Domů do Anglie se vrátí námořník, který si z Afriky přivezl svoji černošskou ženu. Manželé se usadí v námořníkově rodišti a díky jeho prchlivé povaze a ženině původu nastanou v rodině problémy. Na vině jsou i místní starousedlící, kteří nemohou překonat vžité předsudky, a proto tento trochu nezvyklý pár může očekávat blížící se tragédii. (MVanis)

dopitak

Velká deprese. Posadit černošku z Afriky hluboko do viktorínské éry venkovské Anglie, to chce odvahu už při psaní románu. Zvláštní je, že Tom Bell (námořník) z toho celého pro mě nevychází jako super klaďas, jenž se rozhodl bojovat proti předsudkům, no ve zkratce proti rasismu. Netají se tím, že prachy vyženil, má úlety kdy prohraje celou hotovost a ačkoliv kolega MVanis nemá pravdu v tom že by byl prchlivý, nemá pro ránu daleko. Jeho láska k manželce je ale několikrát vyzkoušena osudem a divák si uvědomuje (a námořník to zmiňuje), že svou ženu opravdu miluje. A ještě víc obdivuje, že se vzdala své pozice princezny země a dobrovolně myje špinavé půllitry v krčmě na konci světa. Takových filmů není mnoho. ()