Žhavé výstřely

• slovenský

Horúce strely

Akční / Komedie / Válečný / Romantický

USA, 1991, 81 min

Po filmoch 'Platoon' a 'Wall Street' si Charlie vybral túto cestu svojej kariéry. Na jej počiatkoch, ako vidíme, možno zožal nejaké úspechy, no postupne sa paródie tohto typu stávajú čím ďalej tým neznesitelnejšie. Škoda. Táto rýchla vecička však určite dobre pobaví, no treba dať zatiaľ mozgu poriadnu platenú dovolenku. 80%.(22.9.2007)

Nejlepší parodie všech dob.(10.3.2009)

"KDYŽ SE TAK NA VÁS DÍVÁM, CHLAPCI, PŘEMÝŠLÍM, JAKÉ BY TO BYLO, KDYBYCH BYL O DVACET LET MLADŠÍ A ŽENA." Po PŘIPOUTEJTE SE, PROSÍM a souběžně s trilogií BLÁZNIVÝCH STŘEL přišli ZAZ se svou třetí a poslední geniální parodickou sérií - ŽHAVÉ VÝSTŘELY. Krásně absurdní gagy dosahují chvílemi až kadence co-záběr-to-fór (ilustrační sekvence z letadlové lodi), nechybí nezapomenutelné dialogy a hlášky, které má na svědomí zejména totálně senilní a dementní generál Lloyda Bridgese ("ULETĚLA MI ČEPICE! OTOČTE LOĎ, MUSÍME SE PRO NI VRÁTIT." - "TO NEJDE, PANE." - "TAK TAM VYSAĎTE NĚKOHO V ČLUNU, VYZVEDNEM HO CESTOU ZPÁTKY A JEHO OBLÍBENÉ POŘADY MU NAHRAJEME NA VIDEO.") a skvělá hudba. Ale dvojku mám radši. Generál u obrazu základny: "MORÁLKA NA ZÁKLADNĚ JE POD PSA. JEN SE PODÍVEJTE SEM. KLID. SKORO NIKDO SE ANI NEPOHNE. ROYI! CHODIL JSEM S TÍM ČLOVĚKEM DO ŠKOLY A ON MĚ CELÝ DEN IGNORUJE."(9.1.2003)

rozpočet : $26 million tržby celosvetovo : $181,096,164(15.12.2006)

Film, který se nebere vážně ve světě, který se bere vážně až moc je uplný poklad !(28.7.2006)