Tělo (festivalový název)

Telo

(festivalový název)

Drama / Komedie

Polsko, 2015, 90 min

Takhle brilantní režie se nevidí často. Každý záběr zvážený do nejmenšího detailu, každá perspektiva, změna tónu i atmosféry podložená jasným a dotaženým záměrem. Subtilní dílo o panelákovém spiritismu, krizi víry, smiřování se s bolestí i nesmyslnou krutostí reality a hledání ztracené blízkosti v bytě, kde obchází duchové zemřelých. Triumf úsporného herectví a komediálního talentu Janusze Gajose. Neokázale chytré, nenápadně zdrcující, protože to o nejvážnějších věcech promlouvá s nebývalou lehkostí a něžným sarkasmem - s jedinou chybou... zbytečně nataženým a trochu neobratným závěrem. Ale i tak berlínská cena za režii nemohla přistát na lepším místě. #kviff(6.7.2015)

rodinná depka ktorá vo svojom chladnom prevedení má čosi do seba /videl v kine: 50%/(filmový festival Art Film Fest 2015)(3.7.2015)

50. MFF KV(11.7.2015)

(50th KVIFF) Tou spoustou nenápadného humoru, který na sebe nijak neupozorňuje a spousta lidí ho v rámci jinak vážného dramatu o vážných vecěch může přehlédnout, mi Tělo lehce evokovalo Hausnerovou. Film na mě působil zvláštně odtažitě, přitom ovšem laskavě - což se tak trochu popírá a sám netuším, jak to Szumowská udělala. Určitě festivalový nadprůměr. 70 %(11.7.2015)

Ve všech ohledech velmi pevné, přitom pořád působící dost lehce. Kdyby mi závěr nepřišel dost protažený, byl bych úplně nadšený.(6.7.2015)