Švédská trojka

(pořad)
Komedie / Publicistický
Česko, 2013

Johnny Valda si bere do parády virální videa. Úspěšný vlog, který si nebere servítky! (Jurrax)

Atewi

Fenomén youtuberů moc nesleduji, ale musím říct, že od té doby, co jsem narazila na Valdu, se k jeho videím jednou za čas vracím a dívám se, co má nového (a to nejen Švédskou trojku). Nějaký extra úbytek kvality, o kterém tu (a i přímo na Youtube) mnoho z vás píše příliš nesleduji, ale možná je to tím, že se mi Valda prostě trefil do humoru a tak mi nevadí ani opakované vtipy. Ze stejného důvodu i moje hodnocení, neznám moc lidí s podobným smyslem pro humor a Valda mi přijde, že takovým člověkem je, takže tak. Držím mu palce v budoucnu a těším se na další i třeba nové nápady.. :) ()

verbal

Každý, kdo se někdy přestříkl s doživotními následky, bude v určité vývojové fázi některou ze svých přechytřelých spermií dozajista seznámen s fenoménem zvaným tytrubkoví vlogeři aka tytrubkeři. Jedná se vesměs o pestré panoptikum zastydlých a trapných dvacetiletých honibrků, kteří si nezájem stejného pohlaví (o opačném ani nemůže být řeč) léčí tím, že ze sebe před kamerou dělají krutohusté a třeskutě tumorné borečky a sbírají nepokrytý obdiv a kliky napříč kategorií 6-12, za které jim strejda Gůgl sem tam šoupne nějaké to šprckovné, aby si měli v příštím vysílání co natahovat na hlavy a vypadali tak ještě fešáčtěji, víc kůl a SEKSY. Po sto a více tisícím kliku se z nich pak stávají v podstatě provinční Gay Erekšni, Džastýnové či Hany Montány, kteří jsou za něco, co bych ve většině případů neváhal kategorizovat jako „ubohé kydy zamindrákovaných kokotů“, svou cílovou skupinou mentálně zaostalých dětí bezmezně adorováni a tato v podstatě opičí „popularita“ jim nepochybně přispívá k hladkému výronu při nespoutaném sexu se svou levou či pravou láskou. No, nedivím se, ono dostávat balíčky plné plyšáků, gumových medvídků a kýčovitě přebarvených srdíček od jedenáctiletých mrden nebo obdivné vzkazy osmiletých hošíků, co také chtějí být buzeranty, až vyrostou, to jednomu musí být hrozně teplo u šulínka. Já plně chápu, že kulturní degeneraci holt nezastavíš a jsem rozhodně dalek hřímat nad tím, že tito za počítačem ukrutně protřelí virtuální frajeři možná trochu předčasně wykydpedicky sdělují mým školou povinným antikoncepčním selháním anatomické detaily o resekcích svých přirostlých zanícených předkožek, vše, co ještě nevěděly o análu a bály se zeptat, nebo jim erudovaně vysvětlují, co je fejšl kamšot při šymejl pornu. Ne, tohle mi naopak ušetří spousty žinantního vysvětlování a navíc je to někdy i velice výchovné, když jim třeba Zelenka nebo hoššy TVTviksks detailně předvedou, jak odporně trapné a nevkusné dokáží být tupé bukvice, vypatlaný, předčasně plešatějící pičus Stejk zaprezentuje nefalšovaný tumor potratů podřadných dělnických profesí, či jim mohu velmi snadno názorně objasnit pojmy jako „psychicky narušený dement“ u Nejfucka nebo „vyrachtaná piča“ u Dominiky Myslivcové, a to i s dokonale vypovídajícími videoukázkami. Ale proč jsem vlastně zrovna tady? Jsem tady, protože ten otylý napomádovaný rádoby kulturista Jeník v nějakém videjku zmínil, že tu má profílek, a tak jsem si to sem namířil místo na hajzl. Ne, vole, neboj! Musím říct, že ač tenhle boreček vykrádá, co může, recykluje frky ze základky a sem tam je třeba poslintat si bryndák, abyste jej vůbec pobrali, mezi těmi ostatními tytrubkovými patogenními plísněmi působí vcelku přirozeně, kultivovaně a sympaticky a vždycky takhle kolem dubna se mu dokonce i povede vtip! Akorát, Valdo, měl bych takovou malou prosbičku, aby ses přestal v té své honírně nadále odhalovat. Chápu sice, že potřebuješ dělat dojem na gájfrendy z fitka, ale jednak jsi v té permanentní objemovce tlustý a nevzhledný a druhak mám fuckt docela problém vysvětlit svému osmiletému synovi, jak je hustě mačistické a hetero holit si ve dvaceti prdel a bradavky. Díky moc! Jo, a taky by ses mohl přestat chovat jako totální pičus a sám si to tu pětkovat! PS: A Beruško, to že tě chce vytečkovat takový bezprecedentní interleguán a šitmejkr jako Korpič22, ber rozhodně jako poctu a určitě brzy rozeber některý z jeho mástpissů! Jsou pro tvůj pořad jako stvořené. () (méně) (více)

