Třináctka

Trinástka

Drama / Životopisný

USA, 2003, 100 min

• FrodoF

Mělo to být asi autentické, ale je to spíš přehnaně vyhrocené. Hned na začátku mě naštvalo, že se to jmenuje třináctka, ale hraje jí minimálně 15 (a Woodové v době natáčení takovýh 15 bylo). A ten konec? Jako že se dlouho vyspí a bude všechno fajn, to už na mě bylo moc. Ty holky by nezasloužili nic jiného než čůrákem přes hubu:) Ale herecké výkony jsou dobré, škoda toho scénáře.(10.1.2008)

Výpověď dnešní mladé generace aneb taková sonda do života teenagerů, kteří udělají všechno proto, jen aby si připadali "cool". Pro někoho možná nadnesené a o ničem, ale ten příběh jednoduše říká pravdu. Ty holky byly ztělesněním toho, co nesnáším;upištěné pipiny nechávající si udělat piercing prostě jen z rebélie, testující všelijaké drogy, ignorující školu a autority (i když jsem sama byla kvítko:) ).. Přesto nemůžu souhlasit se zdejšími přemoudřelými názory, že takoví lidé si ubližují jen z čiré malichernosti a na pravé problémy by si měli počkat do třiceti, protože v období dospívání je ta psychika tak nevyvážená, že stačí "jen"rozvod a v člověku to vyvolá pocit, že se má nejhůř na světě. Ve třiceti je člověk už přeci jen otrkanější a vyrovnanější. Takže problémy teenagerů bych nezlehčovala, člověk nikdy neví, co se druhému odehrává v hlavě. Perfektní výkon Evan Rachel Wood. A přestože Hardwicke nemusím, alespoň se světu snažila něco sdělit..(30.10.2012)

Film poukazuje na dnešní mládež, ale chtělo by to nějaký lepší zakončení.. Jinak dobrej film.(18.7.2009)

Jednu dobu jsem tenhle film milovala .. rozhodně to patří k nej. rolím Rachel Evan .. skvěle zahráno.(1.6.2008)

Je to tak 3 a půl hvězdičky, protože rozhodně jde o zajímavý příběh, který je dělaný nejen pro mladé holky, jak to na první pohled může vypadat. Co je na tomto filmu asi nejlepší je postupná gradace, kdy začátek je skoro růžový, ale postupně se růžová začne měnit na krvavě červenou a na konci člověk bude jen nevěřícně kroutit hlavou (co je všechno ve světě dospívajících holek možný). Co se mi však nelíbilo, byly určité momenty a vyhrocené situace, kde se jak maminka, tak ta dcera chovaly trochu přitaženě za vlasy a nebo naopak příliš povoleně. Ale jejich chyba to není, jejich úkol bylo tu roli zahrát věrohodně a to se jim fakt povedlo. Skvělý herecký výkon! Bohužel za úplně nedořešený konec prostě nemůžu zaokrouhlit nahoru, nýbrž musím dolů.(8.1.2010)