• De Large

Klišé, priehľadný scenár, zbytoční zahraniční herci, príšerné postsynchrony...(11.1.2017)

• Ony

Čím déle nad tím přemýšlím, tím víc jsem znechucená. Chybu to má už v názvu a formát celovečerního filmu tomu rozhodně nepřísluší. Nejdřív ve mně převládl takový ten dojem, že jsem viděla i daleko horší filmy, ale vyprchal.(12.1.2017)

• johnn333

Film, který napsaly dvě ženy a režírovala ho žena, ale celá girl power spočívá v tom, že se s hlavníma postavama (ženama) manipuluje přesně jako v Teorii tygra nebo v Bezva ženský na krku. Takže těm blběnám může chlap nasrat na hlavu, ale ony stejně pokorně přilezou, a to i po znásilnění, které je ve stylu Padesátky a Strašidel pojato humorně. Sázení na stereotypy je o to zvláštnější, že film chce být jakýmsi českým Sexem ve městě, v němž si ženy užívají, mají nevázaný sex a píšou knihy o sexu. Humorný je ale i relikt devadesátek, tedy vykroucený gay jako zdroj srandy, kterýho ale nehraje Lumír Olšovský, takže vlastne progres. Když se tam dlouho nic neděje, tak Klára Issová upadne na šteklích do rybníka, nebo má Táňa Pauhofová sexuální scénu, v čemž po Lídě Baarový "exceluje". Celý to vypadá jako zfilmovanej katalog Asko nábytek s moneyshotama Prahy a Tater aka měli jsme drona. Na premiéře byl Robert Rosenberg. 3/10 Prázdnin v Provence.(13.1.2017)

Za mně špičkový film. Celou dobu jsem se smála, šla z toho krásná nenásilná vtipná atmosféra .. byla jsem fakt hodně nadšená a je to něco, co budu určitě moct vidět víckrát než jednou. Pro mě to bylo velmi nad očekávání. Milé, nenásilné, vtipné, dotažené. :)(15.1.2017)

• dopitak

Klára Issová jako kráska? No to mi poser hrábě.(13.1.2017)

Zápletka je docela banální a vypráví o partnerských vztazích tří přátel, kteří to mají trošku smůlu ve výběru protějšků. Určitě mě překvapilo, že se film nevydává typickou cestou podobných komedií s přehnaným scénářem, ale naopak vystihuje vtipnou formou dnešní realitu vztahů, občasnou naivitu žen a typický charakter chlapů. Ano, občas jsou tu vyloženě céčkové scény odpadu, ale ve většině případů je to zábava, tvrdší vtipné hlášky fungují a nikdy mi nepřišlo, že je to přes čáru na hranici těch nejstupidnějších českých komedií. Co mě nejvíce iritovalo, byli nadabovaní herci v mužských rolích, kteří figurovali v životě hlavní hrdinky, neboť působili jako herečtí amatéři. Většina postav v určitých momentech lezla na nervy i díky tomu, jak se v některých situacích chovala. Rozhodně jsem čekal velký provar, ale když to celkově vezmu, tak to dopadlo nad očekávání......6/10(13.1.2017)

Hlavní kostrou a postavami je to strašná vyžíračka Bridget Jonesové. Příliš dlouhé, moc zakomponovaných zbytečných příběhů, klidně mohli natočit víc dílů, takhle jsem jen znuděně čekal, co tam ještě udělají za zvrat, který byl ke všemu silně předvídatelný. Ta blonďatá píča, myslím tu herečku nebo postavu (ten vtip byl super), kterou hrála tam byla naprosto zbytečná a už mě dosazovaní takových postav začíná v českých filmech srát, protože jinde to nemají. Dabing nebyl zvládnutý na jedničku. Ale hlavně je to bohužel důkazem toho, že Češi neumí vymyslet vlastní dobrou zápletku a tak vyžírají ostatní osvědčené. Přes všechny tyto negativa, jsem se dlouho takhle v kině nenasmál. Bylo to nesmírně kvalitně zahrané, Táňa je neuvěřitelná! Petr Vaněk sekunduje s buzikem a kazí to jen na lyžích, kde se to asi hraje hodně těžce, ostatní o nic horší. Každopádně pro pátou hvězdu jsem se rozhodl po posledním záběru na Michala Žebrowského, to byla paní Ferencová třešnička na dortu i včetně toho náramku. ... GA Cinema(14.1.2017)

