V rámci komiksových adaptací jde určitě o tu zdařilejší část, nicméně, jak už napsal Matty, jde o běžné komerční zboží, které mě o bůhvíjakých kvalitách nepřesvědčilo. Singerovi se musí přiznat, že jím režírované první dva díly mají větší ambice a snaží se o určitou myšlenkovou hloubku přinejmenším ve svém žánru než např. ryze popkornový teenagerský Hoodův Wolverine. Jedničce jsem sice dal 4*, ale přiznávám, že jsem nikdy nebyl fanouškem podobných mainstreamových komiksů o superhrdinech a mutantech. Tenhle druh pohádek pro odrostlejší mě zkrátka už unavuje. Po herecké stránce solidní a režii se nedá upřít vysoká profesionalita, ale scénář mi přišel tak nějak ukecaný a rozplizlý. Celkový dojem: 60 %.(2.7.2010)

„Have you ever tried.., not being a mutant?“ Ta paralela s režisérovou sexuální orientací a postavením jakýchkoliv menšin na okraj společnosti je na první pohled zřejmá. Z toho obřího rozpočtu jde vidět na plátně každičký dolar, psychologie a jednání postav je do detailu propracována, ale já se díky i určité odtažitosti prostě nebavil, tak jak bych se u filmů podobného ražení bavit měl. Upocenou čtvrtou hvězdu dávám jen proto, aby mi Magneto nesnížil obsah železa v krvi a zdejším nadšeným výkřikům o nejlepším filmovém zpracování komiksu všech dob doporučuji jít se podívat do schránky, jestli tam na ně nečeká třeba karta žolíka.. Zajímalo by mě, jakým způsobem si profesor estetiky Logan tuží ten účes? Heineken nebo jedno ranní mocné ulíznutí tapíra čabrakového..?(5.10.2009)

Fanoušci originálního marveláckého comicsu, kterým se jednička zdála být příliš akční, mají důvod u pokračování X-Menů uslintávat blahem. Filozofování a přelomových životních okamžiků jednotlivých hrdinů si nyní užijete dosytosti. Což ovšem neznamená, že by akce bylo málo. Postarají se o ni především staronové tváře Iceman, Pyro a hlavně zcela nová akvizice - Nightcrawler. Fanoušky Rebeccy Romijn-Stamos určitě potěší, že nordická kráska zde sehrává podstatně významnější roli než tomu bylo v prvním díle;) A o hudbě Johna Ottmana se nemusím zmiňovat, kolegové o ní napsali vše, co průměrný divák potřebuje vědět:) Ale pořád tu chybí ten Gambit....:)(6.6.2003)

Nemám slov. Singer natočil nejlepší komiksový film všech dob. K jedničce jsem ještě pár výtek měl, ale dvojka mě naprosto odzbrojila. Postavy jsou ještě propracovanější. Akční scény ještě nabušenější. Hudba je taktéž bezchybná. Prostě a jednoduše bezchybné a to doslova a do písmene. Singerovi bych zakázal točit do budoucna cokoliv jiného a do smrti by měl točit jenom X-meny.(29.4.2003)

Komiksové filmy o superhrdinech nejde jinak, než se jimi opájet do zblbnutí. Jsem vděčný za takové pojetí X-Menů. Tenkrát v té době nešlo jinak, než to mít za nejlepší film všech dob. Mohli tam hrát jiní herci, mohlo to být podobnější kreslené verzi, ale nevím, jestli bych to tak chtěl. Druhý díl je klasicky naditější, ale to my fandové chceme.(23.4.2011)