„Have you ever tried.., not being a mutant?“ Ta paralela s režisérovou sexuální orientací a postavením jakýchkoliv menšin na okraj společnosti je na první pohled zřejmá. Z toho obřího rozpočtu jde vidět na plátně každičký dolar, psychologie a jednání postav je do detailu propracována, ale já se díky i určité odtažitosti prostě nebavil, tak jak bych se u filmů podobného ražení bavit měl. Upocenou čtvrtou hvězdu dávám jen proto, aby mi Magneto nesnížil obsah železa v krvi a zdejším nadšeným výkřikům o nejlepším filmovém zpracování komiksu všech dob doporučuji jít se podívat do schránky, jestli tam na ně nečeká třeba karta žolíka.. Zajímalo by mě, jakým způsobem si profesor estetiky Logan tuží ten účes? Heineken nebo jedno ranní mocné ulíznutí tapíra čabrakového..?(5.10.2009)

Podle mnoha fanoušků nejlepší díl série, pro mne lehký žánrový nadstandard. 80% Zajímavé komentáře: Le_Chuck, PALINO, MeGaBiTe(4.4.2006)

Dvojka mně připadala o malinko lepší než Jednička. V každém případě je to velmi slušná akční podívaná.(26.3.2004)

Podle mě ještě lepší než jednička. Wolverine je tu ještě hustší, a potěší že záporáci a hlavně Mystique (která dělá ještě mnohem větší tríčky) dostali víc prostoru. Kelly Hu coby Deathstrike působí fakt hustě a celý je to prostě mega. A ta úvodní scéna v Bílym domě je dnes už legendární.(1.6.2006)

Lepší než jednička. Více akce (zejména ta na začátku je úchvatná), více hlášek, nové propracované postavy a stále zajímavý příběh+herecké výkony. Jenom to finále se mi zdálo zbytečně moc prodlužované.(3.5.2003)