Tanaka Tamako byla zrazena přítelem a ještě navrch byla zatčena, protože způsobila rozruch kvůli kamarádce Morimuře Kjóko, která byla obětí sexuálního obtěžování. Tamako se rozhodne, že odejde z firmy, kde pracuje, a otevře si v Tokiu bistro. Tam zaměstná další ženy a společně bojují s překážkami, které jim pod nohy klade život, a zároveň si užívají radost z práce a snaží se změnit svůj život. Bistro má samozřejmě potíže, protože v něm pracují jen samé ženy. Ženy, které mají společného nepřítele – muže, a nyní se sjednotily, aby pro nim společně bojovaly! (Zíza)

Zíza

Ze začátku mě dost štvalo pojetí – ženy chuděry, heterosexuální muži svině, jsme černá a bílá, tak nazdar! Naštěstí časem už "všichni muži" nebyli takové svině, začalo to nabírat víc šedé a na zajímavosti. Určitě to zajímavým, leč často až vyhroceným způsobem, ukázalo japonskou společnost – muži jsou stále na koni a jsou to právě ženy, kdo jsou těmi koňmi, protože se po nich chlapi vozí, obzvláště pokud je ženská schopná. Sexuální obtěžování je prostoupené celým světem japonských společností, ať si kdo chce říká co chce. A je dobré, že se na to snaží někdo upozornit, ačkoliv pro potřeby seriálu je to samozřejmě trochu přehnané. I tak Sakamoto Júdži vykouzlil hodně rozličných osobností a jsem ráda, že je dokázal až do úplného konce ukočírovat, aniž by vypadly ze své role. Bohužel přes dobře vykreslené charaktery tu máme plytký příběh, který nedokáže nadchnout, navíc si pomáhá klišé, kterých jsem doufala, že se vyhneme. Sečteno, podtrženo: dobrý seriál se sociální přesahem, velmi kvalitními hereckými výkony. Bohužel hlavní hrdinka nebyla moc sympatická, a tak mi trvalo trochu delší dobu, než jsem se konečně začala víc bavit a zajímat. Určitě by bylo zajímavé, kdyby seriál někdo rozebral z pohledu genderových studií. ()