• Superpero
  *****

  Podle mě ještě lepší než jednička. Wolverine je tu ještě hustší, a potěší že záporáci a hlavně Mystique (která dělá ještě mnohem větší tríčky) dostali víc prostoru. Kelly Hu coby Deathstrike působí fakt hustě a celý je to prostě mega. A ta úvodní scéna v Bílym domě je dnes už legendární.(1.6.2006)

 • Malarkey
  ***

  Málokdy se stává, že dvojka předčí první díl, a právě tohohle je to podle mě problém. I když problém? To snad ani ne. Tento příběh je dle mého akčnější, zábavnější a příběhově silnější než první díl. Herci se opět setkali a opět to stojí za to. Pro milovníky série to může být sedmý div světa, pro mě je to prostě film, na který se podívám a později ho odhodím. Znovu bych se na to už asi nepodíval. Nemá mě to čím zaujmout i když je to docela zábava, jen mi tam chybí trochu více humoru. --- Proč nemáme uniformy my? - To je pravda. - Jsou objednaný. Přijdou za pár let.(15.3.2008)

 • Skejpr
  *****

  Skvělé. Nejlepším Comicsem pro mne sice stále zůstává Hulk, ale X-Men 2 mu šlapou na paty, a to fest. Lepší než 1ka ve všech možných představitelných i nepředstavitelných aspektech. Děj má fantastické tempo, Herecké výkony všech zůčastněných (vyjma Anny Paquinové, která je dost strašná) jsou skutečně úctyhodné (byť pánové Jackman, McKellen a Stewart stále vedou), triky opět polepšily a trapnej "žabák" z jedničky je vystřídán Kurtem Wagnerem, který je celkově vyveden naprosto fantasticky a už první scéna s ním (vlastně první scéna vůbec) je naprosto strhující. Teď se už jen můžem modlit, aby Brat Rattner udržel úroveň Posledního vzdoru alespoň lehce nad úrovní jedničky.(7.5.2006)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Ve scéně, kde Mystique listuje mezi jmény dozorců Magnetova vězení se objeví i Bryan Singer, Tom DeSanto (producent), Michael Dougherty (scénárista), Lauren Donner (producentka), Rob Young (zvukař) a Dan Harris (scénárista). (fannah)

 • - Pre film bolo vytvorených 520 snímkov s vizuálnymi efektmi. (Greenpeacak)

 • - Škola pro nadané mutanty je točena ve stejném komplexu, jako domov Lexe Luthora v seriálu Smallville. (cariada)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace