O kuřatech a lidech

• Německo

O kuratách a ľuďoch

Komedie / Drama

Dánsko / Německo, 2015, 104 min

Europske filmy.....sanca, ze v nich neuvidite chlapa masturbovat je asi taka vysoka ako pracovat pre americku firmu a odchadzat z prace domov pred piatou.(8.2.2016)

To bylo tak zvrhle úchylné, až jsem se u toho skvěle bavil a nasmál :) jako famózní herci v rolích naprostých trotlů a zahráli to prostě bezkonkurenčně .... fakt stylová magořina, ale už jsem psal, nasmál jsem se párkrát fakt jako hodně. Nic pro slabší povahy a fajnovky.(15.10.2015)

Na Jensenových komediích především miluju to, jakým způsobem dokáže vzít téma určené obvykle pro naprosto jiný žánr a natočit ho jinak. Z námětu tohoto filmu by se dal vytěžit celkem slušný horor, ale místo toho je to spíš takové hořkosladké rodinné drama, což ale i přes ony bizarní postavičky bratrů kolem vlastně působilo stále přirozeně. V jejich rolích se objevilo tradiční obsazení Kaas, Mikkelsen či Bro a rozhodně nelze říct, že by se na nich nevyřádili. Scéna s Josefovým výkladem Bible byla k nezaplacení. Rozhodně se podle mého tento režijní návrat povedl.(14.6.2016)

Uf docela dlouho jsem musel vydýchat viděné než jsem film dokázal divácky adoptovat. Já si připadal jak srazu fanoušků Miloše Zemana. Rozhodně nemůžu filmu upřít originalitu a jedinečnost...hodně nortodoxní jedinečnost. Smál jsem se po každý, když jsem nebyl v šoku z toho co vidím a slyším. Herecky samozřejmě dokonalé, scénaristicky rovněž, ale odlišné hodnocení zde zcela chápu, protože prim zde hraje opravdu samotný děj a ten věru není pro každýho.(3.5.2016)

„Co to bylo?“ - „To byl jenom králík.“ - „To byl teda kurva velkej králík.“ Jensen mi zatím sedí spíš jako scenárista, má jediná zkušenost s ním jako režisérem (Blikající světla) mi naznačila, že s jeho humorem to budu mít těžší. Tahle černočerná absurdní tragikomedie je docela náročná. Její humor se často pohybuje na samotné hraně vtipnosti, některé scény už zábavné nejsou. Všechny však spojuje výše zmíněný přívlastek „absurdní“. Vyjmenovávat jednotlivé situace ani nemá cenu, je jich spousta, ale můžu vypíchnout alespoň groteskní seznámení, večeři, čtení před spaním či hádání o původ. Jenže díky jejich nevyrovnanosti jsem se někdy až hystericky smál, abych zase jindy jen nechápavě sledoval, co nevtipného se to zrovna na plátně děje. A jakože jsem se dlouho spíš bavil, směrem ke konci se mi postupně vytrácel úsměv ze rtů, až zmizel takřka úplně. Závěr to jen potvrdil. Díky skvělým hercům dávám ještě slabší 4*. „Myslíš, že chci něco mít s nějakejma hnusnejma kuřatama? Jenom cvičíme, než potkáme nějaký holky.“(20.3.2017)