poster

Žhavé výstřely

 • USA

  Hot Shots!

 • slovenský

  Horúce strely

Akční / Komedie / Válečný / Romantický

USA, 1991, 81 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marigold
  *****

  Kánon americké crazy komedie. Netrefuje se jen do toho, co je pro ni výhodné (tedy do toho nejokatějšího), ale bere si na paškál žánr válečného filmu/agitky jako celek a odhaluje jeho hloupost v naprosté nahotě. Některé gagy (ať už vizuální či slovní) jsou prostě nezapomenutelné. Takže: trefné, vtipné, povedené. Ve svém oboru jasná špička. Někteří letci mají prostě ocelové nejen ptáky...(18.4.2004)

 • mandes
  *****

  rozpočet : $26 million tržby celosvetovo : $181,096,164(15.12.2006)

 • Phobia
  ****

  Pořád zapomínám: parodují "Žhavé výstřely" "Top Gun" nebo je to naopak? Když se mi o víkendu podařilo vidět nejprve "Hot Shots" a o pár hodin později závěrečný kousek z "Top Gun", měla jsem vážný problém rozeznat, který z filmů byl humornější. O tom, který je debilnější, mám naprosto jasno - a "Žhavé výstřely" ten souboj v demenci nevyhrály;-). 70%(9.2.2011)

 • Enšpígl
  *****

  Film, který se nebere vážně ve světě, který se bere vážně až moc je uplný poklad !(28.7.2006)

 • Jara.Cimrman.jr
  *****

  "Vzbuďte mě v půl šestý nula nula." Bude válka a v té je admirál Benson eso všech es, protože byl při každé akci sestřelen. A co se týká zábavy, tak mu žhavá Ramada, slepý Pfaffenbach, smolař Thompson ani Topper Harley alias Tukačinčila přes maximální snahu taky nestíhají konkurovat. Ale snaží se, takže vtipy se střídají, prolínají i vrství, do toho všeho ještě přichází kritika americké zbrojařské lobby a tady jde objektivita stranou. Pro mne jsou zkrátka Žhavé výstřely natolik legendární, že bych na nich nedokázal najít chybu, ani kdybych ji hledal a to se nestane, dokud mi mé rozšířené zornice nezoperují multioptipupilotomií. Ale jestli mi ji budou provádět skrz anální otvor, aby mi nepoškodili duhovku, tak končím s létáním. Maverick(16.8.2016)

 • - Když admirál Benson (Lloyd Bridges) nabízí pudink Blockovi (Kevin Dunn), mihne se v levé části obrazu hadice, která mu prskne puding do tváře. (BadCat)

 • - V závěrečných titulcích se kromě receptu objeví "Věci, které můžete dělat po filmu", např. pomoci někomu naučit se číst, navštívit mlékárnu a vidět, jak se připravuje mléko na rozvoz, nebo zorganizovat fitness program. Ten samý žert se objevil v titulcích The Kentucky Fried Movie (1977). Dále se na konci objevuje "Kdyby jsi odešel z kina když závěrečné titulky začaly, byl bys už dávno doma." (BadCat)

 • - Film vyobrazuje americkou armádu, avšak všechna letadla, která se v něm objevují, jsou britská, které nikdy v armádě USA použita nebyla. (chleba24)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace