poster

Očista: Volební rok

 • USA

  The Purge: Election Year

 • USA

  The Purge 3

  (neoficiální název)
 • Francie

  American Nightmare 3 : Elections

 • Slovensko

  Očista: Volebný rok

Horor / Akční / Thriller

USA / Francie, 2016, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mzss1
  ****

  |75%| Shlédnuto v kině. „To mi posol sýr!“ Zatraceně hustá hláška – to mě nejvíc v tomhle filmu pobavilo. Nicméně, máme tu již třetí Očistu. Mám pocit, že se z toho stane dlouhá série, ale pokud si to udrží solidní kvalitu, tak budu jedině rád. Dá se říci, že je to podobné dvojce. Jen jsem čekal větší extrémy na ulicích, i když si z pár ujetostí nemůžu stěžovat. Zde mi to opravdu sedělo. Druhá očista se spíše soustředila na akci, zato tato trojka spíše na příběh, který byl jednoduchý, ale vtáhl do děje. Hlavní hrdina mě zde bavil ještě víc než v předchozím snímku. Role senátorky se taktéž vydařila. A i ostatní postavy jsou na tom dost dobře. Rozhodně to jako celek neshledávám jako nějakou mega bombu. V poslední cca třetině to trochu ztrácí tempo a už mě nic nepřekvapí. Hudba je slušná. Finále je slušné, ale nic co by mě vytrhlo. Akce je tu obyčejnější, ale dost slušných a efektivních přestřelek tu je. I pár těch menších soubojů. Kamera je trochu zběsilejší – no, furt je v přijatelné mezi. Režiséra Očist obdivuju, že tohle po akční stránce dokáže zvládnout, když má relativně nízký rozpočet. Všechny 3 Očisty mě baví, všem jsem dal 4*, proto se těším na případný 4 film.(23.7.2016)

 • Allien.9
  ***

  Tak tady už jsem šokovaná byla (viz gilotinka), přesto musím po zhlédnutí "Volebního roku" zvýšit hodnocení "Anarchii". Proč? Protože trojka je opět těžké klišé. Máme tu klišé hodnou političku, klišé zlé politiky, sympaťáka ze dvojky a pár postaviček, u kterých vám rychle nastíní jejich těžký život, abyste jim mohli fandit. Vizuálně nejzdařilejší, "příběhově" někde mezi, líbí se mi ale to dotahování do absurdit - turisté z Evropy nemají chybu. Opět nepříjemné a znepokojivé, opět bohužel happy-end. Jsem zvědavá, jestli se dočkáme dalšího dílu, já osobně bych byla pro, finální scéna se dá totiž vyložit různě.;-)(25.7.2016)

 • darkrobyk
  ****

  Senátorka, opravdu blbá blondýna, si hraje na superhrdinku, a tak kvůli ní zařve řada nevinných lidí. Jako závěr trilogie slušné, akční scény, kulky létají, krev stříká. Horor tedy ne, čoho se prosím bát? Thriller ano, napětí film nepostrádá. Pěkná je mše v kostele... Samozřejmě je to fantastický film, tudíž nemá cenu se dohadovat coby kdyby. Na druhou stranu je podobných dystopických příběhů třeba, jelikož nepochybuji, že by podobná věc leckoho napadla. A přirozeně by to dopadlo stejně - ti mocní, na něž lid nejvíce nadává a naivně si myslí, že by s nimi zatočil, by byli za vodou. Umíral by zbytek národa... Oddechový film, který by bral vážně snad jen....(10.9.2016)

 • cvutak
  ****

  Je hodně vidět rozdíl v rozpočtu mezi prvním a třetím dílem série. Co díl, to lepší scénář i režie, ikdyž občasná nelogičnost se ve filmu objevila, ale 70% za mě film dostane.(6.7.2016)

 • Praxis
  ***

  Pravidelná dávka čistého násilí, kterou rok co rok, sleduji vždy na konci srpna. Měli jsme komorní thriller v jedničce, chodící dvojku a teď dokonce akční thriller o záchraně jedné MILFkoidní senátorky, která v těch brýlích vypadá prostě... strašně šukézně. Jinak ta násilná omáčka okolo je zase jednou ještě více krvavější, spousta psychedelických zábavných gore detailů, a pak hlavně boží závěr v kostelíku, který vypadá tak roztomile zvrhle. Jo a ještě jeden highlight bych vypíchnul - motherfucker černé holčičky, které chtějí jen jednu tyčinku. Obě představitelky se evidentně vyřádily a rozhodně bych je nechtěl v baletím krvavém kostýmku potkat na ulici. 70%(28.8.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace