Matroš

Dope

Komedie / Drama

USA, 2015, 115 min (SE: 99 min)

Jojo, tohle je v rámci možností paráda. Definitivně záživné a metráží tak akorát. Grupa tří pidihajzlíku s divným stylingem vyráží na party do drogového doupěte, aby omylem uzurpovala deset kilo heráku, jež následně ředí a distribuuje z chemické laborky na své milované alma mater. Zběsilé honičky na kolech, vydírání týpků podobných Arnoldovi za mlada či obnažené ženy šňupající to bílé zlato. Pokud se v příštím životě narodím na lidské kolonii na Marsu a budu barvy černé, tak budu mít účes jako Malcom! 80%(25.11.2015)

Producent Forest Whitaker dal dohromady velice příjemnou a povedenou krimikomedii zasazenou mezi losangelské gangy, která jednak pracuje a jednak efektivně bortí ghetto stereotypy a nahlíží na černošskou kulturu skrze ústředního geeka, který si libuje v devadesátkovém hip-hopu. Inteligentní a moderně pojatý příběh o současných teenagerech, kteří se s nadhledem potýkají s nepříznivými podmínkami amerického předměstí plného drog, zbraní a šikany. Super obsazení a ten soundtrack. TEN SOUNDTRACK!(23.11.2015)

Dope? Pre mňa skôr Nope! Typický novodobý černošský film, ktorých sa za poslednú dobu urodilo niekoľko. Je to odľahčené, vizuálne to hýri farbami, je tam plno tanca, hudby, plno „gangstas“ a slangového slovníku, ale mne je celé tá komunita, životný štýl, postoje, správanie natoľko vzdialené, že som si to nedokázal užiť. Dope nie je vyslovene ani vtipná komédia, ani silná dráma, ostalo to tak trochu na pol cesty medzi hravým filmom a pokusom niečo povedať. Tá postupná zmena z odľahčeného filmu do serióznejšieho a pokus o „presah“ sa mi tu nehodí, respektíve nebolo to nakombinované v takom pomere, aby som to filmu uveril a bral ho akokoľvek vážnejšie. CELKOVO: 2,5* (5/10)(5.2.2016)

Ze začátku mě to fakt nadchlo nečekanou kriminální zápletkou a navíc to stále stíhalo být furt sympatické a vtipné. Po rozjezdu "eshopu" to ztratilo dech a nebylo to už úplně ono. Přišlo mi, že to zůstalo tak na půl cesty mezi hravým filmem a agitkou s ambicí něco sdělit. Každopádně herci jsou do jednoho sympaťáci a soundtrack je boží. 70%(30.10.2015)

Mě to bavilo. Super hudba i příběh.(17.11.2016)

• - Dope se stal prvním filmem, který akceptoval platbu bitcoiny za vstupenky do více jak 900 kin v USA skrz portál MovieTickets.com. (preclajsz)