Dvojka je ve vsech ohledech lepsi nez jednicka. Vypada to, jako by si herci v jednicce sve postavy jen otukavali a teprve v pokracovani se do nich naplno vcitili a opravu si to uzili. Scenar vice vyuziva schopnosti jednotlivych mutantu a vhodne davkuje ty spravne hlasky, hudba je mnohem propracovanejsi (konecne maji X-Men svuj hlavni a pekne zapamatovatelny motiv), vsak ji taky delal Singeruv dvorni skladatel John Ottman (behem jednicky byl nejpsis zaneprazdnen jinym projektem), a triky samozrejme taky pokrocily. A moc me potesil opet relativne otevreny konec, takze doufam, ze se trojky dockame driv nez za tri roky.(15.5.2003)

Podle mě ještě lepší než jednička. Wolverine je tu ještě hustší, a potěší že záporáci a hlavně Mystique (která dělá ještě mnohem větší tríčky) dostali víc prostoru. Kelly Hu coby Deathstrike působí fakt hustě a celý je to prostě mega. A ta úvodní scéna v Bílym domě je dnes už legendární.(1.6.2006)

už úvodní titulky naznačují, že se bude jednat o vizuální a zvukovou super podívanou. hudební doprovod scén je skvělý. když víme, co vše mutanti dokáží (zastavit čas,vyvolat bouři, hrát si s ohněm, atd), je jasné, že triky zde hrají hlavní roli. nezáleží na herectví, ale na akci. a také díky DTS se je na co koukat!(18.12.2005)

Nemám slov. Singer natočil nejlepší komiksový film všech dob. K jedničce jsem ještě pár výtek měl, ale dvojka mě naprosto odzbrojila. Postavy jsou ještě propracovanější. Akční scény ještě nabušenější. Hudba je taktéž bezchybná. Prostě a jednoduše bezchybné a to doslova a do písmene. Singerovi bych zakázal točit do budoucna cokoliv jiného a do smrti by měl točit jenom X-meny.(29.4.2003)

Podle mnoha fanoušků nejlepší díl série, pro mne lehký žánrový nadstandard. 80% Zajímavé komentáře: Le_Chuck, PALINO, MeGaBiTe(4.4.2006)