Žhavé výstřely

• slovenský

Horúce strely

Akční / Komedie / Válečný / Romantický

USA, 1991, 81 min

Kánon americké crazy komedie. Netrefuje se jen do toho, co je pro ni výhodné (tedy do toho nejokatějšího), ale bere si na paškál žánr válečného filmu/agitky jako celek a odhaluje jeho hloupost v naprosté nahotě. Některé gagy (ať už vizuální či slovní) jsou prostě nezapomenutelné. Takže: trefné, vtipné, povedené. Ve svém oboru jasná špička. Někteří letci mají prostě ocelové nejen ptáky...(18.4.2004)

rozpočet : $26 million tržby celosvetovo : $181,096,164(15.12.2006)

Pořád zapomínám: parodují "Žhavé výstřely" "Top Gun" nebo je to naopak? Když se mi o víkendu podařilo vidět nejprve "Hot Shots" a o pár hodin později závěrečný kousek z "Top Gun", měla jsem vážný problém rozeznat, který z filmů byl humornější. O tom, který je debilnější, mám naprosto jasno - a "Žhavé výstřely" ten souboj v demenci nevyhrály;-). 70%(9.2.2011)

Film, který se nebere vážně ve světě, který se bere vážně až moc je uplný poklad !(28.7.2006)

"Vzbuďte mě v půl šestý nula nula." Bude válka a v té je admirál Benson eso všech es, protože byl při každé akci sestřelen. A co se týká zábavy, tak mu žhavá Ramada, slepý Pfaffenbach, smolař Thompson ani Topper Harley alias Tukačinčila přes maximální snahu taky nestíhají konkurovat. Ale snaží se, takže vtipy se střídají, prolínají i vrství, do toho všeho ještě přichází kritika americké zbrojařské lobby a tady jde objektivita stranou. Pro mne jsou zkrátka Žhavé výstřely natolik legendární, že bych na nich nedokázal najít chybu, ani kdybych ji hledal a to se nestane, dokud mi mé rozšířené zornice nezoperují multioptipupilotomií. Ale jestli mi ji budou provádět skrz anální otvor, aby mi nepoškodili duhovku, tak končím s létáním. Maverick(16.8.2016)

• - Když admirál Benson (Lloyd Bridges) nabízí pudink Blockovi (Kevin Dunn), mihne se v levé části obrazu hadice, která mu prskne puding do tváře. (BadCat)

• - V závěrečných titulcích se kromě receptu objeví "Věci, které můžete dělat po filmu", např. pomoci někomu naučit se číst, navštívit mlékárnu a vidět, jak se připravuje mléko na rozvoz, nebo zorganizovat fitness program. Ten samý žert se objevil v titulcích The Kentucky Fried Movie (1977). Dále se na konci objevuje "Kdyby jsi odešel z kina když závěrečné titulky začaly, byl bys už dávno doma." (BadCat)

• - Film vyobrazuje americkou armádu, avšak všechna letadla, která se v něm objevují, jsou britská, které nikdy v armádě USA použita nebyla. (chleba24)