• Německo

Thriller / Drama / Krimi

Německo, 2015, 140 min

... keď sa film stal divadelnou hrou.(21.1.2016)

Ak už nič iné, tak kameraman si zaslúži aspoň vrece ocenení. Snímka nakrútená bez strihu ktorá nezachytáva iba staticky nejakú miestnosť ale chodí mestom kade-tade ma neskutočne prekvapila. Príbeh bol tiež celkom podarený ale ničím výnimočný, no tá vizuálna stránka... To bolo niečo úžasné. Človek by čakal pri takomto nápade divadelnejšiu atmosféru, no opak je pravdou.. Z tohoto snímku srší energia a dynamika.(28.8.2016)

Nejdřív jsem si říkal: "Ty brďo, oni to fakt natočili na jeden záběr." Pak to přestalo být důležité a co jsem viděl, mě strhlo. Ano, film obsahuje kontroverzi. Je diskutabilní, zda lidé mohou být takto hloupí. Můj názor: "Ano, můžou." Proto jsou to nervy a značné drama. Finálně - film na jeden záběr není v mých očích jedinečný tím, že je na jeden záběr, ale faktem, že ten záběr maximálně využívá. ■ Mě sympatický komentář napsal Baxt: http://www.csfd.cz/film/405419-victoria/komentare/?comment=10245404(10.10.2015)

• Morholt

Hm. Tyhle hokus pokusy s neustále se pohybující kamerou v jediném záběru moc nemusím. Jasně, do některých sekvencí se tahle forma hodí, ale na dvě a čtvrt hodiny je toho moc. A do toho zjevně improvizované dialogy, které by asi měly dodat na autenticitě, ale ve finále mi připadalo, že herci občas netuší, co mají říkat. A je to docela škoda, protože herecky by mi to i sedlo a příběh, jakkoliv neobjevný, mi také nevadil. Tady mě Němci zklamali. 40%(12.12.2015)

• MessiáŠ

Možná přísné, ale z mého (objektivního, jak jinak) pohledu zasloužené hodnocení, protože v konečném zúčtování jde o – byť velkolepou (avšak také manýristickou, sluší se podotknout) – Prohru. Plakát se sice snaží sugerovat polaritu hlavní hrdinky, které slouží i zapuštění příběhu do předělu mezi nocí a dnem, avšak tomuto pohledu by muselo být podřízeno i jednání postav, zatímco hlavní hrdinka, jak bryskně podotkl kolega, se od začátku chová jako robot Chappie a berlínští týpci připomenou bandu imbecilů z jiného, v tom případě kvazi-jednozáběrové paskvilu Hany. Postavy kromě nevyšinuté logiky chování (jsou přece na kokainu) postrádají vnitřní napětí, film navíc neumí uspokojivě pracovat s jejich dílčími motivy, aby se dostal se k smysluplné pointě, čemuž odpovídá i neúměrná délka. Kdyby se skončilo opětovnou návštěvou klubu, dala by se Victoria číst jako melancholická vítězná vzpoura loserů, kteří pro jednu noc odmítnout hrát podle pravidel (motiv zneuznané pianistky). Zároveň by vyprávění důmyslně seběhlo se začátkem a převráceně variovalo; zůstalo by otevřené právě jako zakoušení osudové extatičnosti, jejíž následky by si muset divák domyslet. Namísto toho příběh potácí opileckými zkraty dál, aniž by věděl, kdy přestat. Finální záběr je už jenom ani-nevím-kolikátou citací z Života Adele, avšak místo katarzní melancholie vyvolá spíš nesoulad (klíčové slovo) mezi dosavadním děním na plátně a překrásnou (a skutečně melancholickou) Frahmovou titulkovou skladbou.(8.10.2015)

• - Velká část dialogů je improvizovaná, jelikož originální scénář byl velmi krátký. Měl jen 12 stránek. (R.A.D.E.K)

• - Natáčalo sa v noci zo soboty na nedeľu, od 4:30 ráno do 7:00, tri týždne po sebe. Práve tretia verzia sa stala finálnou. (hanakonochi)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 3 (koba)