Billions (TV seriál)

USA, 2016 - 2017, 17 h 22 min (Minutáž: 12x60 min)

Eskmo

Paul Giamatti, Damian Lewis, Maggie Siff, Malin Åkerman, Toby Leonard Moore, Liz Celeste, Marko Caka, David Costabile, Jeffrey DeMunn, Terry Kinney, Glenn Fleshler, Stephen Kunken, Aly Mang, Michael Countryman, Nathan Darrow, Ruben Santiago-Hudson, Murphy Guyer, Ilfenesh Hadera, Kelly AuCoin, Zachary Unger, John Carroll Lynch, Anthony Edwards, James Le Gros, Noah Emmerich, Casey Siemaszko, Jerry O'Connell, Ben Shenkman, Neal Huff, Stephen Rowe, Arthur J. Nascarella, Deborah Rush, Melissa Errico, Robert LuPone, Jack Gore, Daniel Cosgrove, Angela Oh, Susan Misner, Louis Cancelmi, Dennis Boutsikaris, Jack Gilpin, John Ellison Conlee, Penn Jillette, Catherine A. Callahan, Alex Cranmer, Cadden Jones, Gregg Bello, Doris McCarthy, Scott Cohen, Tamara Tunie, Louisa Krause, Austin Pendleton, Jeremy Bobb, Kate Jennings Grant, John Henry Cox, Susan Kelechi Watson, Richard Toth, Bobby Kruger, Kerry Bishé, James Hetfield, Lars Ulrich, Kirk Hammett, Robert Trujillo, Tom Kemp, Joanne Tucker, Rob Morrow, Jennifer Lafleur, Steven Pasquale, Harry Lennix, Adriane Lenox, Matthew Humphreys, Sal Rendino, Seth Barrish, Ian Blackman, Ezra Knight, Ben Lawson, Katie Maguire, Rich Chew, Victor Slezak, Ivan Martin, Kathryn Erbe, Ashley Blankenship, Glenn Fitzgerald, Edward Baker-Duly, Orlagh Cassidy, Clara Wong, Kate Arrington, Christopher Denham, Frank Harts, Danny Strong, Kevin Breznahan, James Wolk, Brian Distance, Alexandra Wilson, John Pirkis

Marcus Viscidi

Scénografie:

Michael Shaw

Finanční kriminalita je sama o sobě velice nudná, ale když bruslí na hraně zákona Damien Lewis a v patách má strážce zákona v podobě Paula Giamattiho, stává se z podivných fianančních transakcí adrenalinová záležitost. Co se mi líbilo asi nejvíc byl fakt, že jsem si mezi oběma hlavními hrdiny nedokázala vybrat toho, kterému bych měl držet palce. Ono se to sice zdá jednoduché, když je na jedné straně zloduch a na druhé strážce zákona, jenže ani tady stejně jako v životě to není tak jednoduché. Vedle výborně vymodelovaných postav zaslouží tvůrci absolutorium i za skvěle napsané dialogy, které korunovala závěrečná slovní přestřelka mezi Axelrodem a Rhoadsem. Za ženy bodovala Maggie Siff, která ve všech ohledech zastínila jakoukoliv sukni, která se v seriálu mihla. Absolutně netuším, jak se bude serál dál vyvíjet a i proto se strašně těším na další řadu. 95%(14.4.2016)

Po velkém nástupu Billions dost ztrácí tempo a snaží se v poklidu dojet na slušné úrovni ke konci první sezóny. Občas něčím pobaví, postraší nebo šokuje. Ale je to sakra málo na ten nástup. Pořád je to seriál zážitek, se skvělými herci a tématem. Ale první série mi bude zřejmě stačit...(7.4.2016)

v polovině série opětovně ten nejlepší showtime standard...pochybuju,že umí udělat špatný kousek...80%(18.2.2016)

Brutální dávka testosteronu! 9/10(17.2.2016)

Zajímavé prostředí, zajímaví herci, ale poměrně sterilní zápletka a kvanta přehrávání. Podle mého průměr, kterému se nedá moc uvěřit, natož aby diváka vtáhl.(28.2.2017)

• - Seriál se natáčel ve čtvrti, kde skutečně bydlí herec Paul Giamatti, který hrál Chucka Rhoadese. (tedvidek94)

• - V 4. epizóde 1. série sa objavila v malých cameo rolách trash metalová legenda Metallica. (Irktus)