poster

45 let (festivalový název)

 • Velká Británie

  45 Years

 • Slovensko

  45 rokov

  (festivalový název)

Romantický / Drama

Velká Británie, 2015, 95 min

Režie:

Andrew Haigh

Scénář:

Andrew Haigh

Kamera:

Lol Crawley
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sochoking
  ****

  George a to jeho ukulele... Ono by si to kľudne zaslúžilo hviezdičiek i päť, ale neviem za čo... Niečo mi tam chýbalo. Možno, ked' si to znovu dám- za 45 rokov, prídem na to.(16.1.2016)

 • jhrasko
  ****

  Že happyend (píše sa nižšie)?! Uf, ani náhodou. Život so všetkým, čo prináša. O neskutočnej a snáď často až nenormálne(j) sebadeštruktívnej (nutnej) tolerantnosti vo vzťahoch. Záver, ktorý vyrazí dych a sparalyzuje. Mňa zaručene. Nádych a výdych...(13.8.2015)

 • emma53
  ****

  Já jsem obdivovala, jak se beze slov dokázala ujmout Charlotte role ženy, s kterou zmítají pochybnosti ohledně Geoffovy minulosti. A závěr byl naprosto dokonalý, její výraz byl všeříkající a to byl moment, kdy jsem se rozhodla jít nahoru. Jistě, že by neuškodilo trochu víc poodkrýt Geoffovu osobnost, ale pak bychom se možná nedokázali tolik vcítit do duše a mysli Kate. Každý máme asi v srdci nějaký ten záhyb, kde si schováváme něco, co nechceme odhalit z jakýchkoliv důvodů a někdy i když se snažíme to ukryté vypudit, tak to zkrátka ne a nejde. Takový je život.........(20.2.2016)

 • J*A*S*M
  ****

  (50th KVIFF) Výborné manželské drama. Podle anotace jsem to čekal vyhrocenější a expresivnější, ono se přitom všechno to drama odehrává především uvnitř postavy Charlotte Ramplingové, která jej divákovi předává především prostřednictvím svého výrazu. Od člověka to vyžaduje poměrně dost pozornosti a schopnost empatie. Na rozdíl od těchto festivalových Rumunů je naštěstí ve 45 Years reálná možnost se něčeho chytit, vcítit se do hlavní hrdinky a prožít její trápení s ní. Já ji zcela chápal. 80 %(11.7.2015)

 • Malarkey
  **

  Film, který je podle mě založen čistě na hereckém výkonu Charlotte Rampling. V podstatě jsem sledoval jenom jí a to hlavně proto, že když bych jí nesledoval, tak bych u filmu zaručeně usnul. Pomalý styl vyprávění mi totiž vůbec nedělal dobře a přitom jediná Charlotte dokázala svým pohledem říct naprosto všechno. Na rozdíl od samotného filmu, který neřekl vůbec nic.(23.2.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace