poster

Victoria

 • Německo

  Victoria

 • Slovensko

  Victoria

Thriller / Drama / Krimi

Německo, 2015, 140 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jirka_Šč
  *****

  Nejdřív jsem si říkal: "Ty brďo, oni to fakt natočili na jeden záběr." Pak to přestalo být důležité a co jsem viděl, mě strhlo. Ano, film obsahuje kontroverzi. Je diskutabilní, zda lidé mohou být takto hloupí. Můj názor: "Ano, můžou." Proto jsou to nervy a značné drama. Finálně - film na jeden záběr není v mých očích jedinečný tím, že je na jeden záběr, ale faktem, že ten záběr maximálně využívá. ■ Mě sympatický komentář napsal Baxt: http://www.csfd.cz/film/405419-victoria/komentare/?comment=10245404(10.10.2015)

 • DaViD´82
  ***

  Zdráhám se to odbít otřepanou formulkou "vítězství formy nad obsahem", byť je to do značné míry nejlepší způsob, jak se s tím vypořádat. Každopádně zvolený odvážný a sakra ambiciózní formát "v reálném čase, neustále v pohybu, na jeden nepřerušovaný záběr a prostřednictvím několika nálad i žánrů" umí v nejedné pasáži být nepopiratelně vtahující, intenzivní i "mannovsky" podmanivý jako máloco jiného. Jakmile se však něco neděje (což je pohříchu častěji než by bylo záhodno), tak je naopak zvolená forma příčinou naprostého odcizení a totálního vypadnutí z filmu, kdy si z nudy všímáte čistě oné technické a produkční stránky věci, jak to v které pasáži udělali/ochcali a ne toho co se (ne)děje na plátně. Jede se prostě celou stopáž po sinusoidě "chvíli až po uši v tom a chvíli zcela mimo to". Přesto tomu nakonec nejvíce škodí něco zcela jiného; a to sice ničím opodstatněná přepísknutá stopáž, především pak její úvodní hodina. Výsledkem je, že by mě nepoměrně více zajímal dokument podrobně mapující vznik a úskalí realizace spíše než výsledek samotný. Přesto klobouk dolů, nedá se popřít, že je to něco, co ještě nikdo v takovém měřítku nezkusil. A natož aby v tom spíše uspěl než neuspěl.(7.10.2015)

 • ash99
  *****

  Victoria...film, ako životaschopný orga(ni)zmus...film ako kameramanský turizmus...film ako trip na celú noc...film ako čisto iba subjektívny superlatív...a v neposlednom rade, asi jediný film, ktorý "sa dá" pozrieť aj cez Google Street View...!(19.10.2015)

 • luka4615
  ****

  Je mi až hanba přiznat, že takovéto filmové kousky propadají mým filmovým sítem téměř bez povšimnutí. Nebýt ukázky traileru na jedné lokální televizní stanici, utekl by mi i tento filmový počin. Victoria má bravurně vybudovanou atmosféru, která činí celý snímek dokonale syrově uvěřitelným. Přičtěte si k tomu sympatické ústřední postavy a reálie zadumaného ranního Berlína, a dostanete film, který by jste si neměli nechat ujít. Bohužel, i zde se jedna chybička našla, a to konkrétně ve velmi dlouhé stopáži, v níž si na pár místech režisér vypomáhá hodně lacinými berličkami. Až na tento detail jsem byl dokonale nadšený a ohromený. Tohle vážně stojí za zhlédnutí!(29.11.2015)

 • Deschain
  ****

  (Lumiere - derniéra - 30.3.2016)(17.4.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace