Rozhodně klobouk dolů před nápadem a originalitou,ale jako Komedie Er ist Wieder da u mě příliš neuspěla. Humorem mě to tedy minulo, spíše jsem byl zvědavý na názory lidí a samotný projev Hitlera v moderním světě. Slušné, ale čekal jsem mnohem víc. 60%(16.4.2016)

Kniha vo filme o filme... Je to nemecký variant Stratených v Mníchove. Mníchov je zjavne "problematickým mestom" dejín viacerých národov. Ale na rozdiel od Ztracených, toto bolo ľahko pochopiteľné aj pre (s)prostého diváka - mňa. Mnohovýznamový meisterstuck, čo ma teší o to viac, že knihu som nedočítal, lebo ma nebavila. A nevadí mi ani vytĺkanie ideového kapitálu, poukazovaním na imigrantskú krízu. Pridalo to len ďalšiu vrstvu, ktorá bola tak evidentne prvoplánová, až sa stala zaujímavou a filmu ako celku to neublížilo.(1.4.2016)

Na ja, ea ist vída da.. Tedy na začátku to tak moc nevypadá, ptze ten xixht uplně neladí, navíc všichni víme, že Hitla byl ve skutečnosti nedomrlej prcek, přičemž Masucci by mohl slušně síťovat basketbal, ale jebat, jakmile totiž párkrát zaprská, je to tam. Dost mi vadila všudypřítomná vata, taková ta televizní trapná komika z Komisaře Rexe, kterou natahovali místa mezi Masucciho koncertem, ale nechá se to přežít, prostě si v těch mezičasech třeba trénujte němčinu. Nechce se mi příliš filozofovat o tom, jak moc povedená satira s ohledem na současnou německou politiku to byla, koneckonců to je jedno, všichni víme jak to je. Multikulti, rasismus, čmoudi, ekonomika, všechno je to v Evropě už tak spatlaný, že to stejně novej Hitla nevyřeší, navíc myslící většině je snad jasný, že strejda gelová patka dokázal strhnout davy řečněním, ale to z něj menšího psychopata nedělá. Dobrý rétor ještě nemusí být automaticky dobrý spasitel. Tohle asi soudnej člověk ví i bez nějakých skrytých poselství, takže případný sluníčkářský apel v podtextu s klidem přehlížím a hodnotím ryze zábavnou/komediální a hereckou stránku. A tam to nakonec dopadlo docela gut. S klidem doporučuji, páč kdo není srab, tak přizná, že rasistickým forkům se směje.(9.5.2016)

Překvapivě velmi kvalitně natočená příjemná komedie, která může lehce pobuřovat, ale nikdy nezajde až do extrémů, jenž by se šířily veřejností, což je možná trošku škoda. Začlenění Hitlera do současné společnosti je velice vtipné a počet slabších vtípků je téměř mizivý. Ke konci se snímek znatelně oprostí od komediálního žánru a začne převážně filozofovat, přičemž současná situace a reálnost tomu docela vhodně nahrává. Rozhodně vydařený risk. [75%] | Kino(17.3.2016)

S filmem mám stejný problém jako s knihou, takže jde vlastně o věrnou adaptaci. Konfrontace Hitlera se současností a satira na současné Německo je hodně vtipná, ale nezajímavé vedlejší postavy, zápletka a strašná ukecanost filmu srážejí dojem hodně dolů.(9.4.2016)