poster

O kuřatech a lidech

 • Dánsko

  Mænd og høns

 • Německo

  Men & Chicken

 • Slovensko

  O kuratách a ľuďoch

 • USA

  Men & Chicken

 • Velká Británie

  Men & Chicken

Komedie / Drama

Dánsko / Německo, 2015, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Necron
  *****

  redneck rampage - po vsech strankach precizne vypilovane originalni dilo(6.1.2016)

 • zelvopyr
  *****

  Kompaktní film s dobrými herci. Psát co se líbilo je ošidné, toto není film na "líbení se". Vpodstatě vše je upachtěné, upocené... Jestli komedie, tak ano, ale v antickém slova smyslu. Dobře zpracované téma, které jsem viděl mnohokrát. Na konci zůstala spokojenost, a nevyšumí po dni z hlavy...(17.5.2016)

 • Ghoulman
  *****

  Tak takhle by vypadal Darwinismus v praxi. Nenechte se zmýlit slupkou absurdní komedie. Nejedná se vůbec o bezobsažné, či samoúčelné dílko. Už Jung varoval před přílišným užíváním ratia lidského a světonázoru založeného (pouze) na jasných důkazech a empirii. Dnes, ve věku Dawkinse, Harrise, či Hitchense jsou podobné úvahy nasnadě (možná více, než kdy dřív). Tenhle film myšlenku „přízemnosti“ rozvíjí do konce, nejdříve zde máme Nietzscheovský moment smrti boha/otce a pak se noříme stále hlouběji do omezení člověka na pouhý organismus, jehož jediným cílem je souhrn násilí, sexu a zvířeckosti. Proto jsou hlavní postavy velmi inteligentní, avšak ve svém odvrhnutí jakéhokoliv vyššího smyslu značně autističtí. Chovají se jako přechytřelé děti, mají v hlavě spousty poznatků, ale ty jsou jim z hlediska duševního rozvoje k ničemu. Podobně jako rozdělil Žižek Hitchcockokův „psycho“ dům na tři podlaží, můžeme to udělat i v tomto případě. Superego je symbolem (mrtvého) otce, ego jest v prostředním patře a id se skrývá v celé své zrůdnosti ve sklepě. Konec je pak satirický obraz toho, co by se stalo, kdybychom pokračovali v současném trendu a nechali id převzít kontrolu (byť pod maskou ega).(23.4.2016)

 • eLeR
  *****

  Mænd og høns je za prvé film o tom, že rodina znamená veľa a mala by držať pohromade a za druhé je to čierna komédia ako sa patrí. Jensenovi sa zase podarilo dať dohromady špičkových hercov a podarilo sa mu vymyslieť neskutočne absurdné postavičky a vcelku zaujímavý príbeh, kde celý čas niečo tušíte a až na konci sa dozviete celú pravdu. Všetci hrali naozaj parádne ... Dencik, Kaas, Bro, Malling, ale Mads? ... ten bol geniálny.(4.9.2015)

 • PP66
  ****

  Genetické manipulace dotažené seversky ad absurdum:o) Viděno v rámci Scandi.(16.1.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace