Hodnocení je asi ovlivněno shlédnutím v kině ale musím uznat že jsem se fakt nasmál a nenudil. Pauhofová prokoukla za sexy kočku která měla šmrnc. Issovku jsem po dlouhé době zaregistroval a už není jen potrhlou holkou ale roky jí přidali na kráse. Pochvalu zaslouží i buzničky Vaněk s Kostelným kteří fakt uměli tzv. zajebat.:-)) Budu se opakovat že nejsem romantik ale jednou za čas se překonám a shlédnu slaďák. Takže palec hore :-))(15.2.2017)

• Sufferer

Nech to znie akokoľvek kacírsky, k novodobej domácej tvorbe mám postoj asi ako živnostník k finančnému úradu. Proste nestojí ani za zlámaný groš. Boh mi je svedkom, že som pričuchol ku knihe (slabučký odvar ináč mne nič nehovoriaceho Matkina), odložil predsudky stranou a poslušne robil nežnejšej polovičke garde. Ambície vyletieť k Slnku (v sieti) ako slovenský Ikarus neboli nikdy na pretrase, no i pri pristúpení na určitý stupeň konvenčnosti žánru je nájsť spoločnú reč s hranou podobou červenej knižnice veľmi ťažké, nakoľko v komfortnej zóne len variuje skostnatené motívy a chuchvalec vzťahov a od neho odvodené peripetie a trampoty izoluje do filmovej bubliny, blany ktorej poňatie homosexuálnych postáv alebo tragické postsynchróny dvakrát nestenčujú. Najväčším prehreškom pre mňa zostáva, že eventuálne osobný, generačný a časopriestorovo uchopiteľný pohľad tridsiatničky na vzťahy i každodennú realitu je scenáristickou prokrastináciou zredukovaný na príbeh o veľkosti špendlíkovej hlavičky a zahádzaný haraburdím, ktoré film dramaturgicky rozlaďuje. Hmm, na konci dňa som nepociťoval spoločenskú potrebu nikoho defenestrovať. No dá sa to považovať za úspech? Ani zďaleka. (Kino)(15.1.2017)

• Patrik200s

Začnem po poriadku. Išiel som do kina s nádejou a trochu radosťou (ako hrdý vlastenec), že Slovenská kinematografia niečo vyprodukovala. výsledok ma ale sklamal na celej čiare. Ok beriem, že Slovenskému divákovi sa páči prostredie historickej Prahy a považujú ho za zem zasľúbenú. Na čo ale bolo potrebné dabovať českých hercov to netuším. Jeden je dabovabý, druhý nie a vadilo mi to o to viac, že bolo neskutočne počuť rozdiel nadabovaného hlasu a živého hlasu z natáčania. Nerozumiem na čo potrebovala ísť dabovať slovenčinu aj Pauhofová keď Kostelný to zvládol na výbornú z natáčania. Ďalším kazom bol Poliak Zebrowski. nesympatický ksicht ktorého by desať krát predčil herec čo ho v slovenčine daboval ( Tomáš Maštalír). Skrátka a jasne okrem výkonov Ľuba Kostelného, Petra Vaňka a snáď Kronerovej so Sbotom ktorí dostali minimum priestoru, hodnotím kvalitu spracovania a hlavne obsadenie hlavných postáv za vyližprdel. Ešte teraz ma pália oči z Pauhofovej afektu ktorý silno pripomínal Zdenu Studenkovú. Sorry za toľký nacionalizmus drahí spoludiváci ale raz za uhorský rok natočíme film a takto ho do... je škoda.(19.1.2017)

Napsala bych, že to byla bejkárna, ale nemělo to rohy ani koule. Hlavní gro filmu je jeho komediální stránka, nasmějete se opravdu moc, ale nad dějem nelze přemýšlet.. (opakuji, nelze!) Něco tak nekonzistentního (v porovnání s knihou, se kterou to má společné jen název a jména představitelů) se hned tak nevidí, zachraňují to herci (skvělá Klára Issová) a výše zmíněný humor.(14.2.2017)

Misa Zebro, vic netreba. :-*(17.2.2017)

• - Rolu vo filme si "strihla" aj ružová kabelka, ktorú preň špeciálne navrhol slovenský módny návrhár Fero Mikloško. (Sufferer)

• - Marta Ferencová a Eva Urbaníková mali pri výbere hercov voľnú ruku. Ako prvá bola obsadená Táňa Pauhofová (Linda). (Sufferer)

• - Celková príprava snímky trvala štyri a pol roka, počas ktorej sa stalo asi 150 komplikácií. V decembri 2015 dokonca hrozilo, že ju kvôli nedostatku financií nedotočia. Samotné filmovanie trvalo dva roky a prebiehalo etapovo, pričom hlavným miestom natáčania bola Praha. Náklady predstavovali zhruba 1,3 milióna eur. (Sufferer)