O pradědečkovi

Rodinný
Československo, 1965, 5x11 min

Jeden z prvních večerníčkovských seriálů. Vysílal se v té době výjimečně pět dní po sobě o Vánocích 1965 (25.–29. 12.) a v hlavní roli se představil Waldemar Matuška jako pradědeček, který také zpíval. Autorem těchto večerníčků byl Petr Rada. Epizody se jmenovaly: Jak pradědeček letěl balonem, Pradědeček, prababička a tři přání, Jak se pradědeček nestal Edisonem, Pradědeček, prababička a vodník, Jak pradědeček vyletěl do povětří.

Epizoda Jak se pradědeček nestal Edisonem: Pradědeček Matěj se touží stát nejslavnějším českým vynálezcem. Postupně zjišťuje, že jeho nedostižný vzor T. A. Edison byl obdařen mimořádným talentem, který on postrádá. Prababička Júlie zůstává věrnou oporou i inspirací, Matěj nachází štěstí v poslání poctivého opraváře. (Česká televize)

Tommassi3

"Dobrý večer, děti, dneska vám budu vyprávět, jak se můj dědeček nestal Edisonem.. Předpokládám ovšem, že víte, kdo to byl Edison !!" ()

helianto

Waldemar Matuška jako netradiční, ale velmi milý, zpívající vyprávěč ve velmi netradiční večerníčkové pohádce. ()