Třináctka

Thirteen

Trinástka

Drama / Životopisný

USA, 2003, 100 min

Rozpočet $2miliónyTržby USA $4,601,043Tržby Celosvetovo $10,128,960(4.4.2010)

• maxi6

......Není to zas tak zcela bezduchý, špatně pojatý, bez skrytých odkazů během děje, naopak, vše tam je, ale velká škoda, že je to podáno nezvyklým střihem a stále stejnou kamerou a celou dobu se to plíží v jedné rovině. Nic proti tomu, ale po skončení produkce opravdu ty oči bolí. Kontroverznost, kterou zde Hardwicke tímto chtěla podkreslit, se minula účinkem. Podtext fimu a jeho přínos zřejmě má větší význam, než nám na první chvíli připadá. Americká konzumní společnost je zde v plném rozsahu zobrazena v celé její nahotě, lacinosti a pokleslosti ducha. Zároveň důkaz toho, že "dobré vychování" má hlavní kořeny v dobře fungující, milující a nepokrytecké rodině. Velice by mě také zajímalo, jak by si s tímto námětem poradil třeba Aronofsky. Podle skvělého Requiem myslím určitě mistrovsky......(21.8.2004)

No drama o holčičích problémech dospívání a problémech v rodině. Je to sice dost natvrdo a výborně zahraný jak od Holly Hunter v roli matky, tak i obě role těch dívek sou exceletně zvládnutý, ale tyhle drama mě moc neberou, takový na mě moc velký psycho a moc velký hraní si s psychikou diváka(19.6.2007)

• swamp

"Hit me. I'm serious, I can't feel anything, hit me! Again, do it harder! I can't feel anything, this is awesome!" Tak tohle je hrozně moc špatný pokus o drama. Fuj..(22.1.2007)

Veľmi prekvapivá štúdia americkej spoločnosti priemernej strednej a nižšej vrstvy a pekne zobrazený spoločenský a morálny úpadok spôsobený zlákaním na zlé chodníčky. chýbal mi však lepší scenár a lepšie, reálnejšie zakončenie. Ale nedivím sa lepším svetovým (americkým) hodnoteniam. 55%.(23.5.2006)