To je také krásne, keď prijmete pozvanie kamarátky do kina na film, nad ktorým dopredu ohŕňate nosom a za necelé dve hodinky odchádzate príjemne prekvapená a dobre naladená. Presne takto to bolo aj v prípade Všetko alebo nič. Slovenská verzie Bridgete Jonesovej, tiež plná klišé, ale zároveň ultra vtipná, pohodová a taká srdcu blízka. Veľmi ma prekvapili herci a ich výkony, pretože obsadenie mi tiež príliš nevoňalo a nakoniec som len žasla, že veď oni vedia aj hrať, keď majú čo a tiež im to umožní veľmi vydarený scenár. Našťastie song Dary Rolins zaznel až so záverečnými titulkami, takže nerušil počas filmu, ktorý bol pretkaný veľmi počúvateľným soundtrackom. Vyčítať môžem snáď len zvuk, ktorý sa mi zdal neprirodzený a mikrofónový. Inak vrelo odporúčam.(15.1.2017)

• Sufferer

Nech to znie akokoľvek kacírsky, k novodobej domácej tvorbe mám postoj asi ako živnostník k finančnému úradu. Proste nestojí ani za zlámaný groš. Boh mi je svedkom, že som pričuchol ku knihe (slabučký odvar ináč mne nič nehovoriaceho Matkina), odložil predsudky stranou a poslušne robil nežnejšej polovičke garde. Ambície vyletieť k Slnku (v sieti) ako slovenský Ikarus neboli nikdy na pretrase, no i pri pristúpení na určitý stupeň konvenčnosti žánru je nájsť spoločnú reč s hranou podobou červenej knižnice veľmi ťažké, nakoľko v komfortnej zóne len variuje skostnatené motívy a chuchvalec vzťahov a od neho odvodené peripetie a trampoty izoluje do filmovej bubliny, blany ktorej poňatie homosexuálnych postáv alebo tragické postsynchróny dvakrát nestenčujú. Najväčším prehreškom pre mňa zostáva, že eventuálne osobný, generačný a časopriestorovo uchopiteľný pohľad tridsiatničky na vzťahy i každodennú realitu je scenáristickou prokrastináciou zredukovaný na príbeh o veľkosti špendlíkovej hlavičky a zahádzaný haraburdím, ktoré film dramaturgicky rozlaďuje. Hmm, na konci dňa som nepociťoval spoločenskú potrebu nikoho defenestrovať. No dá sa to považovať za úspech? Ani zďaleka. (Kino)(15.1.2017)

