Možná budu chvilku "plavat proti proudu", ale mně se zdála jednička o fous lepší. Evidentní očekávání dalšího dílu bylo trochu moc vidět "mezi řádky". Ale to nic nemění na tom, že se jedná o prvotřídní pokračování a co se týká filmařského řemesla jsem vrchovatě spokojen. Jak já říkám - škoda Singera pro X-Meny, honem by měl natočit ve stejné kvalitě něco v duchu jeho prvních dvou "superfilmů".(6.11.2003)

Fanoušci originálního marveláckého comicsu, kterým se jednička zdála být příliš akční, mají důvod u pokračování X-Menů uslintávat blahem. Filozofování a přelomových životních okamžiků jednotlivých hrdinů si nyní užijete dosytosti. Což ovšem neznamená, že by akce bylo málo. Postarají se o ni především staronové tváře Iceman, Pyro a hlavně zcela nová akvizice - Nightcrawler. Fanoušky Rebeccy Romijn-Stamos určitě potěší, že nordická kráska zde sehrává podstatně významnější roli než tomu bylo v prvním díle;) A o hudbě Johna Ottmana se nemusím zmiňovat, kolegové o ní napsali vše, co průměrný divák potřebuje vědět:) Ale pořád tu chybí ten Gambit....:)(6.6.2003)

Rozpočet $110miliónovTržby USA $214,949,694Tržby Celosvetovo $407,711,549/videl v kine: 90%/(8.6.2005)

„Have you ever tried.., not being a mutant?“ Ta paralela s režisérovou sexuální orientací a postavením jakýchkoliv menšin na okraj společnosti je na první pohled zřejmá. Z toho obřího rozpočtu jde vidět na plátně každičký dolar, psychologie a jednání postav je do detailu propracována, ale já se díky i určité odtažitosti prostě nebavil, tak jak bych se u filmů podobného ražení bavit měl. Upocenou čtvrtou hvězdu dávám jen proto, aby mi Magneto nesnížil obsah železa v krvi a zdejším nadšeným výkřikům o nejlepším filmovém zpracování komiksu všech dob doporučuji jít se podívat do schránky, jestli tam na ně nečeká třeba karta žolíka.. Zajímalo by mě, jakým způsobem si profesor estetiky Logan tuží ten účes? Heineken nebo jedno ranní mocné ulíznutí tapíra čabrakového..?(5.10.2009)

Po dost anti-akční jedničce, která byla spíše uvedení do děje následuje komiksové show X-men 2. Skvělý film... ikdyž .... smrt Jean Gray, ale s tim se nic neudělá. Skvělé nové postavy(iceman, pyro ...) Opravdu o dost lepší než "nudnější" jednička. Už se těším na trojku (pokud se každým dílem bude film zlepšovat brzo bude potřeba minimálně 6* :o))(11.6.2004)

• - Přibližně v 30. minutě podává Wolverine (Hugh Jackman) flašku s Dr. Pepperem Icemonovi (Shawn Ashmore), aby mu jí zchladil. V momentě, kdy mu jí podává, je zcela plná, kdežto v dalším záběru, kdy si jí Iceman přebírá, je z ní už upito. (Armin82)

• - Auto, které řídí Wolverine, je Mazda RX-8. (HellFire)

• - Mnoho venkovních záběrů sídla Xaviera bylo použito z prvního dílu, jelikož se nedostávalo peněz. (HellFire)