Tělo (festivalový název)

Telo

(festivalový název)

Drama / Komedie

Polsko, 2015, 90 min

Ačkoli je téma poněkud pochmurné, ne-li přímo depresivní, režisérka s ním naložila neuvěřitelně jemně a laskavě. Trocha absurdity a lidské přirozenosti totiž vždy skvěle rozehřeje bledou realitu, do které jsou ústřední postavy uvrženy. Dobře stylizované záběry spolu s velmi slušným herectvím vytvořily perfektní klima pro hořký, místy úsměvný příběh dvou zcela odlišných figur, které k sobě znovu hledají cestu. Závěr se však dostavil příliš rychle. 8/10 [KVIFF 2015](9.7.2015)

Já vám to neberu! Tenhle film je možná skvěle zrežírovanej, ale je to KVIFFová tuctovka. Polský biják, který nenadchne a neurazí. Nakousne problematiku bulimie, má propracované charaktery jak z příručky mladého scénaristy a tklivý happy ending. Zkrátka nacpaný potenciálem k prasknutí, aby to v zápětí spláchl do hajzlu plytkým rozuzlením.(6.7.2015)

[50. MFF KV 2015](1.8.2015)

Tělo je zvláštní film, hlavně asi na poměry katolického Polska, kdy jedna z postav je skeptik/ateista a druhá je spirirualistka tvrdící, že komunikuje s mrtvými. Film ani nebalancuje na hraně drama komedie, spíš to je ujetost s občasnými záblesky absurdního humoru.(17.8.2015)

rodinná depka ktorá vo svojom chladnom prevedení má čosi do seba /videl v kine: 50%/(filmový festival Art Film Fest 2015)(3.7.2015)