dobře jako válka. A válka na moři, salvy z děl - to je panečku paráda. Kamera se svými kýčovýtými obrázky lodě a moře z různých pohledů, hudba, herci, zvuk a dobře vyvážené dobrodružství vás jistě nezklamou.(4.2.2007)

 • Marigold
  *****

  Už si ani nevzpomínám, kdy naposledy jsem se před vyvrcholením filmu přistihl, že napětím skoro nedýchám. Muselo to být dávno a muselo to být u podobného filmu, jakým je Master & Commander. Tohle je nádherné volání starých časů, robustní filmařiny s jasnou vizí, precizním vedením a skvěle poskládanými dramatickými vrstvami. Peter Weir má velitelské schopnosti a nezlomnost kapitána Jacka, zároveň ale zůstává analytickým pozorovatelem jako doktor Stephen. Způsob, jakým jsou vybudovány jednotlivé postavy, jakým způsobem je udržována chemie posádkou, by měl být v nějaklé učebnici filmové taktiky. Během pár minut je člověk na palubě a účastní se plavby, která je zároveň poučná, napínavá i emotivní. Navíc tu vysvítají Weirovy typické duality malých a velkých vesmírů, když se válka, politika a věda ústrojně zrcadlí ve vztazích a rozhovorech postav, aniž by film sklouzával k nějakému přehnanému mudrování. Všeho je tam tak akorát a prach tomu nezvlhne ani navzdory hromské stopáži. Tohle mi ustřelilo hlavní stěžeň. Huzzah! (a ten druhý díl, prosím, dle toho, co nám Peter Weir říkal, to není utopie).(3.4.2011)

 • zelvopyr
  *****

  Mnohem lepší chemie mezi chlapy než ve Zkrocené hoře :-)(11.6.2011)

 • novoten
  ***

  Ani se mi nechce věřit, jak citlivě umí být natočena tak jednostranná problematika. Na dvě hodiny jsem si přál sloužit na Překvapení pod dokonalým kapitán Crowem a bojovat za Anglii. Škoda, že se scénář nedokáže uzpůsobit Weirově parádní režii a občas sklouzne do zcela zbytečných zákrutů jako v případě pověry o Jonášovi. 70%(17.7.2007)

 • mandes
  ****

  rozpocet $150 million trzby celosvetovo $210,477,920(11.11.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace