An - Zen a lívanečky

Naomi Kawase

Šigeki Akijama

David Hadjad

Masa Sawada

U japonského dramatu je taková jistota, že to bude něco unikátního. Zde tedy žádná výjimka. Film se sice ze začátku nese nejistým směrem a těžko říct, zda půjde jen o vaření, či o něco víc, každopádně i tak zajímavým způsobem paralyzuje a jemně vnáší do průběhu děje i nějaké to drama, pojednávající právě o malomocenství. Hezky, realisticky a melancholicky vyobrazeno. 80%(18.12.2016)

Tento film zanechá taký kľud, pokoj a mier v duši ešte dlho po projekcii. A tá pomalá babka mi tam absolútne nevadila...(1.9.2016)

Meditační záležitost, kterou si musíte v klidu vychutnat a nechat plynout a působit.(13.7.2016)

Najít krásu v obyčejném každodenním životě je velké umění. Chtěla bych mít takovou babičku jako je paní Tokue, která by mi předala svou moudrost.Pověděla by mi o tom, jaké příběhy jí vyprávějí fazole, pan sluníčko a vítr.(15.10.2016)

Kirin Kiki by si zaslúžila tucet prestížných cien za svoj herecký výkon. Kawase začala točiť jednoduché príbehy podfarbené jej dokumentaristickou zručnosťou a schopnosťou zachytiť emócie a detail na emóciu, bez toho aby ho vyslovene použila. An je krásne jednoduchý.. Tichý a pritom kričí hlasno všemožnými myšlienkami a komplexnosťou. Nejedná sa o žiadnu veľkú drámu, ale rovnako ako kedysi Tokyo Family od Yamadu aj tento film tak krásne hovorí o emóciách tak dramaticky až vás to chytí za srdce. Pocit katarzie sa pre mňa dostavil okamžite po poslednom zábere. Neuveriteľne smutný príbeh, ktorý je plný pozitívnych vecí. We want to live in society, when the sun shines.(1.4.2017)