Matroš

Dope

Komedie / Drama

USA, 2015, 115 min (SE: 99 min)

Film sice může budit dojem průměrnosti, ale jen do doby, než se na něj podíváte. Já doufal, no spíš věděl, že v něm bude něco víc, než se na první pohled zdá. Příjemná věc, která není komedií, ale je spíše dramatem sympatických školáků, o jejich osobitém stylu oblékání, nezapadání do skupiny, ale hlavně o vtipném vklouznutí na temnou stranu světa.(19.11.2015)

Producent Forest Whitaker dal dohromady velice příjemnou a povedenou krimikomedii zasazenou mezi losangelské gangy, která jednak pracuje a jednak efektivně bortí ghetto stereotypy a nahlíží na černošskou kulturu skrze ústředního geeka, který si libuje v devadesátkovém hip-hopu. Inteligentní a moderně pojatý příběh o současných teenagerech, kteří se s nadhledem potýkají s nepříznivými podmínkami amerického předměstí plného drog, zbraní a šikany. Super obsazení a ten soundtrack. TEN SOUNDTRACK!(23.11.2015)

Ze začátku mě to fakt nadchlo nečekanou kriminální zápletkou a navíc to stále stíhalo být furt sympatické a vtipné. Po rozjezdu "eshopu" to ztratilo dech a nebylo to už úplně ono. Přišlo mi, že to zůstalo tak na půl cesty mezi hravým filmem a agitkou s ambicí něco sdělit. Každopádně herci jsou do jednoho sympaťáci a soundtrack je boží. 70%(30.10.2015)

Velmi svižná a zábavná sonda do ostrého Los Angeleského Inglewoodu v oldschoolovém podání! Je to velmi své s osobitým mixem komedie a tvrdého, nekompromisního života v oblasti nigga gangů a drog, z čehož vzniká skvělá rovnice na aktuální a reálné dění téhle nechvalné části L.A.. Pocta 80. a 90. rapeřině je víc na místě než kdekoliv jinde. Krásně to šlape a baví celé dvě hoďky, je to svižné, zábavné, drzé, plné hlášek a trefných připomínek se sympatickým obsazením. A jako bonus je to pěkně barevné a v závěru to dokáže přinutit k zamyšlení. Btw. Soundtrack je pecka vedle pecky :-). 4,5* a totální překvapení a spokojenost. Dlouho jsem něco podobného neviděl.(26.1.2016)

Rozpočet $7miliónovTržby USA $17,506,470Tržby Celosvetovo $17,986,781Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ pútavo natočené, príjemne odľahčené a hravé, využíva to svoj potenciál v danej téme /70%/(5.11.2015)

• - Dope se stal prvním filmem, který akceptoval platbu bitcoiny za vstupenky do více jak 900 kin v USA skrz portál MovieTickets.com. (preclajsz)