poster

Billions (TV seriál)

Drama

USA, 2016 - 2017, 17 h 22 min (Minutáž: 12x60 min)

Hudba:

Eskmo

Hrají:

Paul Giamatti, Damian Lewis, Maggie Siff, Malin Åkerman, Toby Leonard Moore, Liz Celeste, Marko Caka, David Costabile, Jeffrey DeMunn, Terry Kinney, Glenn Fleshler, Stephen Kunken, Aly Mang, Michael Countryman, Nathan Darrow, Ruben Santiago-Hudson, Murphy Guyer, Ilfenesh Hadera, Kelly AuCoin, Zachary Unger, John Carroll Lynch, Anthony Edwards, James LeGros, Noah Emmerich, Casey Siemaszko, Jerry O'Connell, Ben Shenkman, Neal Huff, Stephen Rowe, Arthur J. Nascarella, Deborah Rush, Melissa Errico, Robert LuPone, Jack Gore, Daniel Cosgrove, Angela Oh, Susan Misner, Louis Cancelmi, Dennis Boutsikaris, Jack Gilpin, John Ellison Conlee, Penn Jillette, Catherine A. Callahan, Alex Cranmer, Cadden Jones, Gregg Bello, Doris McCarthy, Scott Cohen, Tamara Tunie, Louisa Krause, Austin Pendleton, Jeremy Bobb, Kate Jennings Grant, John Henry Cox, Susan Kelechi Watson, Richard Toth, Bobby Kruger, Kerry Bishé, James Hetfield, Lars Ulrich, Kirk Hammett, Robert Trujillo, Tom Kemp, Joanne Tucker, Rob Morrow, Jennifer Lafleur, Steven Pasquale, Harry Lennix, Adriane Lenox, Matthew Humphreys, Sal Rendino, Seth Barrish, Ian Blackman, Ezra Knight, Ben Lawson, Katie Maguire, Rich Chew, Victor Slezak, Ivan Martin, Kathryn Erbe, Ashley Blankenship, Glenn Fitzgerald, Edward Baker-Duly, Orlagh Cassidy, Clara Wong, Kate Arrington, Christopher Denham, Frank Harts, Danny Strong, Kevin Breznahan, James Wolk, Brian Distance, Alexandra Wilson

Producenti:

Marcus Viscidi

Scénografie:

Michael Shaw
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • teutates
  *****

  Brutální dávka testosteronu! 9/10(17.2.2016)

 • DaViD´82
  ****

  Trpí to tolika problémy, až to pěkné není. Drobné chomáčky zbytečné vaty vyplňují nejednu z epizod, dialogy čas od času sklouzávají k otravné papírem šustící expoziční doslovnosti a teatrálním proslovům, množství přes koleno lámaných metafor je za čárou dobrého vkusu quality TV, prvoplánové laciné pokleslosti jsou jak z úplně jiného seriálu (a paradoxně ústřední sado-maso vztah zvládají nebývale vyspěle), Lewis se svou směšnou snahou o „jakože ňůjorkský“ přízvuk trhá uši a… A našlo by se toho jistě i více. Jenže vše z toho se stává nepodstatným v momentech, kdy si to sedne a soustředí se to na jádro pudla; tedy přechcávací hru v psychologické, právní, finanční i osobní rovině dvojice alfa psisek (basenji vs. pitbulteriér) z opačných stran barikády Wall Streetu, kdy se zcela smazávají hranice mezitím, kdo je v této hře kočka a kdo myš, kdo jin a kdo jang. A takové momenty naštěstí přeci jen převažují, navíc si to napravuje reputaci výtečnými finálnímu díly. Lewis po herecké stránce je sice dle očekávání pouhým sparing partnerem Giamattiho, ale nahrazuje to svým specifickým těžko definovatelným charisma, na kterém jeho postava „dobrotivého miliardáře a miláčka lidu, na kterém však něco krutě nehraje“ stojí a padá. Paradoxně tak největším zádrhelem celého seriálu jsou až partnerky ústředního dua. Åkermanová je vyloženě do počtu a scenáristi ji uměle za každou cenu cpou do centra dění, aby vytvořili zdání, že nějakou zásadnější roli má. To Maggie je na tom o poznání lépe. Její role je nepřiznanou hlavní hrdinkou celého seriálu, mnohavrstevnou a nosnou postavou tvořící spojující most i přinášející tenzi mezi ústřední duo. Jenže svou úlohu zvládá sotva obstojně a přitom by celý seriál jen a pouze těžil z jejího lepšího výkonu. Jakkoli to tedy v mnohém zůstalo dlužno svému „papírovému potenciálu“, tak když už se daří ho naplňovat, tak není problém tomu podlehnout a proč se netěšit na další sezóny. | S1: 4/5 | (27.4.2016)

 • Noviik
  ****

  Po velkém nástupu Billions dost ztrácí tempo a snaží se v poklidu dojet na slušné úrovni ke konci první sezóny. Občas něčím pobaví, postraší nebo šokuje. Ale je to sakra málo na ten nástup. Pořád je to seriál zážitek, se skvělými herci a tématem. Ale první série mi bude zřejmě stačit...(7.4.2016)

 • flyboyeda
  *****

  Tohle tipuju na serialovy hit roku 2016 v mainstream sekci. Moc chytre napsany scenar, zajimave a na hrane se pohybujici charaktery site na miru (predevsim Lewis / Giamatti), hodne slusne tempo. Finance vs etika / zakon, manipulace, vysirky, prvni dva dily venku pusobi velmi slibne...(3.1.2016)

 • milka

  Pilot: Trošku těžkopádnější a po dialogové stránce strnulejší, než bych čekal. Jako lákadlo na budoucí (doufejme) mrazivý duel ovšem pilot funguje více než solidně. Damian Lewis a Paul Giamatti si to totiž obrovsky dávají už teď.70%(3.1.2016)

 • - V 4. epizóde 1. série sa objavila v malých cameo rolách trash metalová legenda Metallica. (Irktus)

 • - Seriál se natáčel ve čtvrti, kde skutečně bydlí herec Paul Giamatti, který hrál Chucka Rhoadese. (tedvidek94)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace