Experiment

Experiment

The Experiment

Drama / Thriller

Německo, 2001, 120 min

Skvele natočený príšerný film. Po Experimente už nemôže byť Moritzovi Bleibreuovi upreté, že je jedným z najlepších hercov súčasného Nemecka. Aj keď tam dobrých hercov veľa nemajú....(9.3.2005)

Uf, když o Zimbardovi mluví člověk teoreticky, pořád je to jakási historka podobná dějepisným faktům o válkách. Hirschbiegel spolu s výbornými Moritzem Bleibtreu, Christianem Berkelem a dalšími tyhle hrůzy lidské povahy zhmotňuje, odhaluje lidské slabosti a fatální chyby, agresivitu a nenávist. Nic neobvyklého, ale vše zkoncentrované a vzájemně se podporující v jednom čtrnáctidenním experimentu, v jednom snímku, jehož atmosféra se po celou dobu odporně hluboce zarývá hluboko do nás.(1.10.2015)

Sice je to hodně přitažený za vlasy, ale mně se to líbilo. Možná by bylo zajímavý udělat nějakou reality show v podobnym stylu místo Big brothera a vyhulenejch. Na to bych se rád podíval :-) No po dlouhý době zase nějakej německej film, co stojí za vidění.(8.8.2009)

rozpočet : ? tržby celosvetovo : 11,599,775(9.5.2007)

Pokud máte v úmyslu trpět 120 minut, tak prosím... podívejte se na Experiment! Je třeba uznat, že se Němcům povedl film, na který se nedá dívat "jen tak, aby se neřeklo". Viděla jsem ho v Německu (promítají ho ve školách!) a byla ráda, že mohu v průběhu několikrát odejít! A nikdy víc!(27.10.2003)