45 let

Sarah Finlay

Kostýmy:

Suzie Harman
  • iamek

[50. MFF KV 2015](1.8.2015)

Ako sa tešiť z výročia, keď sa ukáže, že celý ten čas ste boli pre toho druhého tá druhá a váš doterajší život bol tak trochu klamstvom? Citlivý prístup Charlotte Ramplingovej, jej emocionálne nuansy dávajú jeden z najpozoruhodnejších hereckých výkonov na obrazovke. Cítite všetko, čo cíti jej Kate...(19.2.2016)

Manzelske drama par excellence. Vzacny priklad filmu, ktery z divaka nedela idiota a zivot reflektuje takovy jaky je, i v jeho prostsich odstinech.(3.7.2015)

Chvílemi téměř mysteriózní drama se skvělou Charlotte Rampling. Škoda, že se nešlo víc do hloubky a delší stopáž by také neuškodila. 7/10(1.2.2016)

• Hal_Moore

Charlotte Rampling a Tom Courtenay jsou snad jediným párem důvodů, proč se na 45 let (místy mi to tak opravdu připadalo) dívat. Film je snad natočen podle artové šablony, kterak zaujmout akademiky a nejrůznější ceny rozdávající organizace. Zápletka je vyumělkovaná a u většiny zdejších filmových políček prostě nedostačující. Pokud by problém, na který dvojice narazí, byl spíše zmaterializován nežli jen vkládán do diváckých fantazií, šlo by možná o stravitelnější dílo. V divadle by to možná fungovalo, jako celovečerní film však ne. Nakonec snižuji ještě o hvězdičku. Jedna za každého hlavního představitele.(9.2.2016)