Karlos80

Krásný film, příběh Casaroliho bandy (Salvatori, Brialy a Milian) lupičů, přesná rekonstrukce atmosféry města Bologna té doby (domácí interiéry, životní styl převážné části dělnické společnosti atd). Tomas Milian na začátku své bohaté a velmi úspěšné filmové kariéry, později dvorní herec tzv poliziesco subžánru, tady dostal hodně velký prostor předvést svoje umění, v pěkné citlivé a nakonec tragické roli. Ze začátku jsem ho nemohl kluka jednoho ani poznat. Film disponuje velmi dobrou atmosférou (s lehkou příchutí Noir filmu), náladou, pěknou akcí i dostatečným napětí v některých okamžicích. Vzrušující je docela dlouhá sekvence pronásledování městem a pak samotný vrchol. Jedna z nejlepších kriminálek z '60 let kterou jsem kdy viděl. Pre-poliziesco film. Základní žánrový stavební kámen, i když tehdy ještě s přívlastkem pre. ()

Martin741

Uplne zabudnuta kriminalka zo 60. rokov, ktora v CZ a SK hnojoch a mockach nikdy nesla. Milian tu ma fakt velku  rolu, film ma uceleny pribeh , perfektne dialogy a na konci i tu slavnu nahanacku. Karel dobre pise, ze este to nie je polizziotteschi, ale uz to je prototyp tohoto rodiaceho sa zanru. Skoda, ze v ceskych a slovenskych hnojoch a mockach sa polizziotteschi nikdy netocili, prisli  sme o vela  : 85 % ()

rivah

Solidní, kvalitně obsazené krimi podle skutečného příběhu mladých mužů rozhodnutých vylupovat banky.(70%) ()