poster

Avril a podivuhodný svět (festivalový název)

 • Francie

  Avril et le monde truqué

 • Kanada

  April and the Twisted World

 • Kanada

  Avril et le monde truqué

Animovaný / Dobrodružný / Komedie

Francie / Belgie / Kanada, 2015, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • radecacek
  *****

  Asi nejlepší animovaný film, co jsem tento rok viděl.(11.12.2016)

 • pushover
  ****

  Hezkej steampunkovej příběh ve vizuálním stylu belgickýho a francouzkýho komiksu. Co víc si přát...(9.10.2016)

 • Aljak
  ***

  Na začiatku som sa veľmi potešil skvelej myšlienke prezentujúcej tok alternatívnej histórie o tom aký by bol svet, keby sa priemyselný boom zasekol v "dobe pary". Počiatočné nadšenie však neskôr nahradil nezmyselný zvrat o paralelnom svete jašterov, ktorí ovládajú Zem. No a zrazu bolo po radosti! Aj keď ono to zas až tak márne nebolo, ale viac by som privítal čosi viac reálnejšie ako jašterice v skafandroch, ktoré za pomoci najväčších vedcov sveta prevzali nadvládu nad planétou. Absurdné, že až! A tak sa z filmu, ktorý mal nábeh na 5* stal priemerný animák...(28.9.2016)

 • spawnxp
  *****

  Důkaz, žeTardi (výtvarník filmu) je komixovej mistr. Animák nemá skoro chybu, steam-punkový verneovský retro je výtvarně čistý, kocour je občas i vtipnej, v přehledech zpráv je slyšet nedětská ironie a finále neurazí. Plná palba.(28.9.2016)

 • Chandra
  ****

  Kdo chce vědět, proč i po alternativních historických událostech nakonec Eiffelovka vypadá tak, jak ji známe, a kam se poděla její druhá půlka, měl by se určitě podívat na tenhle animák. Ta hodinka a půl v Paříži rozhodně nebude ztrátou času - z filmu vyzařuje taková vášeň pro vědu, techniku, objevy a vynálezy, že i mnozí z těch, které svět techniky nikdy neoslňoval, budou fascinovaně hltat obrazy neskutečně začouzené Paříže se všemi jejími komíny, stožáry a ocelovými konstrukcemi a při pohledu na dopravní prostředky od pozemních čmouďáků přes obří lanovky až po policejní vzducholodě se možná neubrání určitému pocitu zalíbení. Potěší i drobné vtípky a narážky na tu "naši" historii. Ale dost už slov, dávám 4* a spěchám do laboratoře namíchat si nějaký ten elixír.(7.6.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace