Kurt Cobain: Montage of Heck

Brett Morgen

Brett Morgen

Jim Whitaker

Jeff Danna

Asi je to fakt z 90% blbost, ale jsou tam všechny ty jinde nevídané záběry.. ( http://thetalkhouse.com/buzz-osborne-the-melvins-talks/ )(13.7.2016)

Formou originální a velmi kvalitní dokument, po obsahové stránce už ne tak zajímavý. Lidi jako Kurtova rodina nebo přátele toho moc přínosného neřeknou a mimo ně se ve filmu objevují hlavně záběry Cobaina z jeho ženou nebo jeho „obrázky z deníčku“. Nejlepší tam přeci jenom byla ta hudba.(2.3.2016)

• stuntmanMIKE

ja som vzdy v rozpakoch ked mam hodnotit dokument. Ono proste su asi veci, ktore by sa dokumentovat nemali, pretoze nemaju gule. Kurt Kombajn je jedna z tych postav, o ktorych je dokument uplne zbytocny. Jeho zivot je maximalne nezaujimavy a nudny. Je to totiz pribeh fetaka, ktory nemal vsetkych 5 pohromade a ak aj mal nejaky talent, tak si ho skurvil. Proste nudna analna sonda do zivota nezaujimaveho depresivneho chuja, ktory za svoj zivot spravil jedinu dobru vec a to tu, ze odstrelil hlavu brokovnicou. Niesom nejaky nepriatel Nirvany ani nic podobne, ale ked jeho zivot porovnate s takym Lemmym alebo Ozzym, tak tento opiciak nema narok na dokument... O hovne... ale odpad! davat nebudem lebo spracovanie bolo celkom dobre... Zase vsak pouzijem svoju frazu... Aj napriek tomu, ze hovno pekne ucesete, nasvietite, natocite, postrihate a spropagujete, stale mate len hovno...(2.6.2015)

Jeden z nejvíce intimních hudebních dokumentů, jaký jsem kdy měl tu čest vidět. Kdo si myslí, že se bude koukat na dokument o Nirvaně ten se šeredně plete. Tohle je neskutečně intimní zpověď frontmana skupiny Nirvana Kurta Cobaina, ze které neskutečně čiší všechen ten strach a vztek. Tvůrců se společně se svolením Kurtovi rodiny dostalo také obrovské množství autentického materiálu a jeho potenciál využili naplno. Spojení Kurtových rozpohybovaných obrázků s animovanými pasážemi a akustickými covery největších pecek působí naprosto dokonale a dokáže vás vtáhnout přímo do jeho hlavy. Hodně intenzivní záležitost, které lehce ubírá její délka a občasné hluché pasáže. Dokonalá vzpomínka na Kurta jako člověka. Pro fanoušky must see. Pro ostatní jednoznačně typ na dokonalé dokumentární řemeslo a silný intimní příběh.(11.5.2015)

V dokumentu je řečeno, že "Kurt ze všeho nejvíc nenáviděl ponížení a odmítnutí" přesněji řečeno "humiliation and rejection". Tak mu toho tvůrci z úcty k umělci nadělili plné dvě a čtvrt hodiny. Od malička lúzr, toužící po lásce, magor bez kamarádů, depresák a feťák, neschopný de facto ničeho. Chudák, který brnkal v depresích na kytaru. Kurtův svět nám zůstal utajen, ale toho, jak ho viděl svět okolní se nám dostalo vrchovatě. Myslím, že důvod úspěchu Nirvany zůstal tvůrcům utajen také. Nikdo z těch plesnivejch dědků sedících v těch korporacích, o nichž Kurt píše v deníku, to asi dodnes nepochopil. A tenhle film je taky jen zboží- když už Kurt nic nemůže napsat, ještě pořád se z něj dá něco prodat. Ukázka toho, že Kurtovy korporace jsou ještě pořád u vesla a bude tomu tak navždy. I když tenkrát, když se hrál grunge, jsme doufali, že tomu tak nebude. 70%(23.8.2015)