Žhavé výstřely

• slovenský

Horúce strely

Akční / Komedie / Válečný / Romantický

USA, 1991, 81 min

Kánon americké crazy komedie. Netrefuje se jen do toho, co je pro ni výhodné (tedy do toho nejokatějšího), ale bere si na paškál žánr válečného filmu/agitky jako celek a odhaluje jeho hloupost v naprosté nahotě. Některé gagy (ať už vizuální či slovní) jsou prostě nezapomenutelné. Takže: trefné, vtipné, povedené. Ve svém oboru jasná špička. Někteří letci mají prostě ocelové nejen ptáky...(18.4.2004)

Jedna z nejlepsich parodii, ktery kdy byla natocena, ale musim rict, ze druhej dil se mi libi jeste vic. V tomhle se paroduje prevazne film Top Gun, ale jelikoz Ramba mam radsi, tak se mi vic libil druhej dil. Je tu jeden vtipek za druhym, takze nez se vzpamatujete z jednoho, uz nich mate za sebou dalsich pet. Spolu s druhym dilem mozna nejlepsi parodie. A k tomu skvelej Charlie Sheen a Lloyd Bridges. Takle ma vypadat svizna a vtipna komedie a ne ty traparny co se toci ted.(18.3.2005)

Co k tomu dodat - možná nejlepší parodie na akční filmy, která kdy byla natočena - a navíc i výborné pokračování.(10.9.2002)

Naprosto geniální parodie na všechny možné akční i jiné filmy. Velkou částí se sice zaměřuje na "Top Gun", ovšem nenechává na pokoji ani další filmy. Je jich tolik, že nejdou ani vyjmenovat. Charlie Sheen má stokrát větší charisma než Tom Cruise a Lloyd Bridges není nic jiného než úžasný. A tak dámy a pánové, vzbuďte mě v půl šestý nula nula, budu u Orlí řeky :-))))(19.2.2005)

Vtipné, velmi vtipné. Pátou hvězdičku dodatečně přidávám za ten závěrečný recept na brownies. Byly vynikající. :-) 90% Zajímavé komentáře: Marigold, tron, JayKey(27.4.2006)

• - Hned na začátku titulků za jmény producentů je místo dalších jmen recept na polevu na brownies. Recept je: půl hrnku másla, dva a čtvrt hrnku cukru, 2 žloutky, 3 kostičky hořké čokolády (rozpustit), 1 nebo 2 lžičky skořice (pokud možno). Šlehejte máslo, dokud nezesvětlá a nemá barvu citronu. Postupně přidejte cukr a žloutky. Dobře prošlehejte. Přidejte čokoládu. (newer_more)

• - Sanita, která přejede Mrtvolův (William O'Leary) padák a jede dál, ale v dalším záběru na ní padák uvízne. (chleba24)

• - Když Ramada (Valeria Golino) předvádí svou gymnastiku na stromě, je možné vidět gymnastickou tyč těsně nad větví. (BadCat)