Catherine Delorsová pracuje pro francouzskou pobočku Interpolu a je údajně pověřena pomoci Semirovi a Tomovi vypátrat nebezpečného vraha. Tom se do mladé vyšetřovatelky zamiluje, netušíc, že se ve skutečnosti jedná o nájemného vraha. Catherina Delorsová má odhalit skrýš gangsterského tria a zneškodnit jeho členy. Podaří se Tomovi zabránit fiasku, nebo se stane obětí rafinované manipulace? (TV Nova)

Colonist

Tom má vážně smůlu na ženský. Epizoda je povedená, ale pro mě do absolutního TOP nepatří. Celou dobu jsem se totiž nemohl přenést přes to, že ji scenárista vystavěl úplně blbě. Mnohem působivější by bylo, kdybychom se až na konci dozvěděli, že je agentka Interpolu ve skutečnosti chladnokrevná nájemná vražedkyně. To by byl parádní twist a byl by to o dost silnější zážitek. Prostě bychom ji neviděli zabíjet a až v samotném závěru by pravda vyšla najevo. Mně osobně by se to líbilo mnohem víc, než když jsou karty odhaleny v půlce epizody (a kdo si přečte oficiální text z Novy, tak to má vyspoilerovaný rovnou). Za mě je to nevyužitá šance, měli nad tím trochu víc popřemýšlet. Díl režíroval Raoul W. Heimrich, expert na ty největší akční pecky (dělal například piloty ke 4. a 5. řadě), zde je ovšem akce taková průměrná, nevýrazná. Třeba honička v prostředku epizody je zbytečně moc dlouhá a postrádá koule. Navíc pronásledování motorky v ocelárně jsme už v seriálu viděli - díl "Ztracená v mlze". A tam to bylo lepší. ()