Kubo a kouzelný meč

Kubo and the Two Strings

Kubo a kúzelný meč

Animovaný / Fantasy / Rodinný

USA, 2016, 101 min

Haha topový český překlad zase pobavil(30.11.2016)

Čekal jsem velmi dobrou podívanou a nejsem zklamán. Rozjezd byl sice trochu pomalejší, ale už v momentě, kdy se objevily tetičky a na plátně zavládla temná atmosféra jsme pochopil, že se dívám na něco hodně dobrého. Příběh byl dost slušný, líbily se mi jednotlivé zvraty i když některá překvapení, třeba jak je to s "obtížným samurajským hmyzem", jsem si domyslel velmi rychle. Líbil se mi i konec, který byl pro mě docela nečekaný a v podstatě mnohem lepší, než kdyby to zakončili tak, jak pohádky pro děti obvykle končí. Asi největší požitek jsem ale měl z animace. Ten styl se mi hodně líbil, nápady, které si páni autoři vymysleli a všechna ta stvoření ať již skutečná, nebo jen z papíru mě doslova nadchla. Akční pasáže byly dynamické a vizuálně hodně povedené, především v těchto částech jsem si film skvěle užíval. Musím pochválit i pěkné závěrečné titulky a obzvlášť pak pasáž, která nám trochu ukázala, jak se film vlastně vyráběl. Kubo a dvě struny (nebo "a kouzelný meč", jak si to pojmenovali tuzemští distributoři, i když ten meč tam v podstatě nikterak extrémně výraznou roli nakonec nehraje) je zkrátka hodně zajímavá a originální fantasy, která velmi dobře pracuje s atmosférou i emocemi. 8,5/10(10.10.2016)

Vzhľadom na to, aké sračky sú schopní sami napísať, sa osobne nečudujem, že tu poniektorí považujú podobne babrácky storytelling za dokonalosť.(25.12.2016)

Film se velice pomalu rozjíždí a nikdy nedosáhne nějakého strhujícího tempa, což je škoda. Některé věci v ději působí pěkně, ale prostě na zívačku. Postavičky a jejich přátelství, láska je fajn, ale opět vše na půl plynu. Animace je velice zvláštní, připomíná loutkové scény, skloubené s prvotřídním malůvkami. Tam, kde se něco děje je opravdu slast sledovat a především akce jsou maximálně povedené. Jako celek mě to bohužel nenadchlo a tentokrát s hodnocením nepřivírám oko.......6/10(9.10.2016)

Nedokonalej, ale vytvarne a umelecky enormne okouzlujici a napaditej prunik mezi Zapadem a Vychodem. Tuze zajimava prace s motivem rodiny. S prichodem teticek krasnej prechod zanru do totalniho hororu. Dabing slusnej, ale v originale to bude asi superpalba.(4.10.2016)