Čistič

Čistič

The Cleaner

(festivalový název)

Slovensko, 2015, 94 min

Slovenskemu filmu stale nieco chyba. [10. MFF Cinematik 2015](11.9.2015)

Čistič ma skutočne pozitívne prekvapil. Som rád, že sa na Slovensku konečne viac začínajú točiť filmy a nielen seriály Tv Markizy a Joj. To je skutočne pozitívne. Musím povedať, že to všetko leží na pleciach Noelovi Czuczorovi a poňal svoju rolu priam fantasticky. Ako hrdina je maximálne uveriteľný a podáva skvelý výkon. Rovnako ako aj jeho kolegyňa Rebeka Poláková. Páči sa mi temná atmosféra a rovnako aj symbolické momenty filmu, ktoré ho vedia ťahať správnym smerom. Rovnako ale aj fakt, že tu nemáme toľko známych tvári, ako zväčša naše obrazovky ponúkajú. Dobrý scenár, dobrá réžia a aj herci to vedia správne posúvať a film je nepríjemné sledovať ale rozhodne v tom pozitívnom slova zmysle.(17.10.2015)

• Primavera

Slovensky film ako často býva zvykom nasilu umelecký, dialógy asi tak zaujímavé ako prenos zo slovenského parlamentu, pritom z dobrého námetu sa dalo urobiť dobre dielko. Pozitívum boli neopozeraní herci, výkon Rebeky Polakovej excelentný. Bolo na čo pozerať. :-)(11.9.2015)

viac dialogov by tomu možno pomohlo, 2/3 filmu nechápete a zvyšok sa snažíte premýšlať čo najviac, lebo už sa blíži koniec, ale neprídete vôbec na nič. z diskusie s režisérom bolo ale zrejmé, že si vôbec neuvedomuje, že v tom filme nie je absolútne jasné o čo ide.(29.9.2015)

dlho sa na slovensku neobjavil taký zaujímavý námet, nesúhlasím že ostal nevyužitý, skôr sa výprava zacyklila v celej snahe byť ,,temný a drsný a urbánny", každopádne oceňujem vynikajúci casting (Rebeka Poláková podala výkon na svetovej úrovni), skvelú hudbu a záverečnú trojbodku.(17.10.2015)

• - Spoiler: Autor námětu, spoluscenárista a režisér filmu Peter Bebjak se nechal inspirovat tragickým případem domácího násilí, k němuž došlo v domě, v němž vyrůstal. Podle svých slov se zamýšlel nad tím, jak se může vyvíjet život dítěte z rodiny, v níž jeden z rodičů zavraždil toho druhého. (klukluka)

• - Vo filme si môžete všimnúť, ako hlavný hrdina jazdí na bicykli cez tunel. To ale nie je možné, keďže do tohto tunela majú povolený vstup len električky. Navyše je tunel monitorovaný a na jeho konci by ho čakali policajti. (Johnny.ARN)