Kurt Cobain: Montage of Heck

USA, 2015, 132 min

Brett Morgen

Brett Morgen

Jeff Danna

http://pitchfork.com/news/59856-melvins-buzz-osborne-slams-kurt-cobain-doc-montage-of-heck-says-90-is-total-bullshit/ aneb "I have a bad feeling about this." Osbourne totiž nebyl v životě Cobaina jen-tak-někdo (ačkoliv ho dokument zmíní jen jednou). Vizuálně je dokument úžasný.(7.6.2015)

Pro mě hodně intenzivní zážitek... Především animované časti...(9.6.2015)

Nirvaně jsem nikdy nijak extrémně neholdovala, ačkoli mají pár super skladeb. Každopádně holduju Kurtovi, mám slabost pro tyhle ztracené slabé duše a jeho slova, texty mě děsně dostávají a to i za předpokladu, že jsou psané vesměs všechny pod vlivem heráku. Líbí se mi záběry kdy spolu s Love komunikují jací k sobě jsou a nejsou. Svět je složitej už i bez toho když vás duše bolí natož když jste slavní a vlastně jste o to až tak moc nestáli. Dokument je pro mě půl na půl, protože nakonec vyvstalo že spousta věcí není až tolik pravda, navíc kreslené vsuvky mě nebavily a přišly mi zbytečné. Zpětně se ale vracím ke vzkazu Kurta pro Love - cítil k ní dost ..dost na to aby to šíleně bolelo.. / Velmi emotivní skladba od Beattles And I love her v podaní Kurta..(13.8.2015)

Dokument, ktorý ukazuje nielen to aký bol Kurt umelec, ale aj milujúci otec a človek. Najbližší to s ním v posledných mesiacoch jeho života veru nemali ľahké, čo dokazujú posledné minúty dokumentu (ťažko stráviteľné pohľady na vychudnutého a bledého Kurta). Heroín je sviňa. Kreslené scény a vložené nahrávky tomu dávajú istú temnotu a depresiu. Pre mňa najsilnejšia scéna je orchestrový Smells Like Teen Spirit, z ktorej som mal až zimomriavky. Z môjho pohľadu Nirvanu už nikto nikdy nedobehne a to hlavne vďaka Kurtovi.(1.5.2015)

Nechci bejt zlá, ale je to jen další zbytečnej dokument o Cobainovi.(29.5.2015)