Zpívej

• Kanada

Chantez

Animovaný / Muzikál / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 110 min

65-70% ... Trošku klišé, šablónovité a dejovo nezaujímavé ale čo sa týka muzikálnej stránky tak všetko bolo hunky-dory.(4.4.2017)

Skvělý mix animace, hudby a povedených gagů. Na Sing se dá nahlížet jako na zhudebněný film "Zootopia", jelikož snímek skvěle kombinuje zvířecí svět právě s tím hudebním. Všechna hudební čísla jsou zde precizně "vypiplána" do všech možných i nemožných detailů, takže ve výsledku zamrzí pouze delší stopáž s několika hluchými místy. „When you've reached rock bottom, there's only one way to go, and that's up!“(9.3.2017)

Představte si že uděláte celovečerní film o jedné sérii Superstar a zamícháte ho s pohádkou Zootropolis, vznikne Zpívej :). Za mě dobrý, jedna z těch "modernějších" pohádek, kdy se nebude nudit dítě ani rodič. Pravda je, že příběh není silný, ale to je právě i v případě serií Superstar. Každopádně film ladí ve všech důležitých věcech a o to jde.(26.1.2017)

Už když na začátku zazněla píseň od Beatles, i když v nové aranži, věděl, jsem, že má nade mnou film vyhráno, i když bude příběh celkem předvídatelný, jednoduchý a možná až zbytečně moc emotivní. Ale ta hudební stránka je zde opravdu skvělá a byly vybrány parádní písně, které byly hezky předělány. Za mě spokojenost.(31.3.2017)

Rozpočet $75miliónovTržby USA $268,716,030Tržby Celosvetovo $577,716,030Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ určite som čakal lepšiu razanciu piesní a nie len úryvkov v prvej polovici a taktiež viac zábavných scénok, animácia v pohode, /videl v kine: 60%/(12.3.2017)

• - Čtyři synové režiséra Gartha Jenningse v originálním znění nadabovali některá Rositina selátka. (Endavour)

• - Vtipná písnička, kterou během castingu zpívají červené pandy, je „Kira Kira Killer" od Kyary Pamyu Pamyu. (Endavour)

• - Stalo se poprvé, že studio Illimination vypustilo v jeden rok dva filmy. Jednalo se o tento a film Tajný život mazlíčků (2016), který měl premiéru 5 měsíců před filmem Zpívej.  (MessiM)