Královna ticha

Dokumentární / Hudební

Německo / Polsko, 2014, 80 min

Agnieszka Zwiefka

Heino Deckert

Musím se přiznat, ze když jsem si přečetl o čem film je a hlavně že je polský, chtěl jsem to přepnout. Ale říkal jsem si, když to dává HBO, zase tak hrozný to být nemůže. Kouknul jsem se sem na hodnocení a koukám, ty jo, tolik? Tak to skouknu. Po první čtvrthodině jsem si říkal, to je ale blbost ( skoro na odpad ) a odolával přepnout jinam. Ale dal jsem filmu ještě chvíli šanci. A dobře jsem udělal. Film se postupně rozjel, člověk se úplně vcítil do tohoto světa ( ač tyto gheta vůbec nemusím ) a čekal, co nakonec s hlavní hrdinkou a vlastně i celými rodinami bude. Film je natočen vcelku zajímavě, jak se píše v popisu jako dokument. Celkově pro mne nakonec určitě příjemné polské překvapení a dávám 3 hvězdy.(30.7.2015)

Zaujimavy dokument pri ktorom sa miešajú rozporuplne pocity - typicky rómska mentalita s priznacnou neprisposobivostou a zitim na úkor druhých na jednej strane a na druhej obdiv nad ich bezstarostnosťou a radosťou zo života. Hendikepovaný člen komunity ma však častokrát neľahký osud.(22.8.2015)

Ani tak o Denise je tenhle film o Romech, jejich mentalitě a podmínkách, ve kterých jsou ochotni žít. Ale Denisa tomu přidává takovou milou třešničku na dortu. Je bezprostřední, úžasná v tom, jak si nic nedělá z posměchu ostatních dětí a jak si umí sama udělat radost z toho, když alespoň trochu začne slyšet.(15.8.2015)

Skvělé. Od námětu po zpracování. Za mě nejlepší dokument, který jsem kdy viděl.(13.3.2015)

Dokument přiložený snovými tanečními sekvencemi. Zajímavé. Rozhodně nešlo jen tak odejít od obrazovky.(21.11.2015)