Matroš

Dope

Komedie / Drama

USA, 2015, 115 min (SE: 99 min)

Film sice může budit dojem průměrnosti, ale jen do doby, než se na něj podíváte. Já doufal, no spíš věděl, že v něm bude něco víc, než se na první pohled zdá. Příjemná věc, která není komedií, ale je spíše dramatem sympatických školáků, o jejich osobitém stylu oblékání, nezapadání do skupiny, ale hlavně o vtipném vklouznutí na temnou stranu světa.(19.11.2015)

Výborná pohodová věc, která má svůj ksicht, baví celou dobu a dokáže nejednou překvapit. Rozhodně tomu dejte šanci.(24.9.2016)

Po týdnu měním hodnocení ze 4* na 5*, nějak mi to utkvělo v hlavě, soundtrack, hlášky a super herci 4* hvězdy by byly opravdu málo pro tento snímek.(14.11.2015)

Takový roztomilý krimi film o trojici geeků z "hoodu", kteří poznají, že chtě nechtě se občas zapletou do bahna své "třídy" a čtvrti. A občas i po krk hluboko. Ale je fascinující a roztomilé je pozorovat, jak se s tím perou. Film má příjemné tempo, dobré herecké výkony a režie s kamerou odvedly kus práce přinejmenším v tom, odvyprávět příběh nenuceně a zároveň vtáhnout do děje. Velmi dobře se na Dope dívá a alespoň já tam cítím tu přidanou hodnotu, která vyzdvihuje filmy nad běžný průměr daného žánru. jediný problém je v pár hluchých místech a v nerozvážnosti, zda chce bít spíš krimi dramatem, nebo lehkou komedií, přičemž ty kmity od jednoho k druhému jsou místy až moc výrazné. Ale i tak je to inteligentní, sympatické a poutavé. Za mě jednoznačný filmový tip.(12.7.2016)

Ze začátku mě to fakt nadchlo nečekanou kriminální zápletkou a navíc to stále stíhalo být furt sympatické a vtipné. Po rozjezdu "eshopu" to ztratilo dech a nebylo to už úplně ono. Přišlo mi, že to zůstalo tak na půl cesty mezi hravým filmem a agitkou s ambicí něco sdělit. Každopádně herci jsou do jednoho sympaťáci a soundtrack je boží. 70%(30.10.2015)

• - Dope se stal prvním filmem, který akceptoval platbu bitcoiny za vstupenky do více jak 900 kin v USA skrz portál MovieTickets.com. (preclajsz)