Martin Devoe je učitel, který žije a pracuje na Manhattanu se svou krásnou a talentovanou manželkou Chrystie. Jejich život však těžce poznamená manželčin rychle se zhoršující zdravotní stav vinou cystické fibrózy a Martinovým zoufalstvím z toho, jak málo pro ni může udělat. Podle lékařů je její naděje na přežití jen velmi malá, protože Chrystie má ještě ke všemu velmi vzácnou krevní skupinu, která komplikuje už tak složitou možnost transplantace zdravé plíce. Martin se však nehodlá smířit z rezignací a nehodlá nečinně čekat na nejhorší. Přihlásí se jako dobrovolník v místní krevní bance a tady využívá své znalosti počítačů, aby v newyorské databázi hledal vhodné dárce s krevní skupinou AB a pak je požádal, zda by mohli přijít a darovat svou drahocennou krev na záchranu jeho manželky. Když se situace stane ještě víc vážnou, seznámí se Martin při hledání lidí s potřebnou krevní skupinou s atraktivní realitní agentkou Gale Pullmanovou. Zatímco Martin se zpočátku vydává za zájemce o koupi jednoho domu a rychle se s pohlednou ženou sbližuje, jeho žena se obává, že si Martin našel milenku právě v době, kdy ho potřebuje nejvíce. Netuší, že to jediné, co Martin sleduje svou milostnou pletkou s Gale, je ona a její život. Když totiž zjistil, že Gale je vedena v databázi jako případný dárce orgánů, rozhodne se v zoufalé snaze zachránit život své ženy Gale zavraždit a poskytnout tak manželce naději na nový život. (oficiální text distributora)

Hrají