• YoZo8

Táto česko-slovenská komédia je presne ako jej scenáristka a "spisovateľka" Eva Urbaníková. Kto Evitu niekedy videl, pripadne čítal jej knižky pre ženy, tak presne vie, ako bude film vyzerať. Pre mňa osobne je ona len bláznivá ženská. Tým, že píše veľa o sexe a nerealných zamilovaných vzťahoch, tak jej to väčšina jej čítateliek baští. Jedna sa hlavne o mlade, rozmarné ženy, ktorým stroskotali vzťahy, no napriek tomu sa tvária ako nezlomne a nezávisle ženy. A teraz k filmu. Musím povedať, že som sklamaný, znechutený, ba priam až zhrozený. Tento film je plytký, prízemný, prvoplánový, od reality milé vzdialený a nechutný. Čakal som nejakú tú erotickú scénu, no to čo predviedlo duo Ferencová a Urbaniková bolo nevkusné. Sex vo filmoch mi absolutné nevadí. Nie som žiaden puritán ani "sexofób". Ako mladý muž si erotickú scénu, ktorá je vkusným spôsobom vsadená do filmu, rád pozriem. No tu mi to prišlo až príliš silene. Dať sex do každého piateho záberu, nie je pre mňa umenie. Kapitola sama o sebe sú vzťahy medzi hlavnými protagonistami. Buď som naivný alebo hlúpy, ale ak takto to funguje aj v realite, tak to dovi dopo. Podľa môjho skromného úsudku je to vyfabulované až do nebies. Byť trikrát zneužitá (aj sexuálne) a napriek tomu sa k nemu vrátiť, je viac než choré. A to môže byt láska slepá, zhulena aj nemá. Celkovo musím uznať, že tento film nie je určený pre bežných divákov ako som napr. ja. Ale tí čo majú radi seriály ako Sex v meste alebo Zúfalé manželky, pripadne minuloročný "hit" 50 odtieňov sivej si možno prídu na svoje. Film je skôr pre nezávislé páry, ktoré žijú bez mravných hodnôt a v nezáväzných vzťahoch, aby si utvrdili že žijú "správne". Keby to bol americky film, tak by som sa nim ani barz nezapodieval. Zdalo by sa akoby Evita a spol. chce dobehnúť západ nechutnosťami, perverznosťou a vulgarizmami. Každému nech sa páči, ale ja ďakujem, neprosím. Dve hodiny viem zabiť aj lepšie. Dve hviezdy sú viac-menej z milosti. Tie dávam za hercov, hudbu, filmové priestory a hlavne za humor, na ktorom som sa parkrát dobre zasmial. Tešil som sa, že to bude klasická, humorno-romantická komédia, no bola to bieda. 1,5 *(16.1.2017)

Zopár úvodných dialógov som si zvykal na dosť strašné postsynchróny, z akých cítiť štúdio, ale potom sa už len dobre bavil a bavilo sa celé kino. Nielen ženy, ktoré sú primárkou, ale tiež mužské pokolenie. Film je naprataný množstvom hlášok a vtipných situácií, kde je dramatické pozadie viac-menej iba pozadím. Takým, na dve mokré vreckovky mojej mamuli zo sedadla od vedľa, ale tá zas slzí pri hocičom. Dej si kráča svoju šablónu, zároveň nenútene zapája niekoľko ďalších liniek, ktoré svet hlavnej postavy vítane dopĺňajú. Herci v ňom v pohode, s jedným výrazným talentom, aký pre prípad, že by si komentár slečna hrdzovlasá prečítala nebudem menovať, nech sa nám z toho nepoblázni :-) V kocke je Všetko alebo nič takou slovanskou zmeskou Pretty Woman, Sexu v meste a Denníku slečny Jonesovej aká pohodovo plní nastolený cieľ a čo je dôležité nedáva pocítiť aký nepohodlný má za sebou proces výroby. Priznám sa, že som najskôr chcel film ohodnotiť lepšími tromi, ale vzhľadom na miestne jednohviezdičkové ignorárium štvrtú rád prifarbím.(15.1.2017)

Radosť vidieť, ako režisérka dokázala vytrieskať z dobrého námetu šťavnatý zábavný film a hercov dohnať k takým skvelým výkonom, aké predviedli. Sedela som v kinosále a premýšľala, či je toto naozaj česko-slovenský film, alebo som už v Holivúde. :-) Klobúk dole, všetci zúčastnení. Tak sa to podarilo. Film, ktorý nám je humorom viac blízky ako trebárs crazy Bridget a jej denníky, žiaden povestný slovenský nasilu umelecký pátos, ale ľudsky hrejivý humor s trochou smútku v podtexte, že život v našich zemepisných šírkach nie je crazy, ale sranda, zvládame ho... Malo to cit, humor, bolelo to, aj rozosmialo. Film splnil všetko, čo som nosila o našom čs- filme na spodnej strane viečok.(11.1.2017)

