Válečný film ze staré školy, natočený v tuzemské Davli a s nehoráznou podpásovkou v podobě hrdinského zakončení.(4.3.2008)

Hodně starý, ale i tak stále dobrý film ze druhé světové války. Dokonale zde byla vystihnuta zoufalost německé armády, ketrá místy existovala jen na papíře.(2.7.2009)

Vysílala Nova Cinema...(11.10.2008)

Když pominu špetku vlastence v mé duši (účast Čechoslováků ve filmu, most v Davli, ...), tak jde o průměrný válečný film. V mém případě tomu neprospěl ani dabing (já vím, já vím!), ale postavy, které mi byly po většinu děje naprosto ukradené. Větší vazba na diváka by jim slušela, stejně jako menší pocit určité hry na jistotu bez špetky odvahy se odvázat, což dokládá nedostatek 5* hodnocení.(8.5.2013)

"Učme se žít se svými ztrátami !!" Most u Remagenu rozhodně platí za velmi netypický válečný film vyborného Johna Guilermina, který realisticky a nestranně popisuje boj o poslední most přes Rýn, jemuž absence větší brutality na úkor totální lidskosti bez příkras a patetických proslovů, tolik typických pro válečné snímky klasického Hollywoodu, evidentně i po více než čtyřiceti letech jen prospívá.. A samozřejmě i fakt, že se Most u Remagenu podle parádního stejnojmenného románu Kena Hechlera natáčel i u nás, kupodivu v čerstvě posrpnovém Československu, s přispěním nezanedbatelného počtu našich herců, z něj alespoň pro mě činí naprostou špičku svého žánru..(8.5.2013)

• - Na několika záběrech v úvodu filmu se v lese na stromech za herci objevuje klasická československá pásová turistická značka, která však nemá  během roku 1945 v německém Porýní-Falci, kde se skutečná bitva o most odehrála, co dělat. (John Dunbar)

• - Natáčení probíhající nedaleko Davle bylo přerušeno z důvodu invaze vojsk Varšavské smlouvy. (Witta)

• - Skutočný Remagenský most bol krátko po dobytí spojeneckými vojskami značne poškodený a nakoniec nevydržal nápor neustále prechádzajúcich vozidiel. K zrúteniu mostu prišlo 17. marca 1945 a most sa zrútil práve v momente, kedy na ňom pracovali americkí ženisti. Celkom 28 z nich zahynulo. (Jello Biafra)