Očista: Volební rok

American Nightmare 3 : Elections

Očista: Volebný rok

Horor / Akční / Thriller

USA / Francie, 2016, 106 min

Mno tak se jdeme očišťovat už potřetí! Zdá se, že nám tu vzniká další série s nekonečným potenciálem na iks dalších dílů i když hororovou bych ji nazýval už spíš jenom okrajově pokud teda nepočítáte těch pár bafaček, ale tohle je spíš regulérní vybíjená bez nějaký extra atmosféry zato se slušným spádem prostě ve stylu dvojky, která je, ale dle mého názoru o špetku lepší tady se sice ještě krapet přitvrdilo šílenosti nabírají na intenzitě, ale je lepší si užít ten čistokrevnej masakr a nemyslet přitom na ten extrémně vypráskanej a předvídatelnej scénář kdy takřka v každý scéně uhodnete dopředu jaký bude mít dopad na scény další a vůbec jaký přesně bude vývoj v následujícím dění, ale vem to čert, tahle sérka už evidentně zdomácněla a tak se teď bude ždímat na dřeň dokud na to lidi budou chodit on i ostatně samotný konec tohohle dílu dává určitej prostor pro pokračování kterýho nepochybuju, že se dočkáme buďto nás čeká ten prequel z první očisty kterým jak bylo původně avizováno měl být tento, nebo se prostě posuneme dál a z Očisty se stane globální celosvětová záležitost. Uvidíme, tak jako tak zatím to ještě funguje i když pár věcí mi v tomhle dílu přišlo trochu přehnaných hlavně to zabijácký komando drsných negerských holčiček (hej zmrde! přišla jsem si pro tu čokoládovou tyčinku!) ale jak už jsem uvedl když přivřete oči nad těmi pár očividnými nesmysli s tím, že si chcete jenom užít kydliče Grillla kterej je i po dvojce pořád ve slušný formě a všechny ostatní lehce amorální a zvrácený trademarky který k téhle sérii patří, tak si to užijete Ať žije Amerika, znovuzrozený národ! 75%(5.7.2016)

Na první díl to z mého pohledu nemá, ovšem kvalitou a bizarností třetí Očista předčila díl druhý! Zajímavý námět, který bohužel ne zcela využil svého potenciálu. ___ (Cinestar, Hradec Králové)(19.7.2016)

Do třetice všeho dobrého a James DeMonaco se opět blýskl. Sice mi je o ždibec bližší to, co předvedl v Anarchii, jeho Volební rok je dalším logickým krokem v téhle překvapivě tématicky různorodé sérii, která i v rámci třetí dvouhodinky jednoduše baví. A to je to, co je důležité. Solidní žánrovka, fajn hrdinové a trochu plošší a nevýrazní záporáci v jednom slušně akčním ale především atmosfericky tísnivém žánrovém posunu, kterému úspěch budete přát. Očista se z překvapivého úspěchu transforomovala pomocí pokračování v svědomitou a svéhlavou sérii, u které by mi ani další případné dojení peněz v rámci tohoto konceptu ani tak vlastně nevadilo. [70%](7.7.2016)

Parádní. Přesně takové, jaké jsem to očekávala.(19.7.2016)

Politická "Očista"??? - fantastický nápad! Takýto deň by sa kľudne mohol zaviesť aj u nás "doma". Len si to predstavte: šašo Mato"Witch" Vs moralista Dan"K.O." či Róbert "Mečiar ml." Vs Scientológ z prezidentského paláca. Veľmi rýchlo by sme spoznali pravú tvár zarytého pánbožkára ex-predsedu KDH-ákov či premúdreného zástancu fetu na uliciach v rukách mládeže pána Szulyíka. Prolhaného zapredanca "Kroch"Ázsku či zaskočeného nič netušiaceho milionára z radov bežných žandárov zrejme neradno ani spomínať. Verte, ľudia by fandili krvavým jatkám ako "nikdy". Poprípade by sa podieľali na anarchii, ktorá tak či onak bez trestne vládne v našom parlamente. Rovní a rovnejší by si boli konečne rovní. Život by mal všetku no zároveň žiadnu "hodnotu". Už by žiadny cyklista z východu bilboardy s oznamom navýšenia platov o 300% po Slovensku nevešal. No a čo sa týka filmu ako takého? Tuctovka žalostne bohapustého priemeru bez nápadu - originálne niekoho zarezať. Pár scén v doprovode solídneho soundtracku príjemne navnadilo, akurát že takmer okamžite po prebratí dostala priestor 15 minútová nuda v priamom prenose, po ktorej si divák musel akurát zmývať karpiny. Kým nadšencom tejto doposiaľ nezmyselne preceňovanej trilógie stačia v rukách pištole a guľomety, Ja ako fanúšik hororu kukám ako puk, čo všetko sa dá zaradiť do tohto žánru, len aby z toho kápla nejaká tá korunka navyše. Oproti tomuto snímku je väčším hororom aj "Zoolander". Ešte že ide na Prime ten Votrelec, lebo by z dnešného plánovaného "strašidelného" večera nebolo nič - 55%(15.7.2016)