Skvělá parodie na celou řadu akčních filmů s výborným hereckým obsazením. Nadporučík James Block vyhledá pilota stíhačky Toppera Harleye v indiánské osadě, aby ho přivedl zpět k letectvu. Topper byl vyhozen pro neposlušnost, jelikož zavinil zničení stíhačky. Topper se navíc dosud nevyrovnal s chybou svého otce, kterému dává letectvo za vinu smrt jiného pilota...  Topper se vrací do výcviku, ale musí se vyrovnat s chybami svými i s chybami svého otce, jelikož mu je všichni připomínají. Musí poslechnout rozkaz a podrobit se psychiatrickému vyšetření u doktorky Ramady Thompsonové. Ramada mu chce zakázat létání, ale nakonec to neudělá, protože se do něj zamiluje. Chystá se nová letecká akce a jejím velením je pověřen admirál Thomas Benson, který neví, co má dělat. Jeho pobočníkem je James Block, kterému záleží na nezdaru letecké akce, je totiž je domluvený s výrobci stíhaček Rockman na sabotování, aby mohli prodat své stíhačky vojsku. Topper zůstane u Ramady přes noc a zaspí. Pilot Padák, který byl právě z letectva vyhozen kvůli vadě očí, se rozhodne Toppera zastoupit. Při cvičení zahyne pilot Mrtvola a Topper chce odejít z letectva. To mu ale Ramada rozmluví. Cvičení skončilo a piloti se přemísťují na letadlovou loď, odkud mají druhý den vzlétnout do akce: zničit továrnu na jaderné zbraně. James Block sdělí pilotům jejich cíl a jako velitele určí Toppera, protože ví, že se stačí do vysílačky zmínit o jeho otci a Topper nebude schopný dál pilotovat. Na letadlové lodi jsou i Wilson  s Rosenerem, zástupci továrny Rockman, aby sledovali akci. Stíhačky jsou před odletem poškozeny... (TV Prima)

Ivoshek

"Můj otec mi říkával, že hrát bez snahy o vítězství je jako spát s vlastní sestrou. Jasně, je to kusanec, s pořádnejma kozičkama, ale.... je to prostě nezákonné. Udělá to takový ty vrozený věci. Děti, co nemají žádné zuby a celý den jenom hrajou na banjo..... jedí jablečnou šťávu brčkem....zvířata z prasečích farem. A takových průpovídek jsou tam tuny. ()

MM_Ramone

Herec Charlie Sheen (rodným menom Carlos Irwin Estévez) nikdy nepatril medzi mojich favoritov. Vždy som ho pokladal za protekčného, rozmaznaného synečka. Čím je starší, tým mi je protivnejší. V roku 1991, keď mal dvadsať sedem rokov, som ho ešte ako tak toleroval. Keď sa objavil v satirickej komédii "Horúce strely", tak mi tam celkom zapsaoval. Neváľal som sa pri tom od smiechu po zemi, ale priznám sa, že som sa dosť dobre pobavil. Je to pohodová americká filmová paródia. *** ()

CheGuevara

Co udělá parodii parodií? Znalost parodovaných filmů. A zde bohužel na rozdíl od dvojky (kde jsem se snažil rozluštit i ten sebemenší gag) nejsou mé znalosti ntak hluboké. Např. TOP GUN jsem v životě neviděl a ani neplánuju, a tak tohle pro mě zůstává jen skvělou bláznivou komedií s pár dobrými odkazy na jiné filmy. ()

MM11

Opravdu hodně dobrá parodie, která tak trochu nechtěně naznačovala, že léta rozkvětu akčních mazáků se chýlí ke svému konci. Laskavé a příjemné odkazy se mísí s hodně drsnou a cynickou satirou, která logicky útočí na to drahé, co postupně začalo blednout. Budete se smát i slabšímu, protože film jede ve zběsilém tempu a Charlie Sheen si to vychutnává ze všech nejvíc. ()

Phobia

Pořád zapomínám: parodují "Žhavé výstřely" "Top Gun" nebo je to naopak? Když se mi o víkendu podařilo vidět nejprve "Hot Shots" a o pár hodin později závěrečný kousek z "Top Gun", měla jsem vážný problém rozeznat, který z filmů byl humornější. O tom, který je debilnější, mám naprosto jasno - a "Žhavé výstřely" ten souboj v demenci nevyhrály;-). 70% ()

• V čase 43:16, kdy sanitka s Petem Thompsonem (William O'Leary) přijíždí do nemocnice a kdy při dobržďování narazí Jim Pfaffenbach (Jon Cryer) do zadních dveří sanitky, je vlevo vedle sanitky vidět jeden z řidičů, jak čeká mimo záběr na zastavení sanitky, ačkoliv by měl sedět v přední kabině. (mr.rubik)
  • Topperovo (Charlie Sheen) skutečné jméno je Sean. Můžeme ho na okamžik spatřit na jeho průkazu při jeho první konzultaci u psycholožky. (duklak2)
  • Letadlová loď S.S. Essess, na níž piloti vyplouvají do akce „Líná vrána“, byla ve skutečnosti pouhá maketa, kterou kameraman musel snímat tak, aby budila dojem plujícího plavidla. (Robbi)

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

21.01.2021

Herec Liam Neeson pár dní nazpátek uvedl, že už má akčních rolí po krk a touží po změně. No a nyní možná víme, co přesně by tou změnou mohlo být líp. Přestože zatím nebylo nic potvrzeno. Neeson… (více)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí