poster

O kuřatech a lidech

 • Dánsko

  Mænd og høns

 • Německo

  Men & Chicken

 • Slovensko

  O kuratách a ľuďoch

 • USA

  Men & Chicken

Komedie / Drama

Dánsko / Německo, 2015, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sheldonka.
  ****

  Dánové jsou prostě šílenci.(9.1.2016)

 • Jillian
  ****

  Europske filmy.....sanca, ze v nich neuvidite chlapa masturbovat je asi taka vysoka ako pracovat pre americku firmu a odchadzat z prace domov pred piatou.(8.2.2016)

 • ..Lucas..
  ***

  Ty jo, vůbec jsem si neuvědomil, že to je Mads Mikkelsen! Jde vidět, že umí zahrát spoustu věcí. Jinak film velmi originální, absolutně jsem nečekal, že se z toho vyvrbí něco podobného. Bylo to až tak zvláštní, že asi nesedne každému, ale mně se líbil. i když nějaké výhrady by byly. Tento film možná Dánové pošlou do boje o Oscara, tak uvidíme.(9.9.2015)

 • Enšpígl
  ****

  Uf docela dlouho jsem musel vydýchat viděné než jsem film dokázal divácky adoptovat. Já si připadal jak srazu fanoušků Miloše Zemana. Rozhodně nemůžu filmu upřít originalitu a jedinečnost...hodně nortodoxní jedinečnost. Smál jsem se po každý, když jsem nebyl v šoku z toho co vidím a slyším. Herecky samozřejmě dokonalé, scénaristicky rovněž, ale odlišné hodnocení zde zcela chápu, protože prim zde hraje opravdu samotný děj a ten věru není pro každýho.(3.5.2016)

 • marvan
  ***

  Spoiler. Mænd og høns se zpočátku tváří jako velmi nekorektní, cynická a zatraceně dobře udělaná komedie. Na opuštěném statku se potkává skupina bratrů, degenerovaných násilnických buranů s různými formami postižení. Násilí, soulož se zvířátky i chovankyněmi starobince doplňuje tenhle venkovský "kolorit" soužití úchylných kreatur a vydatně čerpá z motivů buranského filmu. V závěru bratři zjistí, že jsou výsledkem děsivého experimentu: jejich otec držel v klecích ve sklepě 4 ženy a prováděl na nich genetické pokusy zahrnující inseminaci spermatem různých zvířat. Proto po dvoře běhají zdegenerované slepice s rukama a přilétají čápi z lidskýma nohama. Z podrobností experimentu jednoho vesnického "kutila" by se nejspíš zvedl kufr i Dr. Mengelemu. Potud je vše na hraně, ale budiž. Ovšem závěr filmu mi vyrazil dech. Vidíme novopečenou rodinku buranů kolem stolu, včetně jakýchsi dětí, v záběru je vše krásně prosluněno a podbarveno vemlouvavou hudbou, do níž nám komentátor sděluje, že bratři v experimentu svého otce pokračují a podsouvá nám, že bychom to měli vnímat jako šťastný konec. Vždyť se všichni tak hezky kolem stolu usmívají a do toho unyle hudlají housle. Když si domyslím, že tohle "štěstí" je výsledkem brutálního a nelidského násilí a že mám brát jako normu, že si někdo dál ve sklepě vyrábí děti, nejsem si jist, jestli tvůrcům tak trochu nehráblo.(19.11.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace