Matroš

Dope

Komedie / Drama

USA, 2015, 115 min (SE: 99 min)

Producent Forest Whitaker dal dohromady velice příjemnou a povedenou krimikomedii zasazenou mezi losangelské gangy, která jednak pracuje a jednak efektivně bortí ghetto stereotypy a nahlíží na černošskou kulturu skrze ústředního geeka, který si libuje v devadesátkovém hip-hopu. Inteligentní a moderně pojatý příběh o současných teenagerech, kteří se s nadhledem potýkají s nepříznivými podmínkami amerického předměstí plného drog, zbraní a šikany. Super obsazení a ten soundtrack. TEN SOUNDTRACK!(23.11.2015)

Dope? Pre mňa skôr Nope! Typický novodobý černošský film, ktorých sa za poslednú dobu urodilo niekoľko. Je to odľahčené, vizuálne to hýri farbami, je tam plno tanca, hudby, plno „gangstas“ a slangového slovníku, ale mne je celé tá komunita, životný štýl, postoje, správanie natoľko vzdialené, že som si to nedokázal užiť. Dope nie je vyslovene ani vtipná komédia, ani silná dráma, ostalo to tak trochu na pol cesty medzi hravým filmom a pokusom niečo povedať. Tá postupná zmena z odľahčeného filmu do serióznejšieho a pokus o „presah“ sa mi tu nehodí, respektíve nebolo to nakombinované v takom pomere, aby som to filmu uveril a bral ho akokoľvek vážnejšie. CELKOVO: 2,5* (5/10)(5.2.2016)

Slippery Slope. Ty přesahy a pokusy o výrazně vážnější notu ke konci to trochu stahují, ale jinak je to lehkonohá zábava s fajn soundtrackem a sympatickým teenage castem. A taky si rozšíříte slovníček slangových pojmů. 70%.(19.10.2015)

Čakal som väčší výplach. Nakoniec to malo celkom pútavý dej, zaujímavé zvraty a nenásilné obsadenie. Posledná štvrtina, kde sa už veľmi tlačilo na pílu ma trochu sklamala, ale film mal pointu a posolstvo. 3 z 5(6.11.2015)

Jojo, tohle je v rámci možností paráda. Definitivně záživné a metráží tak akorát. Grupa tří pidihajzlíku s divným stylingem vyráží na party do drogového doupěte, aby omylem uzurpovala deset kilo heráku, jež následně ředí a distribuuje z chemické laborky na své milované alma mater. Zběsilé honičky na kolech, vydírání týpků podobných Arnoldovi za mlada či obnažené ženy šňupající to bílé zlato. Pokud se v příštím životě narodím na lidské kolonii na Marsu a budu barvy černé, tak budu mít účes jako Malcom! 80%(25.11.2015)

• Shameik Moore