Spoilery. Originál s Brynnerom a McQueenom je klasika, ale ruku na srdce – značne zostarla a tak má existencia remaku logiku. Kasting sa vcelku vydaril (najpríjemnejšie prekvapil Mexičan, od ktorého nikto nič nečakal, ale samozrejme aj Denzel s Chrisom Prattom sú fajn) a poteší, že prvú hodinu a pol sa v podstate „len“ budujú vzťahy a iba veľmi zriedka padne výstrel. V podstate jedinou veľkou akčnou scénou je až finále (!), treba však dodať, že trvá dobrých 30 minút. Menej pozitívne určite hodnotím nie príliš prepracované postavy a skôr len načrtnuté, než do úspešného konca dotiahnuté vzťahy (Denzel a Hawke, Pratt a Mexičan...). Nepríjemným mínusom je aj mimoriadne slabý ústredný zlosyn, občas dosť slabá (až televízna) výprava, až v záverečných titulkoch zaznejúci legendárny hlavný hudobný motív a problémy s morálkou (ak som to správne pochopil, D´Onofrio je bývalý rasistický masový vrah?), logikou (Pratt zahlási „musíme zlikvidovať guľomet“, Denzel súhlasí, STRIH, ku guľometu cvála len Pratt, nechá sa zabiť, tesne predtým zlikviduje guľomet a Denzel medzitým ČAKAL v dedine, kým do nej sám od seba napochoduje ústredný magor v spoločnosti dvoch týpkov, hoci predtým na vlastné oči videl, že mu v dedine vystrieľali asi stovku chlapov) a strihom (k dedine smeruje cca 30 jazdcov, pri výbuchu musela zomrieť minimálne polovica a napriek tomu nasleduje X minút dlhá akčná scéna, v ktorej sedem statočných pozabíja DESIATKY pištoľníkov). 70 %(25.12.2016)

Totální spokojenost a důkaz, že tento příběh je tak univerzální, že když se ho chopí schopný režisét, tak má co nabídnout v jakékoliv době. Úvodní příjezd Denzela Washingtona na scénu byl naprosto epický a ty zlověstný trumpetky, co k tomu hrály, byly boží. Rasová rozmanitost hrdinů mi nevadila, člověk se v nich alespoň dobře vyznal. Já měl nejradši tlustého Vincenta D'Onofrio. Dostával mě jeho vysokej hlas. Haley Bennett parádní.(2.10.2016)

Jo, podle očekávání to často kulhá, ale finále je nejnařvanější epická přestřelka od... od... nevím? :)(23.9.2016)

Kdyby se film nejmenoval Sedm statečných bylo by to mnohem lepší. Ten název mu totiž pořádně ubližuje. Tedy ne že by hnusná kamera stála zrovna za pochvalu. Parta našich ochránců se za hodně podivné motivace dá dokupy a jde bránit nějaký ten prdelákov. Proč? Zřejmě proto že mají dostatek střeliva a občas nějakou tu hlášku nebo grimasu, s kterou by moc rádi seznámili diváky v kinech. Vystřílených nábojů je rozhodně nadprůměr, ale začínám trošku podezřívat Fuquu že Training Day byl buď náhoda nebo jsem film neskutečně nadhodnotil. Protože v mých očích je tenhle rejža už nějakou dobu spíše patlal, který se drží v Hollywoodu hlavně díky své barvě pleti. Chris Pratt slabší než jsem čekal, Denzel standard, Lee charismatickej, Hawke klasika, další 3 spíše zbyteční a hlavní záporák titěrnej. 60%(12.12.2016)

A víte co... Mě to bavilo! Je fakt, že mi dosti pomohlo pár zdejších komentářů ve kterých probíhalo jakés takés srovnávání. Takže jsem na film šel a starou dobrou klasiku jsem uzamkl do krabičky a nechal doma na stole. A díky tomu, jsem si tenhle film opravdu užil! Za mě 80%(30.9.2016)