FoxxX

Tenhle pořad sleduju na YouTube už od první epizody a mám ho furt docela rád, i když se jeho podoba občas mění a ne všechny změny byly k lepšímu. Co se ovšem nemění, je Valdův humor... který je fajn. Nicméně mi občas připadá až moc šablonovitý... tady by nějaká ta změna přecejen občas prospěla. Líbí se mi i vystupování Teddyho, i když by podle mě měl mít trochu úchylnější tón hlasu :D Švédská trojka je prostě pořad, od kterého nemůžete čekat zázraky, ale spíš jen takové lehké pobavení. A zároveň se dozvíte o spoustě skvělých videí, nejen těch virálních. A to se mi na tomhle pořadu líbí. ()

Kozy9

Hlavným nedostatkom švédskej trojky ako YT programu, kde sa vždy rozoberajú 3 videá, je jej unikátna schopnosť rozdelovať názory ľudí na dve výrazne protichodné strany, ktoré postrádajú neutrálne postoje. Zatiaľčo jedna strana tento program nenávidí lebo je to iba úbohá kópia oveľa úspešnejšieho formátu zo západu, nájdu sa davy ľudí čo Valdov nápad sprístupniť túto show aj v tunajších končinách považujú za dokonalý a vítajú ho s otvorenou náručov. Po druhé: Zatiaľčo polovica ľudí si myslí, že Valdov humor je nekorektný, detinský a často trápny, druhá strana sa hlavného protagonistu zastáva a jeho zmyseľu pre humor miluje. A takto by sa dalo pokračovať ešte veľa riadkov, no aby som sa dostal k pointe. Švédska trojka je riskantný projekt, ku ktorému vyjadriť neutrálny názor je takmer nemožné. Z môjho pohľadu sa jedná o podarené sprístupnenie zábavnej show s čerstvými neokukanými prvkami a dobrým, i keď miestami zvráteným zmyslom pre humor. Je pravda, že kvalita jednotlivých dielov skáče, ale ako celok séria spĺňa viac, než by mohol niekto očakávať. Čo je však najdôležitejšie a obdivuhodné: Johny dáva do tvorby srdce a baví ho to, a aj keď si takto rád zarába, nerobií to čiste kvôli finančnej odmene. A možno aj preto krásnych 85%. ()

Novom

Ano, jak někdo napsal, "pro pobavení to stačí", já bych jen dodal, že pro pobavení pubescentů, když přijdou strašlivě unavení po 5 hodinách ve škole to naprosto dostačuje. Pro běžného diváka nezbývá než jen zírat, co vše se může v televizi objevit. Normálnímu člověku je chvílemi trapně a chvílemi špatně, někdy se jedná i současný jev. ()