• Dalda

Snad se příští rok chopí moderování někdo jiný... Navíc velká část vtipů, které v pořadu zazněly, mi přišly dost nevhodné a celkovou úroveň spíš snižující.(23.2.2015)

Během písně Awesome jsem čekala kdy na scénu vtančí i Barney, během proslovu Patricie Arquette jsem nechápala za co že to utlačovaná Meryl Streep skandovala (asi jak řekl Jared, za to že je každoročně nominovaná ze zákona). Američané se opětovně poplácali po ramenou, že jim Sniper tolik vydělává a během děkovné řeči z písně Selma si Oprah uvědomila, že je černá a celý život tím byla poznamená. Slabý podprůměr jak show tak ocenění.(23.2.2015)

Hudební čísla k uzoufání nudné, ale okukovat své oblíbené hvězdy a jejich dojaté reakce mě prostě baví! Hollywood forever.(23.2.2015)

Vážení čtenáři, vřele vás vítáme u jedinečného online přenosu z předávání Oscarových Cen Akademie, které vám exkluzivně zprostředkuje populární magazín Žena a RedAK. O profesionální, sofistikovaný a především fundovaný přenos se postará naše moderátorská špička Ištván Evženovič, vysílající ze své kanceláře v temném suterénu vietnamské večerky, která funguje jako zástěrka pro nelegální obchod s drogami, dětmi a exotickým ptactvem. Přejeme vám příjemnou zábavu! Hezký večer všem, drazí přátelé, jmenuji se Ištván a provedu vás dnešním večerem. Pokud se ptáte, proč jsem nemoderoval i České lvy, tak je to proto, že prestižně jsou Oscaři proti Českým lvům to stejné, co jsou Čeští lvi proti diplomu z plavání. 2:30 - Nejoblíbenější homokláda světa, Neil Patrick Harris, tradičně zahájil předávání cen velkolepým pěveckým a tanečním číslem, které mělo očividně větší rozpočet než čtyři sta dílů Ulice a celá trilogie Babovřesek. 2:40 - Vedlejší mužské role jsou všem u prdele, takže já jdu mezitím na cigáro. 2:57 - Neil zní trošku jako slovenská analfabetka s tuberákem. 3:52 - A na pódium právě krátce zavítal Russell Brand se svým svěžím a decentním účesem bezdomovce po těžké noci ve vlastních zvratcích, takže gratulujeme. 4:27 - Ano, je tomu skutečně tak! Hvězdný Birdman zaslouženě proměňuje svoji první nominaci a to znamená jediné - verbal z toho hrůzou defekuje a demonstrativně se pokusí spáchat sebevraždu skokem ze svého botníku. 4:32 - Meryl Streep s perfektní pletí vyschlé tresky má očividně doktorát z nekonečných sentimentálních proslovů o hovně, takže já jdu zatím dozadu do kumbálu nakrmit Kim Xan Chuanovy papoušky. 4:45 - Whiplash boduje potřetí! 5:00 - Slovenská moderátorská dvojice je přesná jako České dráhy, takže zatímco čuráci stále blábolí nesmysly, za zády jim už dávno běží živý přenos. 5:01 - 5:16 - (Zde poznámky bohužel absentují, protože Ištván se navečer přežral smaženým gothajem na sádle a šel srát.) (A blít.) 5:16 - Lady Gaga zase sjetá jak hasičská tyč homosexuálního záchranného sboru v Teplicích, nicméně i přes svoji pověst mistryně světa v louhování lysohlávek se dnes překvapivě neoblékla do větviček, makaronů, ani býčích předkožek, ale naopak potěšila překrásnou monumentální róbou. 5:21 - Jdu na cigáro. 5:22 - Už nemám cigára. 5:28 - Usínám. 5:29 - Našel jsem cigára. 5:44 - Birdman získává třetího Oscara a verbal vyměňuje botník za Nuselák. 5:58 - A zde můžete názorně vidět, milé děti, že i když vypadáte jako odpolední svačina ovečky bengálské, která prošla opakovaně jejím trávícím traktem, tak můžete bez problému vyhrát Oscara za nejlepší herečku. Jak já tu kundu rezavou nesnáším. 6:06 - A cenu nejlepšího filmu loňského roku nezískává nic jiného, než ta "nejhnusnější, nejdebilnější, artovými teplomety najvyhajpovanější a nejvíce iritující pičovina" - by verbal. Gratulujeme!!! Tak a máme to konečně za sebou. Pokud bychom se měli vyjádřit i za přítomné členy přenosu, tak první polovina, která čítá autora tohoto textu a jeho schizofrenní druhé i třetí já, si myslí, že to celkem ušlo a druhá polovina v podobě jeho přítelkyně a přátel si nemyslí nic, protože neexistuje. Děkujeme za pozornost a budeme se těšit na viděnou zase příště! Sponzor pořadu: Leonardo NoOscaro.(23.2.2015)

Samozřejmě zde byly stále stejné nešvary jako v minulých letech, nicméně Neil nezklamal a předvedl opět další parádní hostování, které zastínilo zbytek.(23.2.2015)

• - Ve Spojených státech se na přenos dívalo pouze okolo 37,2 milionu diváků, což činí tento ceremoniál nejméně sledovaným od 81. ročníku v roce 2009. (Gypaetus)

• - Ceremoniál byl kritizován za nízkou etnickou rozmanitost nominovaných umělců. Na to presidentka Akademie Cheryl Boone Isaacs odpověděla: "V posledních dvou letech jsme učinili největší kroky v historii, abychom se stali více diverzifikovanou a otevřenou organizací přijímáním nových členů a zakládáním nových členských kategorií. A osobně bych velmi ráda viděla a těším se až uvidím větší kulturní diverzitu mezi všemi nominovanými ve všech kategoriích." (Gypaetus)