Na ja, ea ist vída da.. Tedy na začátku to tak moc nevypadá, ptze ten xixht uplně neladí, navíc všichni víme, že Hitla byl ve skutečnosti nedomrlej prcek, přičemž Masucci by mohl slušně síťovat basketbal, ale jebat, jakmile totiž párkrát zaprská, je to tam. Dost mi vadila všudypřítomná vata, taková ta televizní trapná komika z Komisaře Rexe, kterou natahovali místa mezi Masucciho koncertem, ale nechá se to přežít, prostě si v těch mezičasech třeba trénujte němčinu. Nechce se mi příliš filozofovat o tom, jak moc povedená satira s ohledem na současnou německou politiku to byla, koneckonců to je jedno, všichni víme jak to je. Multikulti, rasismus, čmoudi, ekonomika, všechno je to v Evropě už tak spatlaný, že to stejně novej Hitla nevyřeší, navíc myslící většině je snad jasný, že strejda gelová patka dokázal strhnout davy řečněním, ale to z něj menšího psychopata nedělá. Dobrý rétor ještě nemusí být automaticky dobrý spasitel. Tohle asi soudnej člověk ví i bez nějakých skrytých poselství, takže případný sluníčkářský apel v podtextu s klidem přehlížím a hodnotím ryze zábavnou/komediální a hereckou stránku. A tam to nakonec dopadlo docela gut. S klidem doporučuji, páč kdo není srab, tak přizná, že rasistickým forkům se směje.(9.5.2016)

Cože? Turci jsou v Berlíně? Tahle věta mi určitě utkvěla nejvíc. Němci nastavili zrcadlo minulosti v tak trošku netradičním rázu. A jde jim to opravdu velice dobře. Dělají si legraci nejen že sebe, ale i z dalších, aktuálních věcí. Kdo není suchar, ten se zasměje a kdo je, tomu se ten film asi stejně moc líbit nebude. Jsem tomu velmi rád, že patřím zatím k té první skupině. Jak nebudu, doufám, že to sám se sebou co nejrychleji skoncuju. S takovým volem bych rozhodně dlouho nevydržel.(12.6.2016)

A pak že Němci nemají smysl pro humor! Er ist wieder da je perfektně broušenou satirou, která, ač jsem nečetl knižní předlohu, mě svým originálním pojetím zcela pohltila. V některých momentech mi snímek přišel jako jakási německá variace na Borata, avšak ne ve smyslu použitého vtipu, ale jako jakási sonda do duše moderního národa, v níž jako hlavní pozorovatel figuruje někdo, kdo přišel z odlišného životního standardu - v tomto případě z jiného časového úseku. Oliver Masucci zde předvedl solidní a uvěřitelný výkon, takže jediné co mohu snímku vytknout je přemrštěná stopáž, která je vážně úmorná. Až na tento faktor se tedy jedná o skvělý snímek, který byste rozhodně neměli minout. PS: Scéna, ve které si jde Hitler do čistírny vyčistit uniformu, patří snad k tomu nejlepšímu z celého filmu!(10.4.2016)

Dost rozpolcené. Předlohu jsem nečetl, takže nemůžu soudit jak moc je to s ní kompatibilní. Film jakoby nevěděl, jestli být hlavně komedií nebo mrazivým zrcadlem společnosti. Chce být něco mezi. Chce být hodně vtipným satirickým komentářem na dnešní dobu, daří se mu to však tak napůl. Hodně cením originální premisu, jen bych byl asi radši, aby to bylo víc na zamyšlení. Takhle to funguje spíš jako velmi solidní komedie s pachutí trochu nevyužitého potenciálu.(12.3.2016)

Je to komedie a není to komedie. Zamyšlení nad krizí Evropy trochu jinak, kterému nechybí dobré postřehy, ale postrádá hloubku příčin. Humorný pohled na demagogii "včera", taktéž dnes. Kino MAT.(27.3.2016)