Možná budu chvilku "plavat proti proudu", ale mně se zdála jednička o fous lepší. Evidentní očekávání dalšího dílu bylo trochu moc vidět "mezi řádky". Ale to nic nemění na tom, že se jedná o prvotřídní pokračování a co se týká filmařského řemesla jsem vrchovatě spokojen. Jak já říkám - škoda Singera pro X-Meny, honem by měl natočit ve stejné kvalitě něco v duchu jeho prvních dvou "superfilmů".(6.11.2003)

Miluji X-Meny!(24.5.2008)

už úvodní titulky naznačují, že se bude jednat o vizuální a zvukovou super podívanou. hudební doprovod scén je skvělý. když víme, co vše mutanti dokáží (zastavit čas,vyvolat bouři, hrát si s ohněm, atd), je jasné, že triky zde hrají hlavní roli. nezáleží na herectví, ale na akci. a také díky DTS se je na co koukat!(18.12.2005)

Bryan Singer je vynikající režisér. Velice si vážím, že jako první tvůrce pochopil, že komixi se nezakládají jen na bezduché akci, ale hlavně na inteligenci a vývoji postav, právě na tom totiž stavý celý příběh. Každý hrdina příběhu má svůj charakter, který se časem pod náporem událostí mění, ale nijak okatě, všechny malé i velké změny se dějí naprosto přirozeně. Stejně jako v prvním díle, na kterém jsem byl v kině vlastně omylem :), se Singerovi skvěle daří zobrazovat svět mutantů, který nejen že není rušivý, ale právě naopak, nikomu se mutanti nezdají divní, ale spíše jakoby do světa patřili. Co na tom, že inspirace utlačování této neustále se rozrůstající menšiny pramení z režisérovi sexuální orientace? Důležité je aby každý prvek příběhu fungovat a přesně to se děje. Přestože jsem hned na začátku předznamenal, že se X-Men nevydává cestou akce, je druhý díl o poznání rychlejší a akčních scén je tam více než v prvním. První z nich se odehraje již pár okamžiků po zmizení úvodních titulek a je třeba jí přiznat jistou originalitu a výjimačnost. Útočící mutant za zvuků vážné hudby působí totiž vážně magicky (rozhodně jedna z nejpovedenějších scén) a ukazuje nám jakým směrem se bude příběh dále vyvíjet. Ač možná nebudou všichni tak docela souhlasit, označuji sérii X-Men za nejlepší komixovou adaptaci všech dob...(13.3.2006)

Skvělé. Nejlepším Comicsem pro mne sice stále zůstává Hulk, ale X-Men 2 mu šlapou na paty, a to fest. Lepší než 1ka ve všech možných představitelných i nepředstavitelných aspektech. Děj má fantastické tempo, Herecké výkony všech zůčastněných (vyjma Anny Paquinové, která je dost strašná) jsou skutečně úctyhodné (byť pánové Jackman, McKellen a Stewart stále vedou), triky opět polepšily a trapnej "žabák" z jedničky je vystřídán Kurtem Wagnerem, který je celkově vyveden naprosto fantasticky a už první scéna s ním (vlastně první scéna vůbec) je naprosto strhující. Teď se už jen můžem modlit, aby Brat Rattner udržel úroveň Posledního vzdoru alespoň lehce nad úrovní jedničky.(7.5.2006)