poster

Třináctka

 • USA

  Thirteen

 • Slovensko

  Trinástka

Drama / Životopisný

USA, 2003, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • AngelAngie
  ***

  Jednu dobu jsem tenhle film milovala .. rozhodně to patří k nej. rolím Rachel Evan .. skvěle zahráno.(1.6.2008)

 • Lenny.M
  ****

  Ach ta puberta. V hl. hrdinkách vidím svoje spolužačky, takže musím hodnotit tak vysoce, protože ten film je přesná kopie toho, co se děje tady..(27.4.2009)

 • Kryšpín
  *

  Nevím co jsem od toho očekával. Po půl hodině jsem si uvědomil, že to co je ve filmu vidám v jednom kuse. Stačí se kolem sebe rozhlédnout. Poprvé jsem měl chuť odejít přímo ze sálu, ale instinkt mi říkal "Počkej ještě chvíli, Catherine Hardwickeová není tak blbá aby natočila film o ničem." Smůla instinkt se zmýlil a já nad ním vyhrál. Ale přesto jsem prohrál. Obětoval jsem 100 minut svýho života tím, že jsem se díval na blbost a mohl si užít při jiném filmu. (Byl jsem na Febiofestu). Naštestí mi to vynahradil snímek Samuraj, na který jsem šel poté.(24.1.2004)

 • Viktooorka
  ***

  Jako zástupce tohoto živočišného druhu musím být na stejné straně, ale jelikož jsem hříčka přírody a po všech stánkách ideál ženy, tak musím kroutit hlavou, co všechno dívky dokážou v době, kdy jim rostou první chloupky a plaší se hormony, udělat. Ale nebudu lhát, ač jsem nikdy nebyla a nebudu královnou krásy ani nejoblíbenější holka na škole a na světě, tak dokážu pochopit, chování a jednání Tracy, ale do jisté míry. Do míry únosnosti. Nevím, jaké to je mít „těžké“ dětství, ale dělat si ho ještě těžší v tak mladém věku, počkej až dovršíš třicítky, mladičká :o) Film ví, jak u lidí vzbudit ty nejbláznivější pocity a teď je musím zkrotit!(10.9.2010)

 • maxi6
  **

  ......Není to zas tak zcela bezduchý, špatně pojatý, bez skrytých odkazů během děje, naopak, vše tam je, ale velká škoda, že je to podáno nezvyklým střihem a stále stejnou kamerou a celou dobu se to plíží v jedné rovině. Nic proti tomu, ale po skončení produkce opravdu ty oči bolí. Kontroverznost, kterou zde Hardwicke tímto chtěla podkreslit, se minula účinkem. Podtext fimu a jeho přínos zřejmě má větší význam, než nám na první chvíli připadá. Americká konzumní společnost je zde v plném rozsahu zobrazena v celé její nahotě, lacinosti a pokleslosti ducha. Zároveň důkaz toho, že "dobré vychování" má hlavní kořeny v dobře fungující, milující a nepokrytecké rodině. Velice by mě také zajímalo, jak by si s tímto námětem poradil třeba Aronofsky. Podle skvělého Requiem myslím určitě mistrovsky......(21.8.2004)

 • - Evan Rachel Wood byla za tento snímek nominována na Zlatý globus. (Terva)

 • - Tracy měla původně hrát Nikki Reed. (Ozo)

 • - Vanessa Hudgens v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace