poster

45 let

 • Velká Británie

  45 Years

 • Slovensko

  45 rokov

  (festivalový název)

Romantický / Drama

Velká Británie, 2015, 95 min

Režie:

Andrew Haigh

Scénář:

Andrew Haigh

Kamera:

Lol Crawley

Producenti:

Tristan Goligher

Scénografie:

Sarah Finlay

Kostýmy:

Suzie Harman
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • emma53
  ****

  Já jsem obdivovala, jak se beze slov dokázala ujmout Charlotte role ženy, s kterou zmítají pochybnosti ohledně Geoffovy minulosti. A závěr byl naprosto dokonalý, její výraz byl všeříkající a to byl moment, kdy jsem se rozhodla jít nahoru. Jistě, že by neuškodilo trochu víc poodkrýt Geoffovu osobnost, ale pak bychom se možná nedokázali tolik vcítit do duše a mysli Kate. Každý máme asi v srdci nějaký ten záhyb, kde si schováváme něco, co nechceme odhalit z jakýchkoliv důvodů a někdy i když se snažíme to ukryté vypudit, tak to zkrátka ne a nejde. Takový je život.........(20.2.2016)

 • ambron
  ****

  Ako sa tešiť z výročia, keď sa ukáže, že celý ten čas ste boli pre toho druhého tá druhá a váš doterajší život bol tak trochu klamstvom? Citlivý prístup Charlotte Ramplingovej, jej emocionálne nuansy dávajú jeden z najpozoruhodnejších hereckých výkonov na obrazovke. Cítite všetko, čo cíti jej Kate...(19.2.2016)

 • Renton
  ***

  50. MFF KV(11.7.2015)

 • Freemind
  ***

  Slušné vztahové drama lehce bergmanovského rázu. Ústřední motiv iracionální žárlivosti a bezmocnosti v souboji s dávno mrtvou sokyní je naprosto perfektní nápad, takže jsem se ani trochu nenudil; naopak - užil bych si to víc, kdy byl děj ještě o něco pomalejší a protkaný jemnějšími nuancemi. Celkem ale spokojenost, spravil to chmurný, otevřený konec (prý "happy end" - svatá prostoto!).(29.1.2016)

 • MartinezZ
  ***

  Když po 45 letech společného žití zjistíte, že svoji druhou polovičku vlastně vůbec neznáte, že vlastně ani nejste druhou polovičkou... Zajímavé téma, zajímavé zpracování, pomalé tempo. Pomalé, velmi, velmi pomalé... Vlastně na 95 minut až trochu moc, autoři vás nechají se nořit a nořit do pocitů manželky, jíž se blíží výročí svatby a nedlouho předtím se jí manžel bezelstně svěří s něčím ze své minulosti, co sice letmo věděla, ale netušila, co z toho vyplyne. Holka má holt smůlu, že jí to ještě stále dobře myslí, a jemu to prostě nepřijde. Žádný thriller ani mysteriózno samozřejmě nečekejte, je to prosté životní drama staršího páru, kterému přijde dopis v němčině...(29.9.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace