Naprostá pecka. Komiksový film plný akce i emocí. Singer dokonale promíchal svoje zkušenosti a cool look.(4.9.2008)

Méně akce a více "filozofování". Každopádně výborně natočené s mnoha skvělými scénami. Možná jen malinko zdlouhavé. V první řadě jde ale o film, který je úplně odlišný od prvního dílu.(17.4.2003)

• RHK

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire.(11.1.2010)

rozpočet : $110 million tržby celosvetovo : $407,557,613(9.12.2006)

Upřímně, tohle je jeden z nejlepších komiksových filmů, které jsem viděl (společně s TDK a Watchmeny). Na rozdíl od prvního dílu si X2 mnohem víc dovoluje takřka ve všem, má lepší příběh, několik úžasných, takřka nezapomenutelných scén (Magnetův útěk z vězení!!!) a prostě celkově je to vynikající podívaná. 9/10(25.9.2009)

• - Škola pro nadané mutanty je točena ve stejném komplexu, jako domov Lexe Luthora v seriálu Smallville. (cariada)

• - Replika prezidentova psacího stolu v Oválné pracovně byla tak detailně provedená, že trvalo dva měsíce, než ji vyrobili. (fannah)

• - Bryan Singer obsadil Briana Coxe do role Strykera na základě jeho výkonu ve filmu Lovec lidí. (HellFire)