Lovemilla (festivalový název)

• Finsko

Lovemilla

Komedie / Romantický / Sci-Fi

Finsko, 2015, 98 min

Vaša homo víla vám skrášli domácnosť!. Inu, keby to malo 45 minút, dám tomu 5 hviezd, lebo to bol vtipný úlet: alkoholickí rodičia, frustrovaná supergirl a mnoho ďalšieho. Lenže v druhej polke, to už nemalo také grády, východiskové humorné situácie sa opozerali a vývoj nebolo ťažké si domyslieť. Postavy boli síce "cool", ale rozhodne nepatrili do tej skupiny ľudí, ktorým by ste fandili.(17.5.2016)

70 % Naprosto šílená filmová anarchie. Před začátkem nám bylo řečeno, abychom se na film dívali s otevřenýma očima a prostě se jím bavili. Myslím, že lepší radu jsme nemohli dostat. Opravdu je třeba se filmem hlavně bavit a moc o něm nepřemýšlet. Lovemilla není nic pro slabé žaludky ani konzervativní diváky. Lidem, kteří se nebojí experimentů a chtějí poznat finský humor (pro nás trochu zvláštní), určitě doporučuji. (Viděno v rámci Severského filmového podzimu)(28.10.2015)

Tak tohle byl fakt kompletní úlet (šílenější už je snad jen Robo-geisha). Ti seveřani by měli něco dělat s prohibicí, nebo na sebe v období polárních nocí víc svítit, jinak ze všech budou zombie pankáči s exoskeletem. A to se pak blbě bojuje proti norovirům a mimozemšťanům. Ale i přes nízký rozpočet (770.000 eur) a lehkou ztrátu tempa v polovině snímku je Lovemilla skvělou podívanou určenou spíše odvážným / nadšeným festivalovým divákům. Ruku na srdce, nedovedu si představit, jak v sobotu večer usedá česká zombie rodinka k Nově a sleduje něco takového. 80% [Severský filmový podzim 2015](27.10.2015)

Absolutně šílená záležitost, která ale skoro určitě mainstreamovej úspěch slavit nebude. Ve chvíli kdy ale přistoupíte na pravidla tvůrců (respektive jejich kompletní absenci) nebo nad filmem nebudete zbytečně přemýšlet a prostě se jím necháte bavit, tak si ho určitě užijete. Po třičtvrtě hodině, kdy už si na styl zvyknete tak se humor poněkud vytratí a film ztratí tempo, ale závěr to pak zase bohatě vynahradí. A představa že zombie se z někoho stane po požití alkoholu, je prostě úžasná. 75%(7.3.2016)