Kurt Cobain: Montage of Heck

USA, 2015, 132 min

Brett Morgen

Brett Morgen

Jeff Danna

Roztržitý dokument, plný hesel a citací samotného Kurta Cobaina, spousty zajímavých rozhovorů a hlavně záběrů, nejen ze soukromí, které jsme ještě neměli možnost vidět. Škoda jen, že nevyzpovídali i Davea Grohla. Je tu spousta ilustrací a animací, které hezky dotvářejí dokument jako celek.. Které dotvářejí jeho roztržitou, nejasnou a složitou osobnost. Za mou maličkost plný počet, jak jinak... Byl jsem v životě na mnoha, na desítkách koncertů, možná i stovkách, ale navždy mě bude mrzet, že Nirvana mi unikla... navždy..(24.6.2015)

Jedinečný životopisný dokument o "heroinovém králi" Kurtu Cobainovi, od jeho hyperaktivního dětství a pubertu, až po světovou slávu, drogy a smrt.(4.9.2015)

• mr.kliky

dokument, ze kterýho se hlavně udělaj pubertální fanynky nirvany, páč je tam malej kurt, je tam kurt s děckem a je tam víc hudby od nirvany než rozhovorů nebo informací. tvurci se asi báli, že bez prakticky nonstop hudební kulisy by neudrželi divákovu pozornost, a nejspíš měli pravdu.(2.6.2015)

Skvělý životopisný dokument, nejen po obsahové stránce, ale i obrazové (o té hudební se ani zmiňovat nemusím). Moc se mi líbil například nápad doplnit zvukovou stopu animací zobrazující pravděpodobný děj. Taky musím ocenit, že se dokument striktně držel časové osy - od Kurtova dětství, přes školní léta, začátek kapely, vztah s Courtney, až po jeho poslední dny - bylo to v příjemném protikladu k absolutně neuspořádanému životu páně Cobaina. Na několika místech se mi vybavil film Doors, protože mi přišlo, že Kurt byl stižen stejnou hudební genialitou a naprostou duševní rozervaností zároveň jako Jim Morrison. Však se taky oba dožili stejného věku. Pozorovat některé záběry z Cobainova soukromí bylo dost depresivní. Jinými slovy, dokument dokázal přiblížit pocity ústřední postavy velmi autenticky.(23.4.2016)

Svetlo, tma, svetlo, tma a medzi tým stále tenka hranica. Silný dokument, ktorý okoloidúcim nič nepovie, ale fans ho mocne ocení! rest in peace, curt!(22.5.2015)