Osamělá

Akin McKenzie

Kostýmy:

Sarah Maiorino
  • George Stobbart

Nepríliš vydarený, opozeraný počin, vyrabovaný z toľkého množstva hororových klišé, až to bolo ubíjajúce pozerať. Našlo sa pár svetlých momentov a záberov – preto nehodnotím ešte nižšie, ale ináč je to typický, pásový a prázdny horor dnešnej doby, na ktorý je škoda času i slov.(15.1.2016)

• J*A*S*M

To se člověku snad ani nechce věřit, že v roce 2016 se ještě někdo navážno pokouší strašit duchy opuštěných dětí, aniž by k tomu přidal něco víc než nejdebilnější rozmluvy nejdebilnějších postav a ještě mnohem víc debilní, nemohoucí, bezradnou pointu, kterou by se dal ukončit libovolně takřka jakýkoli horor. V ní je tedy alespoň náznak zajímavého, že happy end na jedné straně není happy endem na straně druhé. S tím by ale film musel pracovat úplně odlišně, aby to mělo nějaký emoční dopad.(16.1.2016)

Mladej žene hrozí, že kvôli svojmu psychickému stavu príde o svoju jedinú dcéru, a tak sa kvôli tomu, aby dokázala, že je v poriadku, rozhodne začať s novou prácou. Náplňou je kontrolovanie obrovskej budovy, ktorá je celá monitorovaná kamerovým systémom, ale napriek tomu správca vyžaduje pravidelné obchôdzky. Po krátkom zoznámení so spolupracovníkom Cooperom (Jason Patric) sa Julia (Louisa Krause) vyberie na prvú kontrolu a začuje zvláštne hlasy. Rozhodne sa im nevenovať pozornosť, lenže zvuky sa začnú stávať stále intenzívnejšími. Rozhodne sa skontrolovať aj miesta, ktoré nie sú dostavané a pokryté kamerami. Náhodne objaví dvere, ktoré sú zamknuté, ale ona ich napriek zákazu otvorí. To ale nikdy nemala robiť, pretože za dverami sa skrývajú dôkazy o najtemnejších udalostiach, ktoré sa odohrali v tejto budove. - Dnes ráno som bol velmi smutný z toho, že sa zase neobjavil žiadny horor. Už velmi dlho je na hororovej scéne úplné ticho a ja len spomínam na časy, keď v piatok vychádzalo päť hororov, a ja som nevedel, ktorý mám uprednostniť. The Abandoned aka The Confines som mal v hladáčiku už dlho, keďže ho distribuovalo štúdio IFC Midnight, ktoré sa medzičasom stalo mojim najoblúbenejším štúdiom. Stačí mi počuť ich intro, ktoré trvá len desať sekúnd, a už mám na tvári slzy šťastia. Horor The Confines ubehol velmi rýchlo a celý som ho pozrel na jeden dych. V už spomínanom období som často pri tej nadmiere hororov pozerával na hodiny alebo sa venoval rôznym činnostiam popri pozeraní, ale pre tento rok som si dal predsavzatie, že si budem každý jeden horor poriadne vychutnávať. Postavy sa mi nepáčili už od začiatku. Julia je sice pekná, ale ako herečka mi velmi neimponuje. Coopera radšej ani nebudem spomínať. Musím priznať, že približne prvá polovica má velmi ubíjajúci dej a napriek tomu, že trvá dosť dlho, sa takmer nič zaujímavé nestane. Od vstupu do sklepa ma to však velmi chytilo a začalo to byť pekne hororové. Scéna so znetvoreným dieťaťom sa mi velmi páčila a velmi dobré bolo aj to, že sa do katakomb nedostala len jedna osoba, ale všetky. Celková myšlienka pre mňa osobne vyznela velmi dobre. Myslím si však, že deti mohli dostať ovela viac priestoru, pretože masky vyzerali velmi dobre. Ešte si musím rýpnuť aj do hudby. Pri tých scénach, ktoré boli v rámci atmosféry najdôležitejšie sa vôbec nevydarila, pretože aspoň pre mňa to pôsobilo ako mix k dráme a vojnovému filmu. Záver bol pre mňa uspokojivý, aj keď som si istý, že ho tu bude väčšina ludí kritizovať, pretože ho nepochopia. Celkovo je The Abandoned pre mňa velmi uspokojivou záležitosťou, ktorej dám s radosťou vyššie hodnotenie, pretože nemám dôvod dávať nízke hodnotenia hororom, ktoré sa mi páčia.(15.1.2016)

Opuštěnej barák, noční šichta, strachopudný podzemí, sympatická baba v hlavní roli, tohle by moh bejt horor jak vyshitej na všední podvečer. Moh, ale není, do půlky sice slušně funguje, pak to autorům nějak vyklouzne z ruky a konec už je bezradnej jako já při zkouškách z matematiky.(18.1.2016)

• Tuax

V pasáži kdy byla dole poprvé hlavní postava sama, na mě doléhalo určité napětí a bylo to fajn. Jenže to bylo v tomto směru jediné takové místo, jinak nuda a nebo příliš překroucené, překombinované. Nic jsem od toho nečekal a nkonec ani nic nedostal, protože finále se snaží být na efekt, jnž když to nemá na čem stavět, tak je to na nic. Na jedno podívání se to dá už díky tomu prostředí velkých prostor, ale to podzemí a ta výpravnoost se mi mco nepozdávala. Jason Patrick byl fajn a dost to ještě zachraňuje, ale Louisa Krause, to bylo hrozné. Neznám ji, ale na první dojem a setkání s její hereckou postavou, hodně špatný dojem. Tou budovou, prostory to mělo zajímavý potenciál, ale upíchnout se i v takovém prostředí opět k ústavu pro... kdo by na tokovém místě patrně ještě za jeho existence stavěl luxusní bytovku? Nevím no.(29.6.2016)