„Have you ever tried.., not being a mutant?“ Ta paralela s režisérovou sexuální orientací a postavením jakýchkoliv menšin na okraj společnosti je na první pohled zřejmá. Z toho obřího rozpočtu jde vidět na plátně každičký dolar, psychologie a jednání postav je do detailu propracována, ale já se díky i určité odtažitosti prostě nebavil, tak jak bych se u filmů podobného ražení bavit měl. Upocenou čtvrtou hvězdu dávám jen proto, aby mi Magneto nesnížil obsah železa v krvi a zdejším nadšeným výkřikům o nejlepším filmovém zpracování komiksu všech dob doporučuji jít se podívat do schránky, jestli tam na ně nečeká třeba karta žolíka.. Zajímalo by mě, jakým způsobem si profesor estetiky Logan tuží ten účes? Heineken nebo jedno ranní mocné ulíznutí tapíra čabrakového..?(5.10.2009)

• RHK

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire.(11.1.2010)

Rozpočet $110miliónovTržby USA $214,949,694Tržby Celosvetovo $407,711,549/videl v kine: 90%/(8.6.2005)

Je to inteligentní, cool, sexy a ještě o trochu lepší než jednička. Problém je trošku ve vysokém počtu důležitých postav, protože aby se na každou dostalo, je třeba přidávat stopáž, což spádu filmu škodí. Mimochodem Singer se o hodně zlepšil, co se akčních scén týče. Těším se na další díly.(8.5.2003)

X-Men 2 je spolu s THE CROW a ´dvojkou´BATMANA nejlepší comicsová adaptace, jaká kdy byla natočena. Nadmíru zručný mix psychologie a akce, zajímavý a chytrý příběh, dialogy, které netahají za uši, skvělé triky a v neposlední řadě výborní herci. Singerovi jsem to zbaštil i s navijákem, doufám, že ho to ještě baví a že nás čeká dlouhá, příjemná série. Jen tak dál.(20.9.2003)

• Kelly Hu

• - Ve chvíli,kdy Wolverine (Hugh Jackman) napadne člena speciální jednotky, který vnikl do školy a začne střílet, jde vidět, že na své zbrani P-90 má připevněný tlumič, ale zvuk odpovídá střelbě bez tlumiče . (Furi)

• - Většina herců ve scéně, kdy profesor X v muzeu zastaví čas, jsou mimové. (HellFire)

• - Poslední scéna v Xavierově sídle s Cyclopsem, Wolverinem a Xavierem se natáčela v Shepperton Studios v Londýně, protože tam zrovna Hugh Jackman točil Van Helsinga a producenti ho pustili pouze na jeden den, aby dotočil závěrečnou scénu X2. To je taky důvod, proč má Hugh v této scéně více vlasů (ve Van Helsingovi má dlouhé vlasy). (fannah)