Bryan Singer to zase výborně zvládnul, ale nemyslim si že by to bylo lepší než první díl, podle mě jsou na stejný úuovni. Tady je sice víc akce, která je zase úžasná a jsou tady daleko víc promakanější schopnosti mutantů z prvního dílu, zejména Femke Janssen a Ian McKellen ukážou mnohem víc ze svých schopností než v prvním díle, takže je to i lepší triková podívaná (už jenom kvůli těm trikům to stojí za zkouknutí) a hlavně je tam taky pár nových mutantů, za zmínku stojí hlavně Kurt wagner, ta jeho akce na začátku je fakt úžasnů, podle mě ve filmu už lepší nebyla a do ní ještě hrála super muzika, ale ta si udržovala vysokou kvalitu po celou dobu filmu, ale zase na druhou stranu se tady už vytratila originality a ani příběh neni zas tak skvělej, dá se bez problémů skouknout a nemá výrazný hluchý místa ani neni zbytečně prodlužovanej, ale přece jenom něco takovýho bylo už viděný v jedničce. Jinak si ale nemůžu stěžovat a stejně jako jedničce musim dát 5*(26.6.2005)

Psychologický rozmer jednotky ustúpil akčnej rovine. Kdeže, toto už na štyri hviezdičky nestačí. 6/10(3.2.2005)

Komiksové filmy o superhrdinech nejde jinak, než se jimi opájet do zblbnutí. Jsem vděčný za takové pojetí X-Menů. Tenkrát v té době nešlo jinak, než to mít za nejlepší film všech dob. Mohli tam hrát jiní herci, mohlo to být podobnější kreslené verzi, ale nevím, jestli bych to tak chtěl. Druhý díl je klasicky naditější, ale to my fandové chceme.(23.4.2011)

• RHK

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire.(11.1.2010)

Slusna zabava na stredecni vecer, z meho pohledu rozhodne ne lepsi nez jednicka..(4.3.2004)

• - Alan Cumming musel vydržet 10 hodin nanášení makeupu pro scénu v kostele. (fannah)

• - Nightcrawlerov chvost bol prevažne vytváraný počítačom, avšak Alan Cumming mal k dispozícii aj jeden z gumy. (Greenpeacak)

• - Kniha, kterou čte Magneto ve svém vězení, se jmenuje „Král bývalý a král budoucí“ od T. H. Whita. Paradoxně je to kniha o Artušovi, jenž hledá lék proti válce. (NiaWolf)