Další příklad toho, že i dvojka může předčít originál. Psychologie postav a jejich chování je ještě propracovanější, dějové zvraty jsou nečekané a přesto logické a celé to mnohem lépe drží pohromadě. Trojka by už mohla zaútočit na "plnohodnotnych" pět hvězdiček, tohle je spis 4,5.(22.4.2003)

Optimálnější stopáž pro nejen vyspělou (což jsem psal už u jedničky), ale nyní i inteligentní komiksovou adaptaci přináší oproti jedničce rozvinutější a skutečně plnohodnotný sci-fi příběh, jež oslňuje zajímavými postavami, neustupující svižností vyprávění, efektními akčními scénami a zkrátka všudypřítomnou zajímavostí. X2 nemají slabé místo, Singer použil své nejlepší ingredience v optimálním množství a vytvořil tak perfektní akční film a ve své době nejlepší komiksovou adaptaci, kterou překoná až Nolan. Jediné, co mě napadá k vytknutí je, že X2 oproti TDK tolik nevzbouzí emoce. 9/10(21.7.2011)

Fanoušci originálního marveláckého comicsu, kterým se jednička zdála být příliš akční, mají důvod u pokračování X-Menů uslintávat blahem. Filozofování a přelomových životních okamžiků jednotlivých hrdinů si nyní užijete dosytosti. Což ovšem neznamená, že by akce bylo málo. Postarají se o ni především staronové tváře Iceman, Pyro a hlavně zcela nová akvizice - Nightcrawler. Fanoušky Rebeccy Romijn-Stamos určitě potěší, že nordická kráska zde sehrává podstatně významnější roli než tomu bylo v prvním díle;) A o hudbě Johna Ottmana se nemusím zmiňovat, kolegové o ní napsali vše, co průměrný divák potřebuje vědět:) Ale pořád tu chybí ten Gambit....:)(6.6.2003)

Možná budu chvilku "plavat proti proudu", ale mně se zdála jednička o fous lepší. Evidentní očekávání dalšího dílu bylo trochu moc vidět "mezi řádky". Ale to nic nemění na tom, že se jedná o prvotřídní pokračování a co se týká filmařského řemesla jsem vrchovatě spokojen. Jak já říkám - škoda Singera pro X-Meny, honem by měl natočit ve stejné kvalitě něco v duchu jeho prvních dvou "superfilmů".(6.11.2003)

• RHK

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire.(11.1.2010)

• - Vo filme sa na krátku chvíľu objaví postava Hanka McCoya, ktorú poznáme z komiksu pod prezývkou The Beast. (Trickle)

• - Kvôli Halle Berry prepísali scenár, pretože chcela mať vo filme väčší priestor. (Greenpeacak)

• - Krátce před úvodní scénou útoku na prezidenta můžete vidět záběry na zavražděné prezidenty - Abraham Lincoln, John F. Kennedy, William McKinley. (fannah)