Čistič

Čistič

The Cleaner

(festivalový název)

Slovensko, 2015, 94 min

Čistič ma skutočne pozitívne prekvapil. Som rád, že sa na Slovensku konečne viac začínajú točiť filmy a nielen seriály Tv Markizy a Joj. To je skutočne pozitívne. Musím povedať, že to všetko leží na pleciach Noelovi Czuczorovi a poňal svoju rolu priam fantasticky. Ako hrdina je maximálne uveriteľný a podáva skvelý výkon. Rovnako ako aj jeho kolegyňa Rebeka Poláková. Páči sa mi temná atmosféra a rovnako aj symbolické momenty filmu, ktoré ho vedia ťahať správnym smerom. Rovnako ale aj fakt, že tu nemáme toľko známych tvári, ako zväčša naše obrazovky ponúkajú. Dobrý scenár, dobrá réžia a aj herci to vedia správne posúvať a film je nepríjemné sledovať ale rozhodne v tom pozitívnom slova zmysle.(17.10.2015)

dlho sa na slovensku neobjavil taký zaujímavý námet, nesúhlasím že ostal nevyužitý, skôr sa výprava zacyklila v celej snahe byť ,,temný a drsný a urbánny", každopádne oceňujem vynikajúci casting (Rebeka Poláková podala výkon na svetovej úrovni), skvelú hudbu a záverečnú trojbodku.(17.10.2015)

Čistič je len ďalší pokus slovenskej tvorby hrať vysokú hru s európskymi festivalovkami. A nie, ani tento krát sme sa k nim nepriblížili. Lepšie ako Killer, nie až tak zbesilo nudiace. Zaujímavý námet, veď kto vôbec tuší, že takéto povolanie existuje. Prevedenie sa stále tak potácalo medzi dobrým a zlým. Miestami prekvapila kamera, pohľady, inde to zase bolo stále o tom istom a ľutoval som Czuczora, koľko sa chudák nachodí. Nič to ale nemení na fakte, že zahraté to bolo pomerne dobre ( teda hlavne Poláková hrala ), malo to rozumnú minutáž, miestami to dokázalo pobaviť. K postavám sa musíte prepracovať, čo režisér poňal štýlom "načo budú divákom dialógy, veď nech si domyslia" Táto boliestka trápi túto našu kinematografiu už pekne dlho a tak skoro sa jej nezbavíme. Vzťahová rovina tam je základná, na emócie sa zbytočne netlačí. Jediná vec, čo ma potešila, že sa to nekončí klišoidne, ale záver, bez tak už dosť znudeného diváka prekvapí. Veľmi, ale fakt, že veľmi slabučičké 3 z 5 ( Kino Lumière )(27.10.2015)

Jedna frčka navyše za snahu, že aj v tejto dobe tu niečo vznika a točí sa. Milujem chladné filmy, na tento odporúčam kulich:), nazdar.(18.10.2015)

Slovenskemu filmu stale nieco chyba. [10. MFF Cinematik 2015](11.9.2015)