Rosa & Dara a jejich velká dobrodružství

• angličtina The Great Adventures of Rosa and Dora

Pásmo filmů pro děti – formát, který českým kinům chybí, zvolil na základě poptávky kin producent Vratislav Šlajer při uvedení nového animovaného filmu režiséra Martina Dudy Rosa & Dara a jejich velké prázdninové dobrodružství. Dětské diváky tak ve vybraných kinech čekají kromě prázdninového dobrodružství animovaných dvojčat v pětadvacetiminutovém filmu ještě tři krátké příběhy, ve kterých Rosa s Darou mimo jiné vysvětlí, proč prší nebo co je gravitace. Zároveň diváci uvidí i tři oceňované krátké animované filmy z produkce FAMU – Nový druh, Malý Cousteau a Mythopolis. Rosa s Darou celé pásmo s názvem Rosa & Dara a jejich velká dobrodružství určené speciálně pro kina také moderují. (Bionaut)

• Kromě režiséra Martina Dudy, jehož absolventský film Jsem větší a lepší byl nominován na studentského Oscara, byl za výrobu zodpovědný technický režisér Milan Kolář, který má zkušenosti z práce na animovaných seriálech pro BBC. (Zdroj: Bionaut Animation)
  • Inspirací byly tvůrcům klasické dobrodružné příběhy ve stylu Indiana Jonese nebo Kačeřích příběhů, kromě akce a humoru je pro ně podstatný i celkový obraz světa. (Zdroj: Bionaut Animation)

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest