Opravdu povedený film, nápaditý, chytrý, s herci, kteří dobře hrají skvěle vymyšlené postavy. Navíc perfektní po vizuální stránce, trikově i hudebně (na samostatný poslech mě soundtrack vůbec nechytl, ale ve filmu ta muzika funguje na jedničku). Potom, co jsem viděla třetí díl a znova první jsem se rozhodla zvýšit hvězdičky na plný počet, protože si to zaslouží, je o třídu lepší než zbylé dva, které ale sami jsou dost dobré a pro změnu si zaslouží ty 4 hvězdičky :-).(1.3.2006)

Bryan Singer to zase výborně zvládnul, ale nemyslim si že by to bylo lepší než první díl, podle mě jsou na stejný úuovni. Tady je sice víc akce, která je zase úžasná a jsou tady daleko víc promakanější schopnosti mutantů z prvního dílu, zejména Femke Janssen a Ian McKellen ukážou mnohem víc ze svých schopností než v prvním díle, takže je to i lepší triková podívaná (už jenom kvůli těm trikům to stojí za zkouknutí) a hlavně je tam taky pár nových mutantů, za zmínku stojí hlavně Kurt wagner, ta jeho akce na začátku je fakt úžasnů, podle mě ve filmu už lepší nebyla a do ní ještě hrála super muzika, ale ta si udržovala vysokou kvalitu po celou dobu filmu, ale zase na druhou stranu se tady už vytratila originality a ani příběh neni zas tak skvělej, dá se bez problémů skouknout a nemá výrazný hluchý místa ani neni zbytečně prodlužovanej, ale přece jenom něco takovýho bylo už viděný v jedničce. Jinak si ale nemůžu stěžovat a stejně jako jedničce musim dát 5*(26.6.2005)

Další příklad toho, že i dvojka může předčít originál. Psychologie postav a jejich chování je ještě propracovanější, dějové zvraty jsou nečekané a přesto logické a celé to mnohem lépe drží pohromadě. Trojka by už mohla zaútočit na "plnohodnotnych" pět hvězdiček, tohle je spis 4,5.(22.4.2003)

Skvělé. Nejlepším Comicsem pro mne sice stále zůstává Hulk, ale X-Men 2 mu šlapou na paty, a to fest. Lepší než 1ka ve všech možných představitelných i nepředstavitelných aspektech. Děj má fantastické tempo, Herecké výkony všech zůčastněných (vyjma Anny Paquinové, která je dost strašná) jsou skutečně úctyhodné (byť pánové Jackman, McKellen a Stewart stále vedou), triky opět polepšily a trapnej "žabák" z jedničky je vystřídán Kurtem Wagnerem, který je celkově vyveden naprosto fantasticky a už první scéna s ním (vlastně první scéna vůbec) je naprosto strhující. Teď se už jen můžem modlit, aby Brat Rattner udržel úroveň Posledního vzdoru alespoň lehce nad úrovní jedničky.(7.5.2006)

Stále by to mohlo mít větší nadhled, ale pokračování mi přišlo zajímavější. Singerova režie je vynikající.(15.2.2004)

• Kelly Hu