Větší část filmu jsem si říkal, co je to za kravinu a že prostě tomu humoru Slováků (režie, námět, kniha) nerozumím. Bylo to prakticky o ničem, ale od pokusu o sebevraždu a porodu mě to začalo docela bavit, asi šestkrát jsem se i zasmál, což je u holčičího a slovenského filmu zázrak. Ženské pokolení bude "vyměšovat" z obou Poláků (lékaře a developera), ty si mohou přidat tři hvězdičky navíc ;-) Jo, Táňa tradičně o ničem, ale Klára Issová má skvělý komediální talent. Komentář Primavera: Hollywood? Ale jděte, nenechejte se vysmát. De Large: ano, postsynchrony strašný, ale s těmi herci zahraničními nesouhlasím, mají charisma, což musí uznat i chlap. Jen nechápu jméno doktora, Bystřičan, to má být jako Čech? Nějaká slovenská zkomolenina (fakt nemám nic proti SK sousedům)(12.1.2017)

• Snowball

"Buďte hrdí na to, že ste Slováci, hanbite sa za to, že ste zo Slovenskej republiky" ...hovorieval kedysi môj učiteľ na vysokej. Po návšteve kina s týmto hnusom sa však hanbím, žiaľ, už aj za to, že som Slovák. Film to bola čistá trápnučká sračka, to bez debaty ...absolútne drbnutý námet, tupý scenár a zas tie isté špatné herecké xichty bez talentu, tentokrát doplnené o dáke ďalšie trápne netalentované xichty z Poľska (Miško Żebrowski bol podľa pohľadu a prejavu pravdepodobne i nafetovaný celé natáčanie, či to bola len úplná absencia hereckého talentu?). Moje očakávania boli teda naplnené. Čo som však naozaj nečakal, bolo kino plné retardov, ktoré sa vyslovene vyšinuto smialo každú sekundu na úplne trápnych akože vtipoch. Tvorcovia týmto "humorom" a hláškami dávali jasne najavo, že majú divákov za čistých pribrzdených tĺkov, oni im to však napriek tomu celé žrali a vždy sa úprimne rehotali. Nechápal som. Po opustení kina som aj hľadal na parkovisku zaparkované autobusy z ústavu pre retardovaných. Žiadne tam neboli. To len priemerná Slovač sa zabávala na filme, ktorý bol trefne určený práve pre nich a ich intelekt. Smutné... Jednu hviezdu dávam za pekné zábery Tatier.(16.1.2017)

• Hannibal1913

Hvězda za ty Klářiny obrovský oči. Jinak k zblitíhodná hovadina!(16.1.2017)

Celkem jednoduchý příběh zachraňuje sympatické obsazení (částečně) a celkově z toho čiší i příjemná atmosféra. Nesnaží se to být dokonalým filmem, jeho účelem je hlavně pobavit, a to se mu vcelku daří. Konečně si nějaká česká komedie uvědomila, že k přirozenosti stačí dvě věci - dodat trošku sprostých slov (bez nich se v dnešní době už prakticky nikdo neobejde) a přestat vyslovovat koncovky přídavných jmen spisovně. Klára Issová, Luboš Kostelný a Ondřej Sokol, kteří pro mě představovali příjemný element filmu, vyvažovala Táňa Pauhofová, která mi začíná být svou afektovaností odporná už od Lídy Baarové a Michal Žebrowski (jehož postava už ale tak byla napsaná, takže herci nic nevytýkám), přičemž mi autenticitu lehce rušil dabing Jiřího Dvořáka a Michala Dlouhého, který byl až příliš nepřirozený, než aby nebyl poznat. A každá scéna, kde se Pauhofová nebo Issová smějou, je neuvěřitelně vynucená a smích je víc fake než Hayden Christensen ve Star Wars (to bude ale spíš chybou režisérky).(16.1.2017)

