poster

Dellamorte Dellamore (festivalový název)

 • Francie

  Dellamorte Dellamore

 • anglický

  Cemetery Man

Horor / Komedie / Drama

Itálie / Francie / Německo, 1994, 105 min

Režie:

Michele Soavi

Kamera:

Mauro Marchetti
(další profese)
 • darkrobyk
  ****

  ,,Jen přes mou mrtvolu!" ,,Tak to hned napravíme!" Popravdě jsem čekal větší taškařici, ale nakonec jsem byl spokojen. R.Everett je skvělý herec, souhlasím, že nedoceněný, i když nevím, zda to skutečně souvisí s jeho přiznanou homosexualitou. Ovšem obří nahé prsy Anny Falchiové rozehrává s bravurou a jejich milování na hrobě je bizarní a vášnivé zároveň. Prostředí hřbitova je úchvatné ve dne i v noci, mnohý obraz by stačilo zastavit a pak pověsit na zeď. Zaujalo mě ztvárnění Ostrova mrtvých ( švýcarský malíř Arnold Böcklin) jako miniatury uprostřed hřbitova. A kostnice! Nádherná, temná, připomene gotické horrory, Hammer studio, ale i Fulciho. Zdaleka ne tak vtipné jako Evil Dead, což je možná dobře. Hřbitov, smrt, život, smrt, osudová žena, život po životě, boj a klid.(10.1.2012)

 • Katullka
  ***

  Výborný rozjezd, který ztratil na tempu. Škoda. /// 39. LFŠ UH 2013(5.8.2013)

 • Jericho666
  ****

  "Nemůžeme, já jsem naživu a ty jsi mrtvá." - "Já nemám předsudky, můj milý." Divým se upřímně, že snímek má zde tak kladné hodnocení, jelikož i když je to označováno jako "gotický horor", tak do mainstreamového vyznění to má daleko (narozdíl od Vrány z téhož roku) a Dellamorte Dellamore je spíše pro užší a specifičtější publikum. Snímek přímo kypří mrtvolným, suchým humorem, jaký by člověk přesně čekal od někoho, kdo pracuje na hřbitově. Díky tomu také není humor jakkoli vyzdvihován nad ostatní dialogy a jakoby zapadává, což právě do snímku tohoto typu skvěle pasuje. Na Ruperta Everetta není velký problém si zvyknout a s jeho pomocníkem tvoří skvělou cynickou dvojku. Až surreální pojetí snímku dodává v místech až pocit jakési ironické básně o životu a smrti, nicméně u scének ála Ghost rider se musel pobavit myslím každý a když pak přijde ještě scéna se Smrtkou. :)) Moc milý snímek, ale ne pro každého a hlavně, chce na něj míti náladu, jinak nemusí až tak zaujmout. "Co děláš v televizi?" - "Rozkládám se, tati."(21.7.2013)

 • movie
  ***

  Po letech čekání jsem měl přeci jen o malinko větší očekávání. Dávám hezké 3 1/2 * ... Rupert Everett je skvělý a komické pasáže jsou skutečně vtipné. Akorát jsem to moc nepochopil a to bude asi problém toho slabšího hodnocení.(8.5.2006)

 • Bachy
  *

  Haló? Jsem tu správně? S tou šíleností problém nemám, ať si hlavy lítaj a sluhové zvrací, ale to tempo?(21.4.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace