poster

Deepwater Horizon: Moře v plamenech

 • USA

  Deepwater Horizon

 • Slovensko

  Deepwater Horizon: More v plameňoch

 • Velká Británie

  Deepwater Horizon

Akční / Drama / Thriller / Katastrofický

USA, 2016, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • misterz
  ****

  O katastrofe, ktorá zmenila a zmarila životy mnohých ľudí a zničila všetko okolo seba na mnoho rokov. Tak to dopadne, keď sú na prvom mieste peniaze a zabúda sa na to, na čo by sa zabúdať rozhodne nemalo, pretože raz sa nám to vráti, aj s úrokami. To je isté akože zajtra vyjde slnko... Ku filmovému spracovaniu nemám väčšie výhrady, samotná katastrofa bola bombastická a okázalá, len miestami trocha neprehľadná, ale to nie je veľká chyba. Zo začiatku mi ešte trocha vadili tie technické rečičky, celkovo však veľká spokojnosť. 80/100(29.12.2016)

 • DaViD´82
  ***

  Haprující mix dvou naprosto neslučitelných přístupů; chladně procedurálního s greengrassovskou patinou a zaujatě „odborářsky“ černobílého co se charakterů týče. Jsou zde jen dva typy postav; správní praví tvrdě makající chlapi/předáci od rodin, co jedinou špínou na jejich charakteru je kolomaz (nutno však uznat, že duo Wahlberg/Russell tuto polohu zvládá se ctí) a zlotřile zlounský kravaťácký management, co nic neumí a ničemu nerozumí, vrhající krhavé pohledy, počítající každý cent a mnoucí si ruce nad špinavou pracující lůzou. Díky této polarizaci to nachází snadná nerealistická řešení „kdo za to může“, čímž se ostudně otupuje ona procedurální linie, která je jinak sama o sobě podána výtečně i uvěřitelně a je nejsilnější devizou filmu. Závěrečná katastrofická (nikoli katastrofální) třetina je sice patřičně působivá i řádně explozivní, ale tak zběsile stříhána, kdy jeden střih následuje druhý ještě než ten první skončil, že to vší tou (pravděpodobně záměrnou) nepřehledností diváka div že neotupí. Celkově spíše zklamání, z tak nosné události jakou katastrofa na Deepwateru byla, šlo rozhodně vytřískat více než jen solidní počin nejistě rozkročený na pomezí dvou žánrů.(4.1.2017)

 • -OverLord-
  ****

  Skvěle natočená, strhující a emocionální podívaná. Film líčí to peklo tak barvitě, až se z toho tají dech.(7.10.2016)

 • Xmilden
  ****

  Ekologickou stránku příběhu si člověk musí odmyslet, protože ve filmu není zdaleka ani naznačena katastrofa mnohem většího rozměru než je zde, mimochodem hodně efektně, natočená zkáza Deepwater Horizon. Jedná se o následný těžkozastavitelný únik ropy, která zdevastovala nejen život na moři, ale i částečně i přímořské oblasti Spojených států. Asi si člověk umí spočítat, kolik živočichů přišlo o život v porovnání s těmi 11, kteří se nacházeli na vrtné plošině. Toliko fakta.... Film je precizní ukázkou toho, co vše se může posrat, když se to sere a co vše dokáží vedoucí pracovníci ignorovat v honbě za ještě větším ziskem. Nebo-li, kdo chce víc, nemá nic a průser na krku. Přiznám se že přestože Kurta a Marka rozhodně můžu, nejvíce jsem si vychutnával okamžiky před prvním výbuchem, kterou jsou skutečně adrenalínové a vidět tenhle film na velkém plátně rozhodně musí stát za to. Pro milovníky techniky pro změnu znamená, že se něco více dozví o samotné těžbě atd atd. Zkrátka biják, který v kinech vyhořel, ale rozhodně neprávem, protože o hodně solidní filmové řemeslo se rozhodně jedná. 75%(5.1.2017)

 • Ruut
  ****

  Správně chlapský film.(28.12.2016)

 • - Režisér Peter Berg ztvárnil v tomto snímku vedlejší postavu - pana Skipa. (Yardak)

 • - Réžie sa mal pôvodne ujať J.C. Chandor, ale nakoniec k spolupráci nedošlo z dôvodu tvorivých nezhôd. (beso74)

 • - Roli Mikovy (Mark Wahlberg) ženy nabídli Emmě Stone, ale ta odmítla, protože v té době ještě nebyl hotový scénář. (avitakova)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace