poster

O kuřatech a lidech

 • Dánsko

  Mænd og høns

 • Německo

  Men & Chicken

 • Slovensko

  O kuratách a ľuďoch

 • USA

  Men & Chicken

Komedie / Drama

Dánsko / Německo, 2015, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ghoulman
  *****

  Tak takhle by vypadal Darwinismus v praxi. Nenechte se zmýlit slupkou absurdní komedie. Nejedná se vůbec o bezobsažné, či samoúčelné dílko. Už Jung varoval před přílišným užíváním ratia lidského a světonázoru založeného (pouze) na jasných důkazech a empirii. Dnes, ve věku Dawkinse, Harrise, či Hitchense jsou podobné úvahy nasnadě (možná více, než kdy dřív). Tenhle film myšlenku „přízemnosti“ rozvíjí do konce, nejdříve zde máme Nietzscheovský moment smrti boha/otce a pak se noříme stále hlouběji do omezení člověka na pouhý organismus, jehož jediným cílem je souhrn násilí, sexu a zvířeckosti. Proto jsou hlavní postavy velmi inteligentní, avšak ve svém odvrhnutí jakéhokoliv vyššího smyslu značně autističtí. Chovají se jako přechytřelé děti, mají v hlavě spousty poznatků, ale ty jsou jim z hlediska duševního rozvoje k ničemu. Podobně jako rozdělil Žižek Hitchcockokův „psycho“ dům na tři podlaží, můžeme to udělat i v tomto případě. Superego je symbolem (mrtvého) otce, ego jest v prostředním patře a id se skrývá v celé své zrůdnosti ve sklepě. Konec je pak satirický obraz toho, co by se stalo, kdybychom pokračovali v současném trendu a nechali id převzít kontrolu (byť pod maskou ega).(23.4.2016)

 • PanCitron
  ****

  Na Jensenových komediích především miluju to, jakým způsobem dokáže vzít téma určené obvykle pro naprosto jiný žánr a natočit ho jinak. Z námětu tohoto filmu by se dal vytěžit celkem slušný horor, ale místo toho je to spíš takové hořkosladké rodinné drama, což ale i přes ony bizarní postavičky bratrů kolem vlastně působilo stále přirozeně. V jejich rolích se objevilo tradiční obsazení Kaas, Mikkelsen či Bro a rozhodně nelze říct, že by se na nich nevyřádili. Scéna s Josefovým výkladem Bible byla k nezaplacení. Rozhodně se podle mého tento režijní návrat povedl.(14.6.2016)

 • kolda1990
  ****

  No, tak co tohle zase bylo za ujetost. Dánských filmů jsme viděl nespočet a už sem si myslel, že mě jen tak něco nepřekvapí, pač snesu dost, ale tohle mě opět vyvedlo z omylu. Co se A.T.Jensenovi honí v hlavě to je neuvěřitelné. No a samozřejmě staří dobří známí herci tomu dodali korunu. Já se bavil!(21.1.2016)

 • Flynn
  ****

  To bylo tak zvrhle úchylné, až jsem se u toho skvěle bavil a nasmál :) jako famózní herci v rolích naprostých trotlů a zahráli to prostě bezkonkurenčně .... fakt stylová magořina, ale už jsem psal, nasmál jsem se párkrát fakt jako hodně. Nic pro slabší povahy a fajnovky.(15.10.2015)

 • Jillian
  ****

  Europske filmy.....sanca, ze v nich neuvidite chlapa masturbovat je asi taka vysoka ako pracovat pre americku firmu a odchadzat z prace domov pred piatou.(8.2.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace