poster

Dellamorte Dellamore (festivalový název)

 • Francie

  Dellamorte Dellamore

 • anglický

  Cemetery Man

Horor / Komedie / Drama

Itálie / Francie / Německo, 1994, 105 min

Režie:

Michele Soavi

Scénář:

Gianni Romoli

Kamera:

Mauro Marchetti
(další profese)
 • xxmartinxx
  ****

  Velmi osobité. Svým způsobem je na podobných filmech, které ve jménu svého stylu zahazují vše ostatní od logiky pro plynulost, cosi imponujícího. A Dellamorte Dellamore takový film rozhodně je. Krom toho si nepamatuju jiný poetický filosofující zombie horor.(22.6.2012)

 • Bachy
  *

  Haló? Jsem tu správně? S tou šíleností problém nemám, ať si hlavy lítaj a sluhové zvrací, ale to tempo?(21.4.2013)

 • Faustka
  *****

  Ááách...ten..."Soavi - znalý mág", velice plodné italské hororové školy. Jsem uhranutá tím místem "Buffalora", dokáže navodit slastně dráždivý pocit, fascinuje mě ponurý hřbitov za noci, přes den téměř idilycký. -)) "Francesco Dellamorte"...semknutý poutem věčným, zadumán, vzápětí plný života posílá "mrtvé" zpět kam patří, udivující vážné hovory se "SMRTÍ"...i okouzlení jedinou bytostí, tak žádoucí, je totiž dokonalá..."ONA"...stále vracející se. -)) "Gnaghi"...věrný pomocník, nazývaný hlupákem(pozvracet starostovu dceru,jak směšně stupidní), ale v skrytu obohacený čímsi zprvu nedefinovatelným,co ti ostatní nevidí, jeho jediný hřích obžerství, je pro něj způsobem zapomnění, útěk před zhoubou temnoty, která čiší z každého koutu, stačí jen otevřít, vstoupit...do mrazivé, obestřené pavučinami, čpící zatuchlostí, přitom tak lákající..."KOSTNICE"...ano...je to tady, již navždy...lapena.(11.9.2009)

 • Shit
  ****

  Na jednu stranu skvělej a originálně zpracovanej zombie-film, kdy Rupert Everret zabíjí co mu přijde pod ruku a fakt to dělá neskutečně hustě a stylově a na druhou stranu strašně zmatenej příběh, kdy prostě člověk neví co si o něm má myslet, jestli to co se odehrává je skutečný a nebo ne a když už sem konečně ze sebe vymáčk pointu, která by to celý vysvětlila, tak mě s ní konec poslal pěkně rychle a rezolutně do prdele. Nevim, asi jsem to nepochopil, nicméně mi ten příběh přišel dost podivnej, hlavně teda druhá půlka a jediný vysvětlení, který by na to sedělo a mě by se i dost zamlouvalo neplatí.(30.11.2007)

 • hirnlego
  ***

  (zklamání roku nebotakněco, nuda, roztrhaný, roztahaný, divný špatnym způsobem, nuda; pár laskavých okamžiků, hezký obrázky, originalita; asi mi to trochu zkazili i kluci spoludiváci - ale opravdu dobrej film by měl to remcání ustát přece jen líp)(28.10.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace