Podle mě ještě lepší než jednička. Wolverine je tu ještě hustší, a potěší že záporáci a hlavně Mystique (která dělá ještě mnohem větší tríčky) dostali víc prostoru. Kelly Hu coby Deathstrike působí fakt hustě a celý je to prostě mega. A ta úvodní scéna v Bílym domě je dnes už legendární.(1.6.2006)

Málokdy se stává, že dvojka předčí první díl, a právě tohohle je to podle mě problém. I když problém? To snad ani ne. Tento příběh je dle mého akčnější, zábavnější a příběhově silnější než první díl. Herci se opět setkali a opět to stojí za to. Pro milovníky série to může být sedmý div světa, pro mě je to prostě film, na který se podívám a později ho odhodím. Znovu bych se na to už asi nepodíval. Nemá mě to čím zaujmout i když je to docela zábava, jen mi tam chybí trochu více humoru. --- Proč nemáme uniformy my? - To je pravda. - Jsou objednaný. Přijdou za pár let.(15.3.2008)

Skvělé. Nejlepším Comicsem pro mne sice stále zůstává Hulk, ale X-Men 2 mu šlapou na paty, a to fest. Lepší než 1ka ve všech možných představitelných i nepředstavitelných aspektech. Děj má fantastické tempo, Herecké výkony všech zůčastněných (vyjma Anny Paquinové, která je dost strašná) jsou skutečně úctyhodné (byť pánové Jackman, McKellen a Stewart stále vedou), triky opět polepšily a trapnej "žabák" z jedničky je vystřídán Kurtem Wagnerem, který je celkově vyveden naprosto fantasticky a už první scéna s ním (vlastně první scéna vůbec) je naprosto strhující. Teď se už jen můžem modlit, aby Brat Rattner udržel úroveň Posledního vzdoru alespoň lehce nad úrovní jedničky.(7.5.2006)

• - Ve scéně, kde Mystique listuje mezi jmény dozorců Magnetova vězení se objeví i Bryan Singer, Tom DeSanto (producent), Michael Dougherty (scénárista), Lauren Donner (producentka), Rob Young (zvukař) a Dan Harris (scénárista). (fannah)

• - Pre film bolo vytvorených 520 snímkov s vizuálnymi efektmi. (Greenpeacak)

• - Škola pro nadané mutanty je točena ve stejném komplexu, jako domov Lexe Luthora v seriálu Smallville. (cariada)