Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MikeCool
  *****

  Je to k nevíře, ale všem vřele doporučuji německou (!) komedii s Áďou Hitlerem v hlavní roli! Dle mého názoru vznikl v německé filmové produkci revoluční moderní snímek, ukazující charakter a mentalitu německého národa, 70 let po 2. světové válce. Občas až s děšením, ale zároveň i s úsměvem na tváři jsem pozoroval, kolik lidí (až skoro s hrdostí) se hlásí a opěvuje tohoto krutovládce. Atmosféra v Německu houstne a jak je vidno z autentických záběrů tohoto filmu, poměrně enormní procento lidí hajluje na oslavu Hitlera v 21. století, kdy všude "vládne mír a svoboda." ___ (Cinestar, Hradec Králové)(16.3.2016)

 • joehot
  *****

  Sice není tolik zábavný jako kniha - ale v tom, co chce film sdělit, a v tom, jak to sděluje, je Už je tady zas prakticky bez chybičky. Satirický, jízlivý a tvrdý. Používá působivé výrazové prostředky - pseudo-dokumentaristický styl a la Borat, popkulturní odkazy nebo film ve filmu, které svědčí i o tom, že si němečtí filmaři v současnosti hodně věří. I od nich bychom se mohli učit. "Nemůžete se mě zbavit."(2.3.2016)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Turci jsou v Berlíně? Asi Osmanská říše změnila průběh války." Posunout mě o sedmdesát let v čase, tak bych byl asi taky trošku zmatený, ale rozhodně ne tolik, jako když Vůdce potkal Ronalda z Hitlerjugend. Nicméně nastal čas, kdy Evropská komise svými pomatenými rozhodnutími donutila své poddané přemýšlet o tom, že by silní vůdci zase mohli vést samostatné národy. A do Německa zrovna jeden takový odkudsi přistál, takže ho můžeme poslat do akce. Není to však akce nějak výjimečně komická, ale spíš nutí k zamyšlení nad tím, kolik dobra přinesli ti zbídačení uprchlíci se s svými mobilními aplikacemi do Evropy. Na humor však také došlo, protože mě tedy zastřelení psa, svlékání v čistírně či šaškování s elektrickým ohradníkem donutilo ke smíchu. A označit Německo za zemi, kterou vede trapná, smutná vrba Merkelová ve spolupráci s křesťanskými alkoholiky, to už chce skutečné koule a za ty dávám čtvrtou hvězdu. Jen mě trošku mrzí, že se Vůdce nesetkal s vyvolenými árijskými fotbalisty, protože jsem si jist, že by ho moc potěšil pohled na současné německé reprezentanty se jmény Jérôme Boateng, Jonas Hector, Shkodran Mustafi, Karim Bellarabi, Emre Can, İlkay Gündogan, Sami Khedira či Mesut Özil.(8.7.2016)

 • lillien
  ****

  Na ja, ea ist vída da.. Tedy na začátku to tak moc nevypadá, ptze ten xixht uplně neladí, navíc všichni víme, že Hitla byl ve skutečnosti nedomrlej prcek, přičemž Masucci by mohl slušně síťovat basketbal, ale jebat, jakmile totiž párkrát zaprská, je to tam. Dost mi vadila všudypřítomná vata, taková ta televizní trapná komika z Komisaře Rexe, kterou natahovali místa mezi Masucciho koncertem, ale nechá se to přežít, prostě si v těch mezičasech třeba trénujte němčinu. Nechce se mi příliš filozofovat o tom, jak moc povedená satira s ohledem na současnou německou politiku to byla, koneckonců to je jedno, všichni víme jak to je. Multikulti, rasismus, čmoudi, ekonomika, všechno je to v Evropě už tak spatlaný, že to stejně novej Hitla nevyřeší, navíc myslící většině je snad jasný, že strejda gelová patka dokázal strhnout davy řečněním, ale to z něj menšího psychopata nedělá. Dobrý rétor ještě nemusí být automaticky dobrý spasitel. Tohle asi soudnej člověk ví i bez nějakých skrytých poselství, takže případný sluníčkářský apel v podtextu s klidem přehlížím a hodnotím ryze zábavnou/komediální a hereckou stránku. A tam to nakonec dopadlo docela gut. S klidem doporučuji, páč kdo není srab, tak přizná, že rasistickým forkům se směje.(9.5.2016)

 • maddy
  ***

  Nemôžem sa ubrániť pocitu, že som čakal o dosť viac. Predsa len natočiť v dnešnej dobe komédiu s Hitlerom a tobôž keď si ju natočia Nemci je slušná odvaha. Bohužiaľ, mám pocit, že z toho nápadu „Hitler v súčasnom Nemecku reflektujúci aktuálne problémy“ sa dalo vyťažiť omnoho viac. Čakal som sofistikovanejší prístup k látke, no na môj vkus sa film po väčšinu času drží dosť stranou, nechce byť priveľmi kontroverzný, ani ísť problémom priamo na koreň a povedať ich ako sa hovorí na plnú hubu. Názory, ktoré sa poväčšine času vyslovujú vo filme by tak dokázal povedať každý druhý okoloidúci a nebolo kvôli tomu ani potrebné vyťahovať z hrobu Hitlera. Pretože jemne kontroverzná je iba samotná postava a to, že sa jedná o TOHO Hitlera, ale nie jeho činy vo filme. Prvá polovica v štýle Borata, kde sa jazdí so „skutočným“ Hitlerom po Nemecku a reálni ľudia to reflektujú, tak nie je nijako objavná, zaujímavá alebo akokoľvek nápaditá a od akokoľvek originálnej satiry má dosť ďaleko. Viac ma bavila práve druhá polovica, ktorá sa ako čítam podľa tunajších komentárov už značne vzďaľuje od knihy a prináša do filmu vlastný vklad, kde sa zobrazuje sila médií cez ktoré sú názorovo ovplyvňované rôzne ovečky pred televíziou. Následne to vygraduje do skvelého, výhradne pre film vymysleného „meta“ záveru, v ktorom sa prelína kniha a film, respektíve kniha podľa ktorej sa natočil tento film bola vo filme Hitlerom napísaná a podľa nej sa následne točí vo filme jej adaptácia (vôbec to nie je zložité, práve naopak, iba to napísané vyznie komplikovane). Až tam začína byť celé posolstvo filmu značne znepokojujúce, akurát je škoda, že v tom čase už film končí. Až v záverečnej pol hodine sa začína reflektovať aj samotná knižná predloha, samotný Hitler a jeho manipulácie a vôbec mal som pocit akoby došlo k zmene režiséra, lebo zrazu je film režijne o niečo vyspelejší, o stoosemdesiat stupňov sa zmení nálada filmu, atmosféra a celkový prístup k tomu o čo chce vlastne film vypovedať. Ako komédia, tobôž satira, mi tak Er Ist Wieder Da prišla po väčšinu veľmi málo vtipná, značne jednoduchá a bez akéhokoľvek presahu, ktorý si tento námet už z princípu vyžaduje, v závere ako reflexia súčasnej doby a Hitlera v dnešnej spoločnosti sa tam odrazu ten presah vzal, no to už bol veľmi mrazivý úsmev a bohužiaľ aj blížiace sa záverečné titulky. CELKOVO: 3* (6/10)(14.4.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace