Hra pre mládež o smutnom dievčati a jej kamarátoch, ktorí pomohli hlavnej hrdinke vybŕdnuť z pocitu osamelosti. (STV)

Autogram

Toľko sa vo filme zdôrazňuje tá nefunkčná rodina bažiaca po drevenici, až to vyústi do kriminálnej zápletky. Len to hrobové ticho bez hudby v tichých scénach filmu alebo pri titulkoch ma riadne vyrušovalo. Potom nechápem, čo znamenalo v titulkoch „Hudobná spolupráca Ferdinand Brehovský“, keď vo filme nezaznel ani jeden hudobný tón. –––– A načo ste ma mali, keď teraz nemáte na mňa čas? –––– Ty si senzi otecko! Aj mama si zajazdí? ()

javlapippi

Dvaja výtečníci venujúci sa nezákonnej úprave motorových vozidiel v tajnej garáži priberú do partie frustrovanú dievčinu, ktorá sa natruc svojej dysfunkčnej rodine plánuje stať takou tou polonahou krásavicou, čo máva šachovnicovou vlajkou pri štarte ilegálnych pretekov. Potom ako pre vec motorizmu zdefrauduje zverené peniaze, začne po nej ísť polícia a musí sa zdekovať... Takto nejako by to vyzeralo, keby sa film neodohrával v normalizovanom Československu, takže si len zameňme výtečníkov za žiakov základnej školy, montujúcich po vyučovaní motokáru v panelákovej pivnici, krásnu defraudantku za spolužiačku, pokladníčku triedy, ktorú zanedbávajú materialisticky založení rodičia a políciu za dobráckeho suseda, majora Verejnej bezpečnosti na dôchodku. Nakoniec všetko dobre dopadne, detskí aj dospelí herci odvedú solídne výkony a ako bonus je spopularizovaný Zväzarm. Čiže z mojej strany spokojnosť preveliká. Jediné, čo ma na tejto inscenácii udivilo je absolútna absencia hudby. ()