poster

45 let

 • Velká Británie

  45 Years

 • Slovensko

  45 rokov

  (festivalový název)

Romantický / Drama

Velká Británie, 2015, 95 min

Režie:

Andrew Haigh

Scénář:

Andrew Haigh

Kamera:

Lol Crawley

Producenti:

Tristan Goligher

Scénografie:

Sarah Finlay

Kostýmy:

Suzie Harman
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pedestrian
  ***

  Chvílemi téměř mysteriózní drama se skvělou Charlotte Rampling. Škoda, že se nešlo víc do hloubky a delší stopáž by také neuškodila. 7/10(1.2.2016)

 • Freemind
  ***

  Slušné vztahové drama lehce bergmanovského rázu. Ústřední motiv iracionální žárlivosti a bezmocnosti v souboji s dávno mrtvou sokyní je naprosto perfektní nápad, takže jsem se ani trochu nenudil; naopak - užil bych si to víc, kdy byl děj ještě o něco pomalejší a protkaný jemnějšími nuancemi. Celkem ale spokojenost, spravil to chmurný, otevřený konec (prý "happy end" - svatá prostoto!).(29.1.2016)

 • Renton
  ***

  50. MFF KV(11.7.2015)

 • Sarkastic
  ****

  Film výborně nakládá s dávkováním informací, díky kterému chytá až mysteriózní nádech. Divák je napjatý, co dalšího z minulosti vyplave na povrch, přičemž se mu sice neřekne vše, ale dost toho dokáže z náznaků odtušit. Takže nehrozí žádná nuda ani přes pomalé tempo vyprávění a dlouhé záběry kamery na postavy. Dostává se jim tak luxusního prostoru pro jejich herecký projev a právě v případě Charlotte Rampling to je mistrovský tah, protože ta přímo koncertuje. Samozřejmě nejen na klavír (což je mimochodem pasáž, která by mohla v jiném filmu vyvolat nudu, tady tomu však není). A samotná demonstrace postupného rozkladu vztahu započatá jedním dopisem, kdy se ženě každým dalším zjištěním bortí její dosavadní život jako domeček z karet, je udělaná precizně. Samotnou kapitolou je pak výmluvný závěrečný taneček, který opravdu nevyznívá „happyendově“ (to tu někdo nepochopil). Možná mě trošku zklamalo, že jsem se nedozvěděl ještě více podrobností z minulosti, ale jinak velká spokojenost a ode mě silné 4*.(13.7.2016)

 • Davered
  *****

  Manzelske drama par excellence. Vzacny priklad filmu, ktery z divaka nedela idiota a zivot reflektuje takovy jaky je, i v jeho prostsich odstinech.(3.7.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace