poster

Victoria

 • Německo

  Victoria

 • Slovensko

  Victoria

Thriller / Drama / Krimi

Německo, 2015, 140 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ash99
  *****

  Victoria...film, ako životaschopný orga(ni)zmus...film ako kameramanský turizmus...film ako trip na celú noc...film ako čisto iba subjektívny superlatív...a v neposlednom rade, asi jediný film, ktorý "sa dá" pozrieť aj cez Google Street View...!(19.10.2015)

 • T2
  **

  Rozpočet $-miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $3,029,000▐ samotný nápad natočiť krimi príbeh na jeden záťah BEZ STRIHU je priam excelentný, len keby ten príbeh, ktorý nám chcú tvorcovia predať, nebol až tak moc pritiahnutý za vlasy, k tomu na danej minutáži sa to trošku moc bije s nevyhnutnou pasivitou či že je to až príliš obohatené nudou, u mňa to teda neprešlo, nemôžem jasať nad tým ako ostatný /40%/(17.12.2015)

 • maddy
  *****

  Nemci opäť excelujú! Victoria je celá natočená na jeden dlhý, strihom neprerušovaný záber, avšak nie v jednej provizórnej budove, kde si na to režisér môže pripraviť ideálne podmienky, ale priamo v centre Berlína, nad ránom niekedy medzi 4:00 - 6:30. Samotný dej sa tak odohráva v reálnom čase, vďaka kamere je počas takmer dvoch a pol hodín neustále v pohybe a postupne nevystrieda iba niekoľko lokácií, ale aj nálad a žánrov. To čo spočiatku vyzerá na uvoľnený road trip jednej Španielky po Berlíne s partiou miestnych poflakovačov počas ktorej sa prehlbuje vzťah medzi ňou a jedným s mladíkom (veľmi intímny, až romanticky dialóg v kaviarni) sa postupne mení na strhujúci thrillerovú jazdu, napätú doslovne do poslednej sekundy. A vzhľadom na to, že divák od postáv ani na sekundu neodtrhne oči, tak si ju rovnako intenzívne prežije s nimi. Mám síce pár výhrad k chovaniu titulnej Victorie, ale to skôr preto, že ja som povahovo diametrálne odlišný človek, ktorý by z podobného konfliktu dávno vycúval a aj to samotné natočenie na jeden záber skôr než by filmu niečo pridávalo je iba spôsobom ako sa predviesť, ale prečo nie?! Dôležité je, že sa to podarilo a hlavne, že to funguje ako uveriteľné prežitie jednej noci počas ktorej sa veci nečakane zvrtnú, než by to bola nejaké maniera, pri ktorej si chce režisér honiť ego a preto za tú formu prihadzujem aj tú piatu hviezdu. Vo výsledku nie je Victoria nijako intelektuálnym zážitkom ako by sa po uvedení na niektorých festivaloch mohlo zdať, ale je to tak intenzívny zážitok, že pri záverečných titulkoch musí divák až lapať po dychu. CELKOVO: 4,5* (9/10)(4.12.2015)

 • MessiáŠ
  **

  Možná přísné, ale z mého (objektivního) pohledu zasloužené hodnocení, protože v konečném zúčtování jde o – byť velkolepou (avšak také manýristickou, sluší se podotknout) – Prohru. Plakát se sice snaží sugerovat polaritu hlavní hrdinky, které slouží i zapuštění příběhu do předělu mezi nocí a dnem, avšak tomuto pohledu by muselo být podřízeno i jednání postav, zatímco hlavní hrdinka, jak bryskně podotkl kolega, se od začátku chová jako robot Chappie a berlínští týpci připomenou bandu imbecilů z jiného, v tom případě kvazi-jednozáběrové paskvilu Hany. Postavy kromě nevyšinuté logiky chování (jsou přece na kokainu) postrádají vnitřní napětí, film navíc neumí uspokojivě pracovat s jejich dílčími motivy, aby se dostal se k smysluplné pointě, čemuž odpovídá i neúměrná délka. Kdyby se skončilo opětovnou návštěvou klubu, dala by se Victoria číst jako melancholická vítězná vzpoura loserů, kteří pro jednu noc odmítnout hrát podle pravidel (motiv zneuznané pianistky). Zároveň by vyprávění důmyslně seběhlo se začátkem a převráceně variovalo; zůstalo by otevřené právě jako zakoušení osudové extatičnosti, jejíž následky by si muset divák domyslet. Namísto toho příběh potácí opileckými zkraty dál, aniž by věděl, kdy přestat. Finální záběr je už jenom ani-nevím-kolikátou citací z Života Adele, avšak místo katarzní melancholie vyvolá spíš nesoulad (klíčové slovo) mezi dosavadním děním na plátně a překrásnou (a skutečně melancholickou) Frahmovou titulkovou skladbou.(8.10.2015)

 • mat.ilda
  **

  Jak Victoria ke štěstí přišla... od seznámení ve stylu esemeskového chataření (akorát, že verbálně, to je ta hrůza) s bratrstvem silně nesympatických charakterů, jakož i zjevů, aby se přes nekonečné blekotání a poskakování stihla zamilovat do nejsnesitelnějšího z nýmandů, načež utužila vztahy účastí na jedné zpackané loupeži, která odpovídala rozumovým schopnostem aktérů... Mám nutkání prozradit pointu, protože do konce se podaří dojít možná tak chronickým nespavcům, co stejně nemají nic lepšího na práci, než zírat do stropu, ale nakonec se omezím na konstatování, že pár okamžiků bylo fakt napínacích a jednozátahová nervní kamera navodila slušný reál, včetně kocovinového svítání, jinak mě snímek zanechal zděšenou nad totálním generačním úpadkem, chudobou vyjadřování i myšlení (alkohol a jazyková bariéra s tím nemají co dělat) v prachsprosté spotřebě života na úrovni vegetace... smutný pohled.(20.2.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace