Kubo a kouzelný meč

Kubo and the Two Strings

Kubo a kúzelný meč

Animovaný / Fantasy / Rodinný

USA, 2016, 101 min

Fakt nie zlé. Na mňa možnože predsa len trochu jednoduché, ale mám rád, keď sa tvorcovia animákov sústredia okrem animácie aj na ostatné veci - tu najmä na pôsobivú temno-poetickú atmosféru a hudbu. Využitie origami bolo tiež výborné...(13.2.2017)

Spolu s Červenou želvou nejlepší animák roku. Originální zpracování i postavy, dobře napsaný i odvyprávěný příběh, film ani chvíli nenudí.(3.3.2017)

Kúzelné vo viacerých smeroch, tá doslovnosť to ale ubíjala až skoro zabila. Dobre myslené aj nadšené, nedostatočne poučené.(19.2.2017)

Príjemná dobrodružná rozprávka nie len pre najmenších. Vtipných scén síce nie je priveľa, no celkovo "Kubo" splnil čo si predsavzal. Zaujal, bavil, bol iný, a to je jeho výhodou.(17.12.2016)

Moc se omlouvám Laice, jejich filmy jsou vypiplané až z toho mrazí, kolik práce musí ti lidé podstoupit aby se dostavil výsledek. Nicméně, já tyhle modelářské filmy nikdy zase tolik nemusel :( Tedy pro mě film určitě není, nicméně vyšší kvality mu velmi rád přiznám. 60%(21.11.2016)