Třináctka

Thirteen

Trinástka

Drama / Životopisný

USA, 2003, 100 min

Oscar 1 nominace: Herečka VR - Holly Hunter(1.3.2004)

• swamp

"Hit me. I'm serious, I can't feel anything, hit me! Again, do it harder! I can't feel anything, this is awesome!" Tak tohle je hrozně moc špatný pokus o drama. Fuj..(22.1.2007)

Není to špatný, ale ten konec je takovej nahovno - čekal sem, že se tam ještě něco stane. Ženský by neměly točit filmy(23.4.2013)

Kdo měl někdy doma puberťáka, který jel v "pohnutém" období jako Třináctka, bude jistě tolerantnější jak ke scénáři, tak k nerozhodné režii a "vychutná" si to v napjatém očekávání až do konce. Nominace Holly Hunter je na místě. Matku, v jejíž tváři se zračilo od "mám jí zabít a udělat si novou?" přes "kde jsem to posrala?" až po lavinu lásky k mámině holčičce, která se proměnila v cizího člověka, zahrála mistrovsky.(22.6.2006)

Dvě divky a jejich život. Problémy dospívání, sexuality(kterou si často vnucujou na úkor svých citů, jen aby nezůstali oprati ostatním dívkám pozadu a vyhověly těm "krásným" chlapcům). Autentický a syrový důkaz o dnešní mládeži, který si autorka scénáře sama zrežirovala a dostala do filmu všechno co šlo.(12.8.2006)

• - Tracy měla původně hrát Nikki Reed. (Ozo)

• - Nikki Reed (Evie) byla spoluautorkou scénáře ve svých 15 letech. (MiCM)

• - Evan Rachel Wood byla za tento snímek nominována na Zlatý globus. (Terva)