Žhavé výstřely

• slovenský

Horúce strely

Akční / Komedie / Válečný / Romantický

USA, 1991, 81 min

Nejlepší parodie. Autoři na nás chrlí gagy s neuvěřitelnou kadencí a já se jim musím řechtat i počtyřicáté. Jsou to dokonalé hlášky i scény. Někdy se sice poštěstí vtip, který je spíše pro ty jednodušší z nás, nebo nějaké hlušší místo, ale jsou to opravdu jen výjimky. Lloyd Bridges hraje neskutečnou roli. Dvojka se díkybohu drží na úplně stejné úrovni a i když tam ta vtipová kadence není taková, o to jsou geniálnější. Díky Jime!(27.1.2006)

Co k tomu dodat - možná nejlepší parodie na akční filmy, která kdy byla natočena - a navíc i výborné pokračování.(10.9.2002)

Co udělá parodii parodií? Znalost parodovaných filmů. A zde bohužel na rozdíl od dvojky (kde jsem se snažil rozluštit i ten sebemenší gag) nejsou mé znalosti ntak hluboké. Např. TOP GUN jsem v životě neviděl a ani neplánuju, a tak tohle pro mě zůstává jen skvělou bláznivou komedií s pár dobrými odkazy na jiné filmy.(27.5.2006)

Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Zajímavá parodie na Top Gun s mnoha přemnoha gagy (nejlepší byla oliva vystřelená z pupíku krásky Ramady), často však trochu očekávanými a smích nevyvolávajícími. To Abrahamsova prvotina "Připoutejte se, prosím!" mi přišla mnohem komičtější a lepší. Možná to bylo tehdejší spoluprací s bratry Zuckerovými, možná čerstvými nápady. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=8oTbih9goco(24.7.2010)

„Dostane sa z toho?“ – „To ja neviem, nie som dobrý chirurg.“ Kedysi sa ale robili paródie! Boli doby, dávne doby, navždy stratené v horskej hmle, kedy hollywoodsky producent pod pojmom ´paródia´ nerozumel spleť vtipných scén, ale príbeh s na zbláznenie vtipne serióznymi hereckými výkonmi. Charlie Sheen a spol. parodujú predovšetkým TOP GUN (slávna scéna s koňom v ich podaní dokonca prebila originál, otrasnú kriminálku OČITÝ SVEDOK), všetko odsýpa a po trápnych alebo nefungujúcich vtipoch by ste pátrali dlho. Obdivuhodné je, že dvojka sa vydarila minimálne rovnako úžasne.(22.12.2004)