Smrt na Nilu

Smrť na Níle

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1978, 140 min

• Mi Nü-Chai

Nějak nejsem schopna přijít netelevizním a 'nesuchetovským' Poirotům na chuť, tenhle mi připomínal ze všeho nejvíc pruského důstojníka na odpočinku, nikoliv distinguovaného snobského Belgičana. Jinak je Smrt na Nilu zdlouhavá, nudná a i přes hvězdné zastoupení má překvapivě necharismatické postavy. Alespoň že půvab Olivie Hussey byl jako vždy osvěžující.(14.7.2010)

Fascinující herecké obsazení, jen řešení mi nepřišlo tak působivé jako Vražda v Orient expresu. Tak jako tak je Smrt na Nilu opravdu kvalita.(7.10.2009)

Co dokázali Aghata a filmaři ve vlaku, povedlo se jim i na lodi. Přehlídka podezřelých, mrazivé napětí, paranoia a vskutku nečekané rozuzlení. No prostě klasika!!!(27.5.2003)

36. Zlatý Glóbus za rok 1978 - nominace (1) - Nejlepší cizojazyčný (zahraniční) film - Velká Británie(28.12.2008)

Pan Ustinov, no perfektó, kdo nečtl, nemůže srovnávat, vřele doporučuji Madame Christie...(17.7.2007)