Očista: Volební rok

American Nightmare 3 : Elections

Očista: Volebný rok

Horor / Akční / Thriller

USA / Francie, 2016, 106 min

Je hodně vidět rozdíl v rozpočtu mezi prvním a třetím dílem série. Co díl, to lepší scénář i režie, ikdyž občasná nelogičnost se ve filmu objevila, ale 70% za mě film dostane.(6.7.2016)

Mno tak se jdeme očišťovat už potřetí! Zdá se, že nám tu vzniká další série s nekonečným potenciálem na iks dalších dílů i když hororovou bych ji nazýval už spíš jenom okrajově pokud teda nepočítáte těch pár bafaček, ale tohle je spíš regulérní vybíjená bez nějaký extra atmosféry zato se slušným spádem prostě ve stylu dvojky, která je, ale dle mého názoru o špetku lepší tady se sice ještě krapet přitvrdilo šílenosti nabírají na intenzitě, ale je lepší si užít ten čistokrevnej masakr a nemyslet přitom na ten extrémně vypráskanej a předvídatelnej scénář kdy takřka v každý scéně uhodnete dopředu jaký bude mít dopad na scény další a vůbec jaký přesně bude vývoj v následujícím dění, ale vem to čert, tahle sérka už evidentně zdomácněla a tak se teď bude ždímat na dřeň dokud na to lidi budou chodit on i ostatně samotný konec tohohle dílu dává určitej prostor pro pokračování kterýho nepochybuju, že se dočkáme buďto nás čeká ten prequel z první očisty kterým jak bylo původně avizováno měl být tento, nebo se prostě posuneme dál a z Očisty se stane globální celosvětová záležitost. Uvidíme, tak jako tak zatím to ještě funguje i když pár věcí mi v tomhle dílu přišlo trochu přehnaných hlavně to zabijácký komando drsných negerských holčiček (hej zmrde! přišla jsem si pro tu čokoládovou tyčinku!) ale jak už jsem uvedl když přivřete oči nad těmi pár očividnými nesmysli s tím, že si chcete jenom užít kydliče Grillla kterej je i po dvojce pořád ve slušný formě a všechny ostatní lehce amorální a zvrácený trademarky který k téhle sérii patří, tak si to užijete Ať žije Amerika, znovuzrozený národ! 75%(5.7.2016)

Chtělo by to trochu víc zamakat na logičnosti a víc peněz na větší počet lokací by taky neškodilo (působilo to na mě, jako kdyby se to celý odehrávalo jen v pár ulicích, což je divný, když senátorka se svým osobním strážcem asi půl minuty utíká a najednou se ze svý luxusní čtvrti dostane do nejtvrdšího ghetta, a nebo ten kostel plnej ministrů apod. byl taky nějak nesmyslně hned tam, kde se konaly největší čistky). Akce průměrná a obsazení ze třetí cenový, kromě docela slušnýho Franka Grilla mě nikdo moc nebavil. Vyložená blbost to ale není, spíš taková na půl plynu šlapající žánrová jednohubka, na kterou si za pár let moc lidí nevzpomene.(20.7.2016)

• Frajer42

Po týdnu jsem se konečně koukl na nějaký ten film také sám a nebavil mě. Nějaký záhadným způsobem mě absolutně neoslovil děj, který pojednává o slečně, která v podstatě bojuje za odstranění této krásné očisťující tradice, a tudíž i završení této filmové série a další nepokračování. Člověk, kterému Očista do oka padla, ji logicky nebude fandit, což je trošičku problém vzhledem k faktu, že je slečna hlavní postavou. Ostatní postavy nejsou o moc sympatičtější. Je to směsice spermatu všeho druhu, kterou větřík za velkou louži foukl. Příliš mi nesedl ani styl vyprávění, i když jej vymýšlel stejný pán, který má na svědomí předchozí díly. Budiž pochválen alespoň za to, že se pokaždé vydal výrazně odlišnou cestou. Úvod byl úplně o ničem. Naštěstí byl krátký. Taková ta část, kdy hrdinové putovali městečkem a člověk se mohl kouknout, kterak se různí lidé očišťují různě. To bylo velmi hravé, plné zajímavých nápadů a já si to užíval. Jakmile se ovšem partička hrdinů někam zavřela, začala snímek opět pohlcovat nuda a já začal být nas... nazlobený. Přes dvě se nepřehoupnu.(21.7.2016)

• L0ra

Nebýt těch neskutečně trapných dialogů, při kterých sem se chytal za hlavu, dalo by se na to i dokonce dívat.(23.7.2016)