Kobra 11 - Série 4 (1999) (série)

Schumannova velká šance (S04E15)

(epizoda)
  • Německo Schumanns große Chance (více)

Pět let nezaměstnaný Walter Schumann chtěl jen pomoct, když se stal svědkem autonehody na dálnici. Místo toho na něj těžce zraněný Grischek míří pistolí a nutí ho ke společnému útěku. Tom a Semir naleznou v havarovaném autě mrtvolu Grischekova partnera. Vyšetřování odhalí, že měli na svědomí vyloupení nevěstince. V patách jim jsou nejen policisté, ale i majitel veřejného domu van Cleef a jeho pravá ruka Draschko. Schumannovi začíná téct do bot, a tak se sám hlásí na policii a vypovídá, že se stal obětí únosu. Tom a Semir tuší, že zde něco nehraje, ale nechávají Schumanna odejít. (TV Nova)

Colonist

Zase jeden takový "nekobrácký" díl. Nebýt úvodní bouračky, výborného akčního finále v kontejnerových docích a pochopitelně Semira s Tomem, tak by člověk možná ani nepoznal, že jde o tento seriál. Je to pomalejší a těžiště příběhu stojí na hlavních postavách epizody (Schumann a jeho dcera). To však neznamená, že by to bylo špatné. Zápletka je jedna z těch realističtějších a pracuje s morální otázkou, jak se má zachovat slušný člověk, když před něj osud postaví kufr se špinavými penězi. Postava Schumanna je sympatická a není černobílá, takže se s ní divák dokáže ztotožnit. Ruku na srdce - většina z nás by asi šla v jeho stopách. Já oceňuji, že se tato epizoda vymyká ze zajetých kolejí. P.S. Stopáž epizody je tady na CSFD úplně blbě. Tohle není žádný film, je to klasická pětačtyřicetiminutovka. ()