A čo, že je to film pre ženy... nech...ja som sa neuveriteľne bavila. Herci boli skvelí, Táňa nesklamala a Poľskí herci boli veľmi sympatickí :)... Hláškovalo sa o sto-šesť..Jediná vec, ktorá mi tam vadila... aj to prešlo po pár minútach, bolo predabovanie Českých hercov... ale ok asi to tak malo byť. Každopádne mám taký pocit, že ľudia ktorí tento film pozerali (hodnotili), navštívili kino vo veľmi zlej konštalácii hviezd, lebo aj najväčší mrzúť sa musel zabávať...5*(14.1.2017)

Typický příklad, že i romanticko vztahový film se dá natočit tak, aby se na něj dalo koukat. Byl jsem jediný muž v kině, mezi asi dvacítkou dam a to ještě proto, že jsem personál kina, ale rád musím říct, že nelituji. Od prvních záběrů jsem nespustil oko z plátna, nikam jsem neodbíhal jako obvykle a celý film jsem zhltnul bez jediné pochybnosti. Za každou cenu se snažím najít alespoň něco, za co bych ubral hodnocení, ale nedaří se. Film je plný nějakého děje, řeší vztahové zápletky, které jsou ze života a mohou se stát - ano, je to trochu červená knihovna, ale zdaleka není tolik přeslazená, naivní a nereálná jako obvykle. Opravdu skvělý výběr herců, zejména pánové Żebrowski a Deląg - super nápad sáhnou po méně známých tvářích z Polska - jsou neokoukané, neskutečně charizmatické a do příběhu sedly jak prdel na hrnec. I dámy Pauhofová a Issová, ač okoukanější, hrály nádherně a bez rozcapování a přehrávání. Mimochodem - první film v historii, kde Luděk Sobota hraje normálně někoho normálního (asi stárne). Co mě vyloženě nadchlo je hudba. Naposledy jsem takové nadšení z hudebního výběru cítil v Románu pro ženy. Naprosto skvěle vybrané skladby, film je jich plný a muzika je tou pověstnou třešničkou na dortu celého díla. Další superlativy si zaslouží kamera a vůbec řada záběrů, jak z interiérů, ale především z exteriérů - na film se prostě hezky dívá. Ve srovnání s tvorbou poslední doby má film děj a to po celou dobu a má smysluplný a nějaký konec. A na závěr - film je inteligentně vtipný, vtipy nejsou trapné a nucené. Děkuji za ně, konečně jsem se po dlouhé době zasmál a neříkal si přitom, že to je zábava pro blbečky. Můj pocit z téměř dvou hodin mého života je, že jsem je nepromarnil (a kdyby nám trochu zvedli prachy v kině a zlevnili popcorn, tak jsem v sedmém nebi). Nemám co bych vytknul a s radostí dávám plný počet.(13.1.2017)

• ostre_pero

Ach jaj... Za takéto slovenské "diela" sa hanbím.(15.1.2017)

Nikto nemoze cakat, ze z knihy, ktora bola absolutna podpriemerna vykradacka sexu v meste, spravia oscarovsku intelektualnu komediu... Pauhofova tazky priemer, scenar tazky podpriemer... Paradoxne najviac sa mi tam pacil Kostelny... Asi preto, lebo hra sam seba... Dabing absolutna katastrofa a vysmech do ksichtu slovakom... radsej to mali nechat ceske.. Slovaci na rozdiel od "bratov" este co to rozumeju...(15.1.2017)

• GzL

Jak už tady někdo vtipně poznamenal: Klára Issová jako kráska? S Polívkovou a Holubovou by mohly dělat "tři malá kuřátka". Čeho se ještě, díky protekcím, dočkáme?!(16.1.2017)

<< předchozí 1 2