Tak s tímhle snímkem Singer jen potvrdil, že má talentu na rozdávání. Už první díl považuji za prakticky bezchybný, ale že se to dá ještě takhle zlepšit? To jsem nečekal. S druhým dílem s X v názvu totiž přichází další, ještě větší smršť psychologie a akce, obojí tak fantasticky namixované, že z toho vyplívá, alespoň pro mě, naprosto nejlepší komiksová adaptace, jakou jsem dosud viděl. Osvěžení starého týmu nováčky jako Pyro a Iceman bylo skvělým nápadem a osobně se pro mě tihle dva stávají naprosto skvělými postavami. Wolverine, jakožto můj favorit opět nezklamal a díky Singerovi a scénáristům opět táhne celý film a že mu to jde od ruky (nebo od drápů?). Triky excelentní, atmosféra famózní, hudba konečně taková jak má být a to úderná, výrazná podporující příběh na plátně. Tentokrát už dávám plných 5* a kdyby to šlo dostal by X2 i víc. Jen tak dál Bryane !!!(14.6.2006)

Stále by to mohlo mít větší nadhled, ale pokračování mi přišlo zajímavější. Singerova režie je vynikající.(15.2.2004)

Bryan Singer to zase výborně zvládnul, ale nemyslim si že by to bylo lepší než první díl, podle mě jsou na stejný úuovni. Tady je sice víc akce, která je zase úžasná a jsou tady daleko víc promakanější schopnosti mutantů z prvního dílu, zejména Femke Janssen a Ian McKellen ukážou mnohem víc ze svých schopností než v prvním díle, takže je to i lepší triková podívaná (už jenom kvůli těm trikům to stojí za zkouknutí) a hlavně je tam taky pár nových mutantů, za zmínku stojí hlavně Kurt wagner, ta jeho akce na začátku je fakt úžasnů, podle mě ve filmu už lepší nebyla a do ní ještě hrála super muzika, ale ta si udržovala vysokou kvalitu po celou dobu filmu, ale zase na druhou stranu se tady už vytratila originality a ani příběh neni zas tak skvělej, dá se bez problémů skouknout a nemá výrazný hluchý místa ani neni zbytečně prodlužovanej, ale přece jenom něco takovýho bylo už viděný v jedničce. Jinak si ale nemůžu stěžovat a stejně jako jedničce musim dát 5*(26.6.2005)

Málokdy se stává, že dvojka předčí první díl, a právě tohohle je to podle mě problém. I když problém? To snad ani ne. Tento příběh je dle mého akčnější, zábavnější a příběhově silnější než první díl. Herci se opět setkali a opět to stojí za to. Pro milovníky série to může být sedmý div světa, pro mě je to prostě film, na který se podívám a později ho odhodím. Znovu bych se na to už asi nepodíval. Nemá mě to čím zaujmout i když je to docela zábava, jen mi tam chybí trochu více humoru. --- Proč nemáme uniformy my? - To je pravda. - Jsou objednaný. Přijdou za pár let.(15.3.2008)

Nemám slov. Singer natočil nejlepší komiksový film všech dob. K jedničce jsem ještě pár výtek měl, ale dvojka mě naprosto odzbrojila. Postavy jsou ještě propracovanější. Akční scény ještě nabušenější. Hudba je taktéž bezchybná. Prostě a jednoduše bezchybné a to doslova a do písmene. Singerovi bych zakázal točit do budoucna cokoliv jiného a do smrti by měl točit jenom X-meny.(29.4.2003)