Zbrusu Nový zákon

The Brand New Testament

Zbrusu Nový zákon

Komedie / Fantasy

Lucembursko / Francie / Belgie, 2015, 115 min

Děkuji za projekci, Zbrusu nový zákon se mi moc líbil a díky ní jsem objevil kouzlo kina Bio Oko. Dokázal bych si film představit vtipnější, neb po čase humor spíše ustupuje do pozadí a prostor je věnován životním příběhům nových apoštolů, ale i tak byl Zbrusu nový zákon moc fajn a jsem velmi zvědav, co já budu psát do toho svého... 90%(30.12.2015)

Důkazem toho, jak moc jsem se na film nemohla dočkat, je, že jsem si ho stáhla hned, co to bylo možné, a to ve francouzštině s anglickými titulky. Přiznávám, že možná i toto způsobilo, že můj zážitek z něho nebyl až tak moc pozitivní, jak jsem čekala po zhlédnutí traileru. Nápad se mi moc líbil, ale myslím, že mohl být přeci jen využit o trochu lépe. Nadchlo mě zpracování a přirozené přecházení mezi vážnými a vtipnými tématy. (doslova) Božská Pili Groyne se u mě zařadila do skupiny dětských herců/hereček, které časem mají co ukázat. Taky bych chtěla, aby mi prozradila, jaká hudba je ta "moje", ale určitě bych nechtěla vědět, kdy nastane ten" můj" osudný den..(13.2.2016)

Přišlo mi to jako takový lehčí mix Malého prince a Amélie z Montmantru, okořeněný pořádnou dávkou černého humoru a celou fůrou originálních nápadů. Spíš než jako nějaká rozvratná protináboženská satira je to jen takové malé zlomyslné pošťouchnutí, ale já se bavila.(20.2.2016)

Hlavní nápad dobrý, ale chybí mi vnitřní sevřenost. Spíš mi připadá, jako by si tvůrci vymysleli krátké příběhy k šesti "apoštolům", které mají trochu připomínat ujetý styl Amélie z Montmartru, a pak je sešili na příběh boží dcerky, která se bouří proti svému buranskému tatínkovi Bohovi. Ani jeden z příběhů není nějak moc emocionálně silný, spíš zosobňují jednoduchá poselství typu přestaňte mrhat svým životem. Závěr je pak úplně ujetý a pro mě už za hranou kýče. Mimochodem, nebylo by lepší skončit myšlenkou, že si svět máme utvářet sami, než aby to za nás dělala napůl dementní Bohyně?(26.12.2015)

No, tak jsem se lehce nasmála :D Ale podle popisu jsem si udělala jistou představu a film mě nijak nepřekvapil. Byl to přesně ten typ humoru, který jsem čekala. Ten film má jednu zajímavost a ještě jsem se úplně nerozhodla zda negativní, či pozitivní. Celý se točí kolem hledání a vyprávění příběhu šesti apoštolů. takže si prakticky sám film odpočítává konec. "Už jen dva apoštolové a bude konec, už jen poslední". Nevím. Že bych to považovala za nějakou bombu, to asi ne, ale za vidění to určitě stojí. 4*(23.12.2015)