Olly Murs feat. Demi Lovato - Up

(hudební videoklip)
Krátkometrážní / Hudební
Velká Británie, 2014, 4 min

kingik

Mohlo to být více "cool", ale naštěstí to není "down". Netradiční spojení nezpěváka a zpěvačky dopadlo poměrně v přijatelné formě. Písnička hned na první poslech ideálně nezní, musí se naposlouchat, což nevydržím. Demi stále ty nemožné vlasy, ze 100 kg od minule má 75 kg. Olinku Murseovou si prohlížet nebudu, protože není na něm zbla zajímavého. Nemám rád ani zabarvení jeho hlasu. Najednou to těm dvěma spolu ladí, něco tam cítit je, jestli spolu šukají, to fakt nevím, snad mu lízala prdel, že došlo k úspěšné asimilaci. Jak píši, to spojení přes umělecké a tvůrčí ambice překvapivě funguje, takže není problém písničku poslouchat. Chybí mně tam větší uchopení, které by písničku uložilo do paměti. Klip je poměrně úsporný, melodie nejde přímo hned pod kůži, textově se to jeví vyzrálé, nepodléhá to nějakému zásadnímu vlivu, i když to působí zaměnitelně, pokud nebude větší soustředění, je možné, že si tuhle písničku nespojíte hned s Olly Mursem & Demi Lovato. Nějaká přidaná hodnota v té písničce absentuje. Možná, že se tam objeví až časem, a docení se víc. Nezbývá než doufat, že tohle duo skutečně bude postupovat "Up" hitparádami, že třeba v budoucnu ještě svým posluchačům něco (hudebně) nafláká a sklidí ohlas, jaký si zaslouží. Hodnotím střídmě s tím, že je to v podstatě dobrý song, ale právě jen dobrý. Poslechnu si ho a už se k němu pravděpodobně nevrátím, když mně ho nebude pořád dokola cpát nějaká hudební stanice. Obecně platí, že čím méně písničku uslyším, o to víc ji budu shledávat kvalitní. 60% ()

Laxik

Kruci, jakožto zapřísáhlý odpůrce popíku posledních let musím uznat, že je tahle písnička povedená a klip, ač neoriginální, vypadá stylově. ()