Kurt Cobain: Montage of Heck

Brett Morgen

Brett Morgen

Jeff Danna
  • mr.kliky

dokument, ze kterýho se hlavně udělaj pubertální fanynky nirvany, páč je tam malej kurt, je tam kurt s děckem a je tam víc hudby od nirvany než rozhovorů nebo informací. tvurci se asi báli, že bez prakticky nonstop hudební kulisy by neudrželi divákovu pozornost, a nejspíš měli pravdu.(2.6.2015)

Jedinečný životopisný dokument o "heroinovém králi" Kurtu Cobainovi, od jeho hyperaktivního dětství a pubertu, až po světovou slávu, drogy a smrt.(4.9.2015)

Brett Morgen je bez diskuzí luxusní režisér dokumentů. Po dokumentární stránce se nedá absolutně nic vytknout. Opravdu velkolepé nahlédnutí do života i duše jedné hudební legendy.Od opuštění tátova šourku až po opuštění tohoto světa. Přiznám se, že nepatřím ke skalním fanouškům Nirvany ani Cobaina. Jejich skladby nejsou mým denním chlebem, ale líbí se mi. V dokumentu mě nejvíce fascinovaly zřejmě animované pasáže, které ve zkratce shrnuly zejména jeho komplikované dospívání. Zajímavé byly rozhodně i jeho smažkovské lapálie, které tvořily snad i většinu jeho života. Zhlédnutí dokumentu hodnotím určitě jako přínos. Rád jsem nakoukl do duše a soukromí punkrockové hvězdičky a svým způsobem i hudebního inovátora. Docela mě překvapilo, k jakému materiálů se podařilo tvůrcům dostat. Dokument je až neuvěřitelně otevřenou výpovědí bez jakéhokoli přikrášlování. Tak to má být. Viděno v rámci Filmové výzvy. Film jsem dostal od uživatele ytheri.(4.2.2016)

Nikdy sem nebyl a vím, že ani nikdy nebudu kdovíjaký fanoušek týhle kapely, ale je to dnes již neživoucí legenda, o který sem se toho chtěl dozvědět o něco víc než vím...Dokument je vyjímečnej v tom, že se tady objevují i komiksové prvky, takže si představ malýho kreslenýho Cobaina, kterej už v mládí úmyslně ležel na kolejích, ale naštěstí vlak projel po druhý koleji... Dozvěděl sem se poměrně dost nových věcí - že hrál na kejtru stejně jako Henrix (levák), že s Courntey mají dítě a že bral heroin. Joke, to už sem věděl. Jo a že chtěli natočit schválně šit CD, páč je jejich sláva mocnebavila :o).Je taky zajímavý sledovat home videa, kde si dělaj s Courtney prdel z Gun´s n roses ("kdybych nebyl nustále zdrogovanej, tak bych mohl hrát jako Gáni písničky od Nazareth :o) ).Tak jako tak se jedná o jednu z největších hudebních ikon, na kterou Svět nikdy nemůže zapomenout...(8.6.2015)

Nechci bejt zlá, ale je to jen další zbytečnej dokument o Cobainovi.(29.5.2015)

• - Název filmu Montage of Heck pochází ze stejnojmenné hudební koláže, kterou vytvořil Kurt Cobain kolem roku 1988. Existují dvě verze: první má okolo 36 minut a druhá okolo 8. (TwoFace)

• - Film vznikal už od roku 2007, kdy Courtney Love navrhla režiséru Brettu Morgenovi, že by mohl dokument natočit. (TwoFace)

• - V úvodu filmu zazní dvanáctiminutová, dosud nevydaná akustická skladba Kurta Cobaina. (Punisher)