Tělo (festivalový název)

Telo

(festivalový název)

Drama / Komedie

Polsko, 2015, 90 min

Ve všech ohledech velmi pevné, přitom pořád působící dost lehce. Kdyby mi závěr nepřišel dost protažený, byl bych úplně nadšený.(6.7.2015)

(50th KVIFF) Tou spoustou nenápadného humoru, který na sebe nijak neupozorňuje a spousta lidí ho v rámci jinak vážného dramatu o vážných vecěch může přehlédnout, mi Tělo lehce evokovalo Hausnerovou. Film na mě působil zvláštně odtažitě, přitom ovšem laskavě - což se tak trochu popírá a sám netuším, jak to Szumowská udělala. Určitě festivalový nadprůměr. 70 %(11.7.2015)

Já vám to neberu! Tenhle film je možná skvěle zrežírovanej, ale je to KVIFFová tuctovka. Polský biják, který nenadchne a neurazí. Nakousne problematiku bulimie, má propracované charaktery jak z příručky mladého scénaristy a tklivý happy ending. Zkrátka nacpaný potenciálem k prasknutí, aby to v zápětí spláchl do hajzlu plytkým rozuzlením.(6.7.2015)

rodinná depka ktorá vo svojom chladnom prevedení má čosi do seba /videl v kine: 50%/(filmový festival Art Film Fest 2015)(3.7.2015)

Pre mňa jeden z najlepších zážitkov z Febiofestu 2016. Big ups za postavy a vizuál. Anna bola preveľmi zaujímavá. (Lumiere - MFFK Febiofest - 19.3.2016)(17.4.2016)