Pidiobři 3D

Velká Británie, 2014, 43 min

Mark Brownlow

Ben Foster

Stephen Fry (vyp.)

rozkosne, ale neukazuje mensim detom, budu mat z toho horory... ten had bol super brutal :)(4.11.2016)

#AFO50 <3(7.5.2016)

Kdybych mohla dát šest hvězdiček, tak dám sedm. <3(1.6.2015)

Pidiobři jsou božskou 3D orgií, ve které je každý detail dokonalý. BBC Earth dokázal neskutečně a poutavě, za pomocí zpomalených záběrů a 3D efektu, povyprávět život drobných hlodavců a jejich denních dobrodružství. Lábusův dabing navíc pobavil, takže za mě naprostá spokojenost. Viděno v rámci AFO 2015.(15.4.2015)

Dechberoucím způsobem natočený a úchvatný dokument ze zvířecí říše, jehož úspěch tkví v unikátních záběrech (nejen) ze zvířecí perspektivy. Chvílemi jsem jen nevěřícně zíral a tiše obdivoval tvůrce, kteří převedli na velké plátno vskutku nevídané záběry. Film je rozdělen do dvou částí (čipmank a křeček), přičemž každá z nich má svoje kouzlo, i když musím uznat, že se mi přece jenom část s křečkem líbila o něco víc, jelikož mi přišla povedenější a napínavější. Rovněž musím vyzdvihnout brilantní práci se zvukovými efekty a hudbou celkově, což společně s povedeným komentářem a již dříve zmíněmými záběry dělá z tohoto snímku nezapomenutelný zážitek. Zkrátka dokument, který se povedl úplně ve všech směrech a určitě si najde své příznivce mezi všemi věkovými kategoriemi diváků.(24.10.2015)