Matroš

Dope

Komedie / Drama

USA, 2015, 115 min (SE: 99 min)

Rozpočet $7miliónovTržby USA $17,506,470Tržby Celosvetovo $17,986,781Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ pútavo natočené, príjemne odľahčené a hravé, využíva to svoj potenciál v danej téme /70%/(5.11.2015)

Film sice může budit dojem průměrnosti, ale jen do doby, než se na něj podíváte. Já doufal, no spíš věděl, že v něm bude něco víc, než se na první pohled zdá. Příjemná věc, která není komedií, ale je spíše dramatem sympatických školáků, o jejich osobitém stylu oblékání, nezapadání do skupiny, ale hlavně o vtipném vklouznutí na temnou stranu světa.(19.11.2015)

Takový roztomilý krimi film o trojici geeků z "hoodu", kteří poznají, že chtě nechtě se občas zapletou do bahna své "třídy" a čtvrti. A občas i po krk hluboko. Ale je fascinující a roztomilé je pozorovat, jak se s tím perou. Film má příjemné tempo, dobré herecké výkony a režie s kamerou odvedly kus práce přinejmenším v tom, odvyprávět příběh nenuceně a zároveň vtáhnout do děje. Velmi dobře se na Dope dívá a alespoň já tam cítím tu přidanou hodnotu, která vyzdvihuje filmy nad běžný průměr daného žánru. jediný problém je v pár hluchých místech a v nerozvážnosti, zda chce bít spíš krimi dramatem, nebo lehkou komedií, přičemž ty kmity od jednoho k druhému jsou místy až moc výrazné. Ale i tak je to inteligentní, sympatické a poutavé. Za mě jednoznačný filmový tip.(12.7.2016)

Tohle je film, který je velmi příjemným překvapením, a to hned v několika ohledech. V první řadě jsou to mladí herci, kteří ukazují, že jsou neskutečně schopní a že sami v pohodě táhnou celí film. Druhým jsou postavičky, které se zde objevují, a následně i scénář, který má něco z "Pulp Fiction", ale přitom je to jiné, moderní, pro mladé.(15.10.2015)

Z filmu "Dope" jsem malinko na rozpacích.. Tváří se jako běžná teen komedie, ale z hlediska humoru jde spíš o hořkou komedii o třech potrhlých outsiderech, takže spíš trapné než vtipné.. Na druhou stranu se po chvilce děje vkládá prvek sociálního dramatu (ulice, drogy atd.) a krimi (dealeři, mafiáni atd.).. Rozhodně mě "Dope" zaujala a donutil celkem (bez větších prodlev pozornosti) dokoukat až do konce ;-) Krapet neučesané, místy nedotažené, velké střídání žánrů, ale zase to bylo "něco jiného" :-D(7.3.2016)