Skvělá parodie na celou řadu akčních filmů s výborným hereckým obsazením. Nadporučík James Block vyhledá pilota stíhačky Toppera Harleye v indiánské osadě, aby ho přivedl zpět k letectvu. Topper byl vyhozen pro neposlušnost, jelikož zavinil zničení stíhačky. Topper se navíc dosud nevyrovnal s chybou svého otce, kterému dává letectvo za vinu smrt jiného pilota...  Topper se vrací do výcviku, ale musí se vyrovnat s chybami svými i s chybami svého otce, jelikož mu je všichni připomínají. Musí poslechnout rozkaz a podrobit se psychiatrickému vyšetření u doktorky Ramady Thompsonové. Ramada mu chce zakázat létání, ale nakonec to neudělá, protože se do něj zamiluje. Chystá se nová letecká akce a jejím velením je pověřen admirál Thomas Benson, který neví, co má dělat. Jeho pobočníkem je James Block, kterému záleží na nezdaru letecké akce, je totiž je domluvený s výrobci stíhaček Rockman na sabotování, aby mohli prodat své stíhačky vojsku. Topper zůstane u Ramady přes noc a zaspí. Pilot Padák, který byl právě z letectva vyhozen kvůli vadě očí, se rozhodne Toppera zastoupit. Při cvičení zahyne pilot Mrtvola a Topper chce odejít z letectva. To mu ale Ramada rozmluví. Cvičení skončilo a piloti se přemísťují na letadlovou loď, odkud mají druhý den vzlétnout do akce: zničit továrnu na jaderné zbraně. James Block sdělí pilotům jejich cíl a jako velitele určí Toppera, protože ví, že se stačí do vysílačky zmínit o jeho otci a Topper nebude schopný dál pilotovat. Na letadlové lodi jsou i Wilson  s Rosenerem, zástupci továrny Rockman, aby sledovali akci. Stíhačky jsou před odletem poškozeny... (TV Prima)

salahadin

Trocha bezduché poezie: Jak přibývají léta / slábne u tohoto filmu kdys dětský smích / Charlie měl raději zůstat u filmu Četa / a umřít na vietnamských tržnicích. Jak přibývají roky / slábne z filmu požitek / rdím se, že je hloupý jak troky / jak ten vietnamský dobytek. Tenhle humor slábne jako vzpěrač po sedmdesátce. ()

Lacike

Parodická klasika. To celkom uznávam, ale ja som tento diel na rozdiel od geniálnej dvojky videl doteraz asi tak 2-3 krát. Vždycky mi na jednotke vadilo to, že hlavná dejová línia kopíruje film, ktorý neznášam - Top Gun. Mňa proste scény s lietadielkami k smrti nudia. A to aj v parodickom prevedení, takže finále som aj teraz odzýval. Kadencia vtipov oproti neskorším paródiám je menšia. Ale zase tých trápnych je minimum. Užil som si aj paródie na staré dobré klasiky typu Tanec s vlkmi. Síce som mal stále mierny úsmev na xichte, ale ani raz som sa nezasmial na plnú hubu. Je to už také príliš mierne. Ale Charlie bol cool a Valeria nádherná. Tiež by som si na nej niečo ugriloval. Takže celkovo je to dnes už len taký solídny nadpriemer a tá Top Gun línia ma stále serie. 6/10. ()

kingik

Stejně jako u dvojky, jsem se opět bavil jen tak napůl. Dvojka parodovala atraktivnější téma než je Top Gun. Asi tady se Charlie Sheen potkal se svým pozdějším sitcomovým bratrem Jonem Cryerem. Vtipů je hodně, ale jejich kvalita opět rozdílná. Od trefných až po naprosto trapné a absurdní. A byly tady i delší pasáže, kdy jsem se nezasmál ani jednou. Od smíchu jsem rozhodně neumřel. 60% ()

cheyene

Asi takhle. Nehrát tu Charlie Sheen a Jon Cryer, asi bych si to nepustil. První díl Žhavých výstřelů mne však díky uvedeným hercům patřičně pobavil, ovšem Top Gun si příliš nepamatuji, tudíž různé odkazy k parodování mi nejspíš nemohly přijít tak vtipné, avšak pobavil jsem se třeba u scény a lá Rocky a Adrian. Jedna z těch povedených amerických komedií. ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +Charlie Sheen a Lloyd Bridges, bezva fórky od začátku do konce -no dobře přiznám se že podesáté už to není ono/// Mojí největší nevýhodou je, že jsem neviděl film Top Gun. Proto možná úplně nedocením všechny vtípky. Přesto i pro diváky jako já se zde najde mnoho výborných scén a ještě více vtipných narážek. Osobně se mi více líbí pokračování a nebo třeba film Připoutejte se prosím. V každém ohledu je tohle ale výborná odychovka a zvláště napoprvé, napodruhé i napotřetí se budete bavit./// Celkem 78%/// ()

• Sanita přejede Thompsonův (William O'Leary) padák a jede dál, avšak v dalším záběru na ní padák uvízne. (chleba24)
  • Když Ramada (Valeria Golino) předvádí svou gymnastiku na stromě, je možné vidět gymnastickou tyč těsně nad větví. (BadCat)
  • Při vystoupení Ramady (Valeria Golino) v baru hraje pianista a poté Topper (Charlie Sheen) na klavír Baldwin. V USA působí tento bar od roku 1862, kdy mu vdechl život Dwight Hamilton Baldwin. Po čtyřech letech přibral partnera Luciena Wulsina a od té doby fungoval podnik jako D. H. Baldwin & Company. Mezi uživatele klavírů Baldwin patří například Aaron Copland, Dave Brubeck či Miley Cyrus.f (Robbi)

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

21.01.2021

Herec Liam Neeson pár dní nazpátek uvedl, že už má akčních rolí po krk a touží po změně. No a nyní možná víme, co přesně by tou změnou mohlo být líp. Přestože zatím nebylo nic potvrzeno. Neeson… (více)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí