Miluji X-Meny!(24.5.2008)

Poviem Vám že ten úvod v bielom dome je celý jedna z najlepších bojových scén, aké som mal možnosť v živote na filmovom plátne vidieť. Spadnutá sánka, doslova ! Ale teraz k filmu. Oproti jednotke nám rapídne pribudlo postáv a celé budovanie deja dáva jasne najavo, že týmto dielom to nekončí a tentokrát hlavný záporák pôsobí kapku zabudnuto. Trošku zamrzí už menej využitého potenciálu jednotlivých mutantov a celková väčšia uťahanosť (stále musím porovnávať s jednotkou). A aj keď by sa s predchádzajúcich riadkov mohlo zdať, že to celé neklape, opak je pravdou. Celé o šlape ako hodinky a toto sú zanedbateľné chyičky krásy, ktoré nemôžu spôsobiť, že by som strhol čoby len jednu hviezdičku. Vizuálne špičkové, výborne zahrané. Jednotke určite hanbu nerobí, ba naopak. Singer sa opäť vytiahol a ešte som od neho nevidel zlý film a ja sa celkom teším, lebo tu vzniká tu unikátna comixová séria. Spiderman a Batman traste sa !(26.6.2005)

Nightcrawler nám tehdy v kině se svojí teleportační ekvilibristikou zotvíral huby, na druhé straně ale snímek vybalil svoji nejlepší akční scénu hned v úvodu. Wolverine má sice své drápy nabroušeny excelentně (napínavý adamantiový souboj s Deathstrike, boj v x-menovském domě) a Magneto umí uniknout z vězení ještě elegantněji než ten kluk Copperfieldů, avšak způsob, jakým Noční děs absolvoval prohlídku Bílého domu, mě prostě dostal nejvíc. Natočeno je to opět čertovsky dobře, mutanty se to všude kolem jen hemží a odkrývání Rosomákovy minulosti na pozadí bojů x-faktoráků s lidmi působí chvílemi více než uhrančivě. Herci znovu výborní. Jenom ten závěr mi nějak nesednul. 90% 110 miliónů dolarů(rozpočet)/407,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/93 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí)(14.4.2006)

Málokdy se stává, že dvojka předčí první díl, a právě tohohle je to podle mě problém. I když problém? To snad ani ne. Tento příběh je dle mého akčnější, zábavnější a příběhově silnější než první díl. Herci se opět setkali a opět to stojí za to. Pro milovníky série to může být sedmý div světa, pro mě je to prostě film, na který se podívám a později ho odhodím. Znovu bych se na to už asi nepodíval. Nemá mě to čím zaujmout i když je to docela zábava, jen mi tam chybí trochu více humoru. --- Proč nemáme uniformy my? - To je pravda. - Jsou objednaný. Přijdou za pár let.(15.3.2008)

Singer pridal na pointe, filozofických rečičkách, celkovej réžii, čo mohlo filmu podobného charakteru ublížiť, no zároveň spolu s vynikajúco doplnenou akciou a samotnými efektami súbojov dáva dokopy podľa mňa najlepšie spracovaný comics. 100%!(22.5.2006)

• Kelly Hu