poster

Master & Commander: Odvrácená strana světa

 • USA

  Master and Commander: The Far Side of the World

 • Slovensko

  Master and Commander: Na opačnom konci sveta

 • Slovensko

  Master & Commander: Odvrátená strana sveta

Akční / Drama / Dobrodružný / Válečný

USA, 2003, 133 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Cival
  ****

  Peter Weir se po letech vrátil na špičku současného filmu, tentokrát s dobrodružnou námořnickou podívanou, která však není postavená na šermířských soubojích a přestřelkách z děl. Chybí i krásná dívka jako odměna pro odvážného velitele. Master and Commander totiž není romance na moři, ale psychologická studie velitele, jenž riskuje životy posádky, když neoblomně pronásleduje silnějšího nepřítele. Weirova novinka spíše pohltí příběhem a atmosférou vyprávění, než svou vizuálním zpracováním. Triky mají slabší místa (voda tříštící se o trup lodi je v některých záběrech jasně digitální) a kamera se při dlouhých průletech kolem lodi prapodivně třese, ale nijak výrazně to nevadí. Weir nechce šokovat velkolepostí, nenatočil opulentní výpravný snímek, ale v jádru intimní pohled do duše námořníka. Tím námořníkem je opět skvělý Russell Crowe – toho Oscara bych mu dal:-)(26.2.2004)

 • pan Hnědý
  ****

  Tak na tenhle film jsem čekal dobrých pět let, než jsem se k němu dostal, výsledek je fascinující! Za neudělení nominace na Oscara pro Russella Crowea, nebo minimálně pro Paula Bettanyho je zločin. Bombasticky nabitá námořní atmosféra, do které se divák vžije od prvních minut. Od první scény, kdy se v mlze objevil záblesk výbuchu jsem zůstal nehybný a filmu oddaný do poslední chvíle. Výprava, napětí, akce, výborné vztahy mezi postavami - hlavně mezi kapitánem Jackem Aubreyem a lékařem Stephenem. Master and Commanderera je nádherné sledovat - není prázdný, obsahuje bombastické efekty (bouře), napětí na maximum (pronásledování ďábelské lodi), herecké obsazení, charakteristiku postav a výbornou režii Petera Weira - skvělý cit pro filmařinu, mám rád jeho Truman Show, mám rád jeho Master and Commander!(15.7.2013)

 • Houdini
  *****

  Oscar 2 : Kamera, Střih zvuku + 8 nominací: Nejlepší film, Režie, Výprava, Kostýmy, Střih, Masky, Zvuk, Vizuální efekty(1.3.2004)

 • Renton
  ****

  Scénář: Peter Weir, John Collee .. Vedle Pirátů z Karibiku nejlepší novodobé dobrodružství na moři. Tentokrát však písnička na zcela vážnou notu s perfektní výpravou, režii i hereckými výkony.(21.10.2007)

 • Falko
  ***

  V tomto filme by som mohol pochvalit asi vsetko okrem scenara. Nebudem klamat, ked napisem, ze som sa musel v druhej tretine filmu premahat a sustredit sa na dej filmu, pretoze bol nudny. Delostrelecke boje dvoch lodi boli natocene bravurne a v tej chvili som ani nedychal, pretoze som si na DVD mohol nadstavit cez zosilovac DTS zvuk. Ti ktori tento zvukovy system poznaju, vedia o com pisem. Mal som pocit, akokeby som sa ocitol priamo na mieste boja. Nominacie na Oscara boli zasluzene, ale ako najlepsi film roka 2003 by som ho nenominoval. ________ Russell Crowe - (Kapitan Jack Aubrey) +++ Paul Bettany - (Dr. Stephen Maturin Surgeon) +++ Billy Boyd - (Barrett Bonden Coxwain) +++ James D´Arcy - (Tom Pullings) +++(27